Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zamiast odszkodowania „antydyskryminacyjne” szkolenia. Tak działają homoaktywiści w Poznaniu

Poznańskie MPK zdecydowało się na usunięcie tęczowych flag z tramwajów w ramach celebracji „Pride Week”. Tym samym nie dotrzymało części umowy z zamawiającym – „Grupą Stonewall”. Zamiast odszkodowania, homoaktywiści zaproponowali przeprowadzenie szkoleń „antydyskryminacyjnych” dla pracowników MPK.
 
Dzień przed „Marszem równości” na poznańskich tramwajach zawisły tęczowe flagi, które miały wisieć przez dwa dni. Wobec publicznego sprzeciwu zarówno motorniczych, jak i pasażerów, flagi usunięto po jednym dniu. „Grupa Stonewall”, zamawiająca usługę, zaproponowała, by w ramach odszkodowania przeprowadzono „antydyskryminacyjne” szkolenia dla pracowników komunikacji miejskiej.

Do propozycji „Grupy Stonewall” odniosła się rzeczniczka prasowa MPK. Oznajmiła, że firma nie widzi żadnych podstaw do wysuwania roszczeń, bo wykonała „część zobowiązania”. Wobec tego nie ma w planach przeprowadzania jakichkolwiek warsztatów.  

Rzecznik organizacji powiedział, że najpierw muszą przeanalizować odpowiedź MPK, a następnie podejmą decyzję o ewentualnych roszczeniach odszkodowawczych.

„Stowarzyszenie Grupa Stonewall jest jedyną w Wielkopolsce sformalizowaną organizacją skupiającą osoby LGBT+ (lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe i in.). Stanowimy ponad stuosobowy zespół. Współpracujemy z organizacjami z Polski oraz zagranicy. Tworzymy corocznie Poznań Pride Week, największe poza warszawską Paradą Równości wydarzenie skierowane do osób LGBT+ i sojuszniczych” – czytamy na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.