Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nergal obraził katolików i zbezcześcił obraz Matki Bożej

Adam Darski po raz kolejny dopuścił się ataku na Kościół i obraził katolików. Zbezcześcił przy tym obraz Matki Bożej, który podeptał, a zdjęcie tego czynu zamieścił w sieci. Ordo Iuris złożyło w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„W związku z publiczna obrazą uczuć religijnych przez Adama „Nergala” Darskiego, Instytut Ordo Iuris kieruje do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie z art. 196 Kodeksu Karnego. Nergala już czeka proces w Gdańsku za znieważenie krzyża podczas niewyszukanej i żenującej prowokacji” – napisał na Twitterze mec. Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Przypomnijmy, że wokalista nawiązującego do satanizmu zespołu „Behemoth” zbezcześcił obraz Matki Bożej, na którym widnieje napis: „O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami”. Adam Darski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym depcze obraz Najświętszej Maryi Panny.

Skandaliczny czyn, którego dopuścił się muzyk to nie pierwszy „wybryk” lidera zespołu Behemoth. Adam Darski cały swój wizerunek „artystyczny”, choć nie tylko, buduje na symbolach satanistycznych i antykościelnych. Wielokrotnie dopuszczał się bluźnierstw przeciwko Panu Bogu, a także atakował Kościół. W wywiadach przyznawał, że jest ateistą i utożsamia się z satanizmem. Niestety pomimo oczywistych ataków na wiarę katolików i obrazy uczuć religijnych, Nergal wielokrotnie pozostawał bezkarny.

Przypomnijmy, że na kwestię obrazy uczuć religijnych zwracał już wcześniej uwagę mec. Bartosz Lewandowski. W rozmowie z PCh24.pl podkreślił, że obecne prawo daje mechanizm ochrony przed bluźnierstwami. „Chciałbym zwrócić uwagę na możliwość częstszego korzystania przez osoby wierzące z przyznanych nam w prawie instrumentów, na przykład w ramach powództwa cywilnego. Takie postępowanie można wszcząć w przypadkach, gdy ktoś naruszy autonomię jednostki w zakresie wyznawania wiary i przywiązania do istotnych wartości” – powiedział mec. Lewandowski.

za: http:www.pch24.pl/nergal-obrazil-katolikow-i-zbezczescil-obraz-matki-bozej--ordo-iuris-zawiadamia-prokurature,71139,i.html#ixzz60qCHShvx

***

Jednak żal człowieka. Wszak i on ma dusze. Nie mówiąc o "zwykłym" ludzkim honorze...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.