Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Platforma kłamie w sprawie ojca Tadeusza Rydzyka? Jest mocna reakcja posłanki PiS

W związku ze skandalicznymi działaniami polityków PO, którzy umieścili wizerunek Ojca dr. Tadeusza Rydzyka na ruchomym billboardzie, insynuując jakoby wziął 94 mln zł z państwowych dotacji stanowczo protestuję przeciwko tym oszczerczym działaniom - napisała w specjalnym oświadczeniu

posłanka PiS Anna Sobecka w odpowiedzi na bilbordy, które pojawiły się w Toruniu w ramach akcji „Karawana wstydu”. Politycy PO postanowili uderzyć w dyrektora Radia Maryja za pomocą specjalnych ruchomych reklam, na których zarzucają redemptoryście przywłaszczenie 94 milionów zł.

"Użyty zwrot Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln dotacji, jednoznacznie sugeruje, iż jest on w posiadaniu ogromnych środków finansowych. Tymczasem Ojciec dr Tadeusz Rydzyk wielokrotnie podkreślał, że dzieła, którymi kieruje są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przyznane fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem. W związku z powyższym informuję, że w dniu dzisiejszym wystąpiłam z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o ściganie tej sprawy z urzędu. Pragnę przypomnieć, że w 2008 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cofnął fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu. Pretekstem do odstąpienia od umowy były rzekome wątpliwości dotyczące praw własności nieruchomości stanowiących zabezpieczenie wypłaty dotacji. Tymczasem, jak przyznał były minister gospodarki, wicepremier Janusz Piechociński, była to decyzja polityczna. Dotacja NFOŚiGW na geotermię w Toruniu została ponownie przyznana i nie znajduje się ona w prywatnych rękach, ale należy do Fundacji Lux Veritatis i jest przeznaczona na prace związane z pozyskiwaniem odnawialnych źródeł geotermalnych. Apeluję do polityków Platformy Obywatelskiej o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Jednocześnie zachęcam do rozliczenia się ze wszystkich afer i przyznanych sobie nagród, które miały miejsce za rządów koalicji PO-PSL"  – napisała Sobecka.

Jednocześnie posłanka PiS zapowiedziała na Twitterze, że skieruję sprawę do prokuratury.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.