Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczne filmy na antenach TVP. Zdecydowana reakcja prezesa


Jak podaje portal wPolityce.pl, emisja filmu „Operacja Pontifex” spotkała się ze zdecydowaną reakcją prezesa TVP. Jacek Kurski zarządził zwolnienie osób odpowiedzialnych za wyemitowanie filmu.


W maju na dwóch antenach Telewizji Polskiej wyemitowane zostały dwa skandaliczne filmy, które godziły w Kościół katolicki i wiarę chrześcijańską. Na protesty zareagował prezes Jacek Kurski. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, trzy osoby odpowiedzialne za emisje straciły pracę. Szef TVP ostrzegł też szefów anten.

16 maja 2016 r. TVP 2 wyemitowała skandaliczny film pt. „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”. Dokument przedstawiał Kościół katolicki jako największą na świecie organizację szpiegowską, a jego głównym narratorem był PRL-owski szpieg Tomasz Turowski. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało do prezesa TVP list otwarty, apelując o zdecydowaną reakcję na przekłamania.

Z kolei 12 maja TVP Kultura wyemitowała obrazoburczy film „Ukrzyżowanie – święty skandal”, w którym snuto rozważania, w jaki sposób Chrystus realizował swoje potrzeby fizjologiczne po ukrzyżowaniu: „Jezus wisiał na krzyżu kilka dni, zapewne robił pod siebie, wisiał w moczu i kale”.

Obie sprawy zbulwersowały widzów Telewizji Polskiej. Prezes Jacek Kurski zdecydował o wyciągnięciu konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za emisyjne skandale. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, trzy osoby pożegnają się z TVP. Kurski ostrzegł także szefów anten i wyczulił ich na realizowanie programu, zgodnego z misją publicznej stacji.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/skandaliczne-filmy-na-antenach-tvp-zdecydowana-reakcja-prezesa/

***

Należy wierzyć, że kolejni "cichoszarzy" będą bardziej ostrożni w oczekiwaniu na spodziewane "lepsze zmiany". Nocne?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.