Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Krytyka Polityczna” wie kto odpowiada za „okienka”. Walka z religią w szkołach trwa

Na łamach „Krytyki Politycznej” ruszyła kampania przeciwko religii i tzw. ,,okienkom” w szkołach. Temat  podchwyciła „Gazeta Wyborcza”. Teraz już „wiadomo” kto jest odpowiedzialny za rzekomy stres i dyskryminację dzieci nieuczęszczających na lekcje religii.

„Krytyka Polityczna” opublikowała artykuł nawołujący do walki z ,,dyskryminacją” w placówkach oświaty. Według portalu wiąże się ona z presją Kościoła katolickiego, zaś naczelnym problemem są zajęcia z religii, niekiedy pojawiające się w środku dnia szkolnego. Jak twierdzi autorka, dzieci nieuczęszczające na religię mają być wykluczane społecznie.

Agata Diduszko-Zyglewska mówi wręcz o ataku chrześcijańskich symboli w szkołach, a jego przykładem mają być krzyże wiszące w klasach. Według publicystki narasta ostracyzm społeczny i przemoc ideologiczna, a rodzice nie reagują.

Co więcej, autorka dopatruje się spisku lokalnych parafii, uknutego w porozumieniu z dyrekcjami szkół. A dowodem jest tu rozpoczynanie roku szkolnego od Mszy świętej. Diduszko-Zyglewska idzie dalej i odmawia katechetom prawa do zasiadania w radzie pedagogicznej oraz twierdzi, że po otwarciu podręcznika do wychowania do życia w rodzinie rodzice ze „zdziwieniem zapoznają się z fundamentalistyczną wersją nauki katolickiej”.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.