Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ścigacze własnych fobii i wyobrażeń

Smarzowski i Agora opowiedzą o… księżach

Wszystko wskazuje na to, że „Kler” będzie najmocniejszym filmem Wojtka Smarzowskiego. Najmocniejszym w negatywnym znaczeniu tego słowa. Również, jak nieoficjalnie dowiedziała się „Codzienna”, za sprawą bardzo brutalnych scen z udziałem dzieci. Premierze filmu ma towarzyszyć premiera książki o tym samym tytule. Książkę wyda Agora. Bohaterami opowieści są księża zamieszani w aferę pedofilską.

Oto wielka tajemnica wiary. Złoto i dolary” – śpiewali aktorzy grający duchownych. „Jestem pasterzem, który spośród wielu owiec jedną kocha najbardziej” – mówi ksiądz do kochanki. To fragmenty zwiastuna, który w poniedziałek trafił oficjalnie do internetu. Jednak, gdyby kontrowersji było mało, kilkanaście godzin później zwiastun z internetu zniknął. Zapytaliśmy dystrybutora filmu (Kino Świat) oraz jego producenta (firmę Profil Film) o to, co było powodem tej decyzji.

Odpowiedzi do momentu wysłania tekstu do drukarni nie otrzymaliśmy. Zwiastun, zanim zniknął z sieci, pokazywał pijanych duchownych pływających w złocie

/.../

Pozostało 50% treści.

za: https://gpcodziennie.pl
                                                                                            ***
        
                                                                           Zawiadomienie ws. pederastów


Prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi nie spodobał się plakat przedstawiający m.in. dwóch nagich mężczyzn niosących kolorową flagę, który Fundacja Pro-Prawo do Życia wywiesiła na poznańskiej Wildzie. Do prokuratury trafiło zawiadomienie w tej sprawie.

Plakat Fundacji Pro-Prawo do Życia zawisł kilka dni temu na ścianie jednej z poznańskich kamienic. Przedstawia on m.in. dwóch nagich mężczyzn, którzy niosą tęczową flagę. Grafika opatrzona jest napisem: „70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów. Pederaści żyją średnio 20 lat krócej. 31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowane. Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej”.

– Nie godzę się na takie działania w przestrzeni publicznej Poznania – oznajmił prezydent Jaśkowiak

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.