Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wojna z opozycją

Myśleli – i wymyślili. Skoro wojny nie można uniknąć, to trzeba stoczyć ją teraz. A uniknąć nie można, bo choć opozycja jest poza systemem, niezależne media w niszy, a nikt spoza układu nie przeciśnie się na żadne państwowe stanowisko, to III RP i tak drży w posadach.

Długo już nie pociągnie. Rozniesie ją kryzys i bunt młodych – więc wszystkie ręce na pokład! Ale przecież nie da się tak po prostu zamknąć internetu, internować posłów PiS, zakazać wydawania opozycyjnej prasy – bo nie wiadomo, jak zareaguje zagranica. Za to poprze ona walkę z faszyzmem, z antysemityzmem i z polskimi Breivikami.

No więc mamy już u nas „faszyzm” (czyli narodowców), „antysemityzm” („Pokłosie”), a nawet „własnego Breivika” (Brunona K.). Nie wierzycie? To przeczytajcie ostatni „Newsweek”. Dowiecie się też, że za to wszystko odpowiada „skrajna prawica”.

A więc szybka wojna z prawicową opozycją ma być wojną z faszyzmem i z terroryzmem. Są „siłowicy”, którzy próbują to sprowokować. Są redaktorzy i profesorowie, którzy im pomagają. Tylko czas jest przeciwko nim. Czas pracuje dla tych, którzy występują pokojowo, w obronie demokracji zagrożonej przez rząd bojący się rozliczenia swoich nadużyć i afer.

Andrzej Waśko

za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.