Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr I. odpowie za znieważenie prof. Bogdana Chazana.

Lewicowcowi nie spodobało się, że lekarz odmówił wykonania aborcji


Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 5 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji PRO – Prawo do Życia oraz opublikowanie treści wyroku na portalu goniec.com – to kara dla Piotra I., za szkalowanie prof. Bogdana Chazana jakiego dopuścił się w odwecie za odmowę wykonania aborcji przez lekarza. Wyrok nie jest prawomocny.Lewicowy działacz, w felietonie opublikowanym 11 lipca 2014 r. na portalu tygodnika „goniec.com”, znieważył prof. Bogdana Chazana nazywając go „zwyrodnialcem”, „pomyleńcem”, „człowiekiem bez sumienia”, „zła na miarę biblijną”, „wcieleniem szatana”. Atak na znanego ginekologa i ówczesnego dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie nastąpił z uwagi na powołanie się przez niego na klauzulę sumienia i odmowę dokonania aborcji w kwietniu 2014 roku. Po niemal dwóch latach, 28 czerwca br., zapadł wyrok w sprawie przeciwko Piotrowi I., którą w imieniu prof. Bogdana Chazana wytoczyli prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.Jak poinformował Instytut Ordo Iuris, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa orzekł, że Piotr I. jest winny zarzucanych mu czynów i skazał go na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 5 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji PRO – Prawo do Życia oraz nakazał mu opublikowanie treści wyroku na portalu „goniec.com”. Oskarżony musi też przeprosić prof. Chazana i pokryć koszty postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.„Piotr I. nie stawiał się na kolejnych rozprawach, sabotując w ten sposób pracę wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie doprowadzono go na rozprawę główną w asyście policji”- informuje Instytut.W ostatnich miesiącach to już kolejna udana interwencja prawników Instytutu Ordo Iuris w obronie wolności sumienia i prawa do tzw. klauzuli sumienia polskich lekarzy oraz wszystkich osób stawianych w sytuacji konfliktu sumienia. Warto przypomnieć, że w kwietniu br. prof. Chazana musiał przeprosić Leszek Miller, za publiczne znieważające wypowiedzi pod jego adresem. Były premier opublikował wówczas przeprosiny na łamach „Rzeczpospolitej” i w serwisie Polskiej Agencji Prasowej przyznając, że jego opinia na temat lekarza była „krzywdząca i niezasłużona”. Prof. Chazana reprezentowali mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

za:www.pch24.pl/piotr-i--odpowie-za-zniewazenie-prof--bogdana-chazana--lewicowcowi-nie-spodobalo-sie--ze-lekarz-odmowil-wykonania-aborcji,44234,i.html#ixzz4CuwNqGMs

Copyright © 2017. All Rights Reserved.