Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

ks. Henryk Zieliński -Czy będą geje pluć nam w twarz?

Ostatnie pomysły organizatorów zaplanowanej na 17 lipca w Warszawie parady gejowskiej są jawnym szyderstwem z Jana Pawła II i prowokacją wobec wszystkich, którym droga jest pamięć o Papieżu Polaku. Prowokacją tym bardziej zuchwałą, że dokonuje się ona w stolicy, gdzie przed rokiem na centralnym placu miasta, dzięki determinacji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, ustawiono marmurowy krzyż upamiętniający wyjątkową rolę Jana Pawła II w polskich i warszawskich dziejach. Trudno więc zgadnąć, czy chodzi jedynie o wywołanie skandalu i przez to większe nagłośnienie manifestacji, której grozi klapa? Czy o świadome testowanie granic cierpliwości społeczeństwa, w większości ceniącego wartości religijne i rodzinne? W każdym razie wykorzystanie jako hasła planowanej parady homoseksualistów zawołania Jana Pawła II: „Nie lękajcie się!” jest wyjątkowo perwersyjne i bezczelne.
Ewangeliczne zawołanie „Nie lękajcie się!” Jan Paweł II podczas inauguracji swojego pontyfikatu 22 października 1978 na placu św. Piotra w Rzymie rozszerzył o wezwanie do otwarcia Chrystusowi „granic państw, systemów ekonomicznych, systemów politycznych, szerokich obszarów kultury, cywilizacji i rozwoju”. Wiąże się z tym nowy etap w dziejach nie tylko Kościoła, ale i świata. Szczególnie w naszych dziejach. Wielu z nas przecież pamięta, jaką cenę trzeba było wtedy płacić za otwarcie Polski i Europy Wschodniej dla Chrystusa. I jakim skarbem stało się to otwarcie również w dziedzinie praw człowieka, swobód obywatelskich i nowych relacji międzynarodowych. Dlatego ośmieszanie papieskiego programu, który legł u podstaw wolności narodów, godzi nie tylko w ludzi wierzących. Jest szyderstwem z części naszej europejskiej historii i tożsamości. W prowokacyjne wobec chrześcijaństwa i naszej tożsamości działania środowisk homoseksualnych wpisuje się również Muzeum Narodowe w Warszawie ze swoją wystawą „Ars Homo Erotica”. Jego dyrektor prof. Piotr Piotrowski od ponad roku bezpardonowo realizuje zapowiedź rewizji w podejściu do narodowych zbiorów. Kultowy w naszych dziejach obraz Jana Matejki „Bitwa Pod Grunwaldem” akurat na dwa tygodnie przed obchodami 600-lecia bitwy odesłał do konserwacji. Przypadek? Nieroztropność? Zamiast tego zwiedzający, w tym również liczne grupy wakacyjne, mają podziwiać faktyczną czy rzekomą sztukę homoseksualną. Wystawa ma charakter wprost diaboliczny i bluźnierczy. Jako przykład przestawień o podtekście homoseksualnym prezentowany jest między innymi obraz „Dobry Samarytanin”, gdzie mężczyzna pielęgnuje mężczyznę, albo plakat do filmu „Caravaggio” przedstawiający moment, gdy św. Tomasz wkłada palec w ranę w boku Chrystusa. To wszystko dzieje się w placówce pozostającej pod nadzorem ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego i utrzymywanej z naszych podatków! Sytuacja, z którą mamy do czynienia, jest testem dla naszej demokracji. Czy rządzący wezmą pod uwagę głosy swoich wyborców? Zwłaszcza w roku wyborów samorządowych! Czy będą sprzyjać interesom krzykliwych mniejszości seksualnych? Odwaga władz Wilna, które niedawno odmówiły zgody na podobna paradę i nikt ich z europejskich salonów za to nie wyrzucił, pokazuje, że każda decyzja jest możliwa. Zachęcam więc do pisania – albo podpisywania według wzoru zamieszczonego na stronie 55 – listu w tej sprawie do pani prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Niech nasza bierność wobec szargania pamięci Jana Pawła II i wypaczania spojrzenia na kulturę narodową nie będzie przyzwoleniem na zło. A zachęta do wyjazdu 17 lipca z Warszawy pozostaje wciąż aktualna.

za: "Idziemy" nr 27/2010 (xwk)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.