Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gabriele Kuby: „Feministki powiązały się z homoseksualistami i narodził się gender”



Wystarczyło 20 lat by gender stał się ideologią panującą. Wspiera ją Unia Europejska, ONZ oraz lewicowe rządy. Jest ona wykładana na Uniwersytetach, w Polsce m.in. na KUL. W Niemczech jest aż 170 profesorek gender.


Niemiecka socjolog i pisarka Gabriele Kuby w czasie debaty "Gender - nadzieja czy spustoszenie?", jaka we wtorek odbyła się w Domu Arcybiskupów w Warszawie, nakreśliła cele zwolenników ideologii gender.

- Trzon genderyzmu to deregulacja norm seksualnych i przekonanie, że możemy dowolnie wybierać naszą płeć. To niszczy naszą cywilizację i prowadzi do upadku rodziny – zaznaczyła socjolog.

- Zsekularyzowane społeczeństwo skazane jest na środki antykoncepcyjne i aborcję. A permanentne oddzielenie aktu seksualnego od zapłodnienia prowadzi do wymierania społeczeństw.

G. Kuby zwróciła również uwagę, że dezintegracja funkcji rodziny zwiększa poziom lęku i depresji oraz innych zaburzeń somatycznych i psychicznych. Dla przykładu socjolog dodała, że  Niemczech co trzecie dziecko w chwili pójścia do szkoły cierpi na schorzenia związane z rozwojem.

Kontynuując G. Kuby zauważyła, że o równouprawnienie kobiet to zaledwie zewnętrzna fasada ideologii.

– Przekształciła się ona teraz w walkę z kobietą jako matką, ojcem jako sprawcą nowego życia oraz przeciwko dziecku, które jest skazane na opiekę państwa – wyliczała socjolog. W tym kontekście Kuby nawiązała do propagatorek gender Simone de Beauvoir i Judith Butler. Pierwsza „wsławiła” się poglądem, że kobiety muszą uwolnić się od macierzyństwa, druga – m.in. żądaniem rezygnacji z „przymusowego heteroseksualizmu” i usankcjonowania istnienia wielu płci. – Za rewolucją seksualną stoją więc kobiety, które tworzą ideologię zniszczenia. Feministki powiązały się z homoseksualistami i narodził się gender – powiedziała Gabriele Kuby.

G. Kuby jasno pokazała również jaki jest cel feminizmu. Feministki chcą być jak mężczyźni.

- To non serviam, „nie będę służyć”. Nie jestem przeciwko zrównaniu praw kobiet i mężczyzn, ale feministki nie chcą służyć Bogu, życiu, mężowi, dziecku. One chcą być jak mężczyzna, wyjść z niewoli macierzyństwa, ich ciało ma służyć spełnieniu radości. Stąd prawo do zabicia dziecka albo chęć posiadania dziecka bez ojca. A jeśli dziecko się urodzi – niech się nim zajmuje państwo. Radykalny feminizm to radykalny egoizm – zaakcentowała mówczyni.

- Rewolucja kulturowa zbiega się zawsze ze zmianami językowymi – kontynuowała niemiecka socjolog. - Gender posługuje się świadomie językiem jako środkiem przebudowy społeczeństwa. Pojęcia o pozytywnym znaczeniu są wypełniane nową substancją, aby służyć propagowaniu tej ideologii. Gdy powiesz „prawda”, oskarżony jesteś o bycie nietolerancyjnym. Jeśli powiesz, że średnia długość życia homoseksualista jest 10-20 lat krótsza, to mówi się, że jesteś homofonem. Powstają ustawy antydyskryminacyjne, ale kto jest dziś bardziej dyskryminowany w mediach lobby homoseksualne czy chrześcijanie? – pytała retorycznie prelegentka, przytaczając konkretne przykłady nacisku agend ONZ i UE na realizację genderowych postulatów w poszczególnych krajach. - Większość państw nie chce homoseksualizacji kultury, mimo to nadal kampania jest prowadzona z pomocą sponsorów: właściciela Microsoftu Billa Gatesa, szefa Amazonu Jeffa Bezosa, czy multimilionera Georga Sorosa – wyliczała Kuby.

Jak zauważa socjolog opór wobec homopropagandy i ideologii gender w krajach europejskich wrasta.

- Ostatnio w Chorwacji odnieśliśmy zwycięstwo, gdzie społeczeństwo wymogło zapis w konstytucji że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Jesteśmy wszyscy wezwani by stawiać opór. Z miłości do naszych dzieci i naszego kraju. Genderyzm jest potężny, ale ma niesłychanych przeciwników: rozsądek, naturę i Boga.

W spotkaniu wzięli udział również prof. Alina Midro, kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i członek komisji bioetycznej episkopatu oraz ks. prof. Paweł Bortkiewicz, moralista, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Obecny był także kard. Kazimierz Nycz. Spotkanie zorganizowane przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie prowadził ks. Leszek Woroniecki.

za:www.fronda.pl/a/gabriele-kuby-feministki-powiazaly-sie-z-homoseksualistami-i-narodzil-sie-gender,32474.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.