Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jest doniesienie na Grossa. Odpowie za swoje kalumnie?

Do prokuratury wpłynie doniesienie o znieważeniu o. Tadeusza Rydzyka, jakiego dopuścił się Jan Tomasz Gross. Ten człowiek określił dyrektora ,,Radia Maryja'' mianem ,,zażartego antysemity''. Donos składa Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami.

Słowa znieważające o. Tadeusza Rydzyka padły podczas konferencji ,,Nowa polska szkoła Holocaustu'', która odbyła się w drugiej połowie lutego w Paryżu. Nagranie z nikczemnymi słowami Grossa opublikowano na stronie Fundacji Shoah.

,,Wszyscy wiemy, że Dyrektor Radia Maryja tworzy wiele piękna i często mówi o wielkiej tragedii Żydów podczas II wojny światowej. To jest wręcz niedopuszczalne, żeby na forach międzynarodowych mówić, że o. Tadeusz Rydzyk jest zażartym antysemitą, bo to nie jest prawda'' - wskazuje Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

Jak wskazuje, w Paryżu nikt nie stanął w obronie o. Tadeusza Rydzyka, bo osób obiektywnych po prostu  nie dopuszczano do dyskusji.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.