Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Otwock: zamaskowany wandal zniszczył figurę Matki Bożej

Zamaskowany wandal celowo zniszczył figurkę Matki Boskiej, która stała przy ul. Warszawskiej w Otwocku. Na nagraniu z monitoringu widać, jak wandal uderza w posąg kijem, rozbijając go na drobne kawałki.

Jak poinformowano na facebookowym profilu gazety „Tygodnik Linia Otwocka”, sprawa została już zgłoszona na policję. Mieszkaniec Otwocka Piotr Paniec powiedział w rozmowie z gazetą, że posąg został poświęcony w Częstochowie. Jak dodał, przywiózł ją do miasta 1,5 roku temu.

 – Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość – mówi Paniec.

 Dodaje, że to już druga dewastacja rzeźby w tym miejscu. I zapowiada, że ilekroć figura będzie niszczona, on będzie ustawiał kolejną.

za:www.pch24.pl

***

Biedne ofiary szatańskich podszeptów. Przecie ludzie. Z duszami. Niesionymi w Wieczność...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.