Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Polsce pod Krzyżem.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Polsce pod Krzyżem.

W homilii wygłoszonej 07.06.1991 oraz odtworzonej ponownie 14.09.2019, podczas Mszy Świętej sprawowanej w ramach wydarzenia „Polska pod Krzyżem” Papież Jan Paweł II, mówił:
„Wraz z wszystkimi przeto, którzy przeszli przez tę nadwiślańską ziemię, wraz z księdzem Jerzym, który nieopodal stąd znalazł męczeńską śmierć na wiślanym spiętrzeniu, zginam moje kolana przed Ojcem i proszę o "wzmocnienie siły człowieka wewnętrznego", proszę o „wzmocnienie siły człowieka wewnętrznego” dla wszystkich synów i córek mojej Ojczyzny u progu czasów, które nadeszły - i które idą.”.
Celem wydarzenia „Polska pod Krzyżem” było właśnie wzmocnienie „człowieka wewnętrznego”, „Polaka wewnętrznego”. Mamy wielką nadzieję, że tak właśnie się stało.
/.../
zob.: https://www.youtube.com
Lech Dokowicz

Krzyż/pasyjka z logiem Polska pod Krzyżem to ważny znak i symbol naszej wspólnej modlitwy, dla tego wychodząc naprzeciw licznym prośbom kierowanym do organizatorów wznowiliśmy produkcję. Z radością informujemy, że drewniane krzyże są już dostępne w sklepie internetowym: www.sklep.mikael.pl. Krzyż może stać się ważną częścią domowego ołtarza przy, którym gromadzimy się na modlitwie. Pod Krzyżem z wydarzenia Polska pod Krzyżem módlmy się szczególnie za Kościół i Polskę. Dostępne są również koszulki z logiem, o które bardzo pytacie (we wszystkich rozmiarach, czarne oraz białe) oraz obrazki świętych polskich męczenników, patronów Polski pod Krzyżem, którzy mogą się również stać potężnymi patronami naszych domów. Powierzajmy im nasze rodziny.
 
Poniżej znajdziecie małe podsumowanie wydarzenia Polska pod Krzyżem w liczbach:

Tysiące ludzi podjęło decyzję o wzięciu udziału w spotkaniu modlitewnym „Polska pod Krzyżem”. Niemal w ostatniej chwili, na internetowej mapie organizatorów, pojawiły się setki nowych miejsc modlitwy, ostatecznie było ich 1307 oraz wiele innych, niezgłoszonych. W kierunku Włocławka i do miejsc modlitwy, rozsianych po całej Polsce, zmierzały pielgrzymki z różnych miejsc kraju. Na lotnisko Kruszyn przybyło około 60 tysięcy osób, a w niektórych wydarzeniach organizowanych w łączności z „Polską pod Krzyżem” brało udział po kilka tysięcy osób.

Na podstawie zgłoszeń, danych z kurii włocławskiej i przekazów medialnych (transmisje radiowo telewizyjne) wiadomo, że w akcji, na różne sposoby, mogło wziąć udział nawet dwa miliony osób. Nowa formuła wydarzenia polegająca na zorganizowaniu centralnego wydarzenia – we Włocławku, a jednocześnie spotkań modlitewnych przy krzyżach w parafiach i w domach, spowodowała, że dokładna liczba uczestników jest niepoliczalna.

Olbrzymią rolę w zbudowaniu wielkości odbioru tego spotkania odegrały media. Dzięki transmisjom w telewizji publicznej, Telewizji Trwam, Polskim Radiu i Radiu Maryja oraz wielu regionalnych rozgłośniach radiowych w modlitwę mogli się włączyć ci, którzy w różnych powodów nie mogli brać osobistego udziału w wydarzeniu m.in. chorzy, cierpiący w domach i szpitalach oraz osoby konsekrowane w zakonach. Drogę Krzyżową transmitowaną na antenie Pierwszego Programu Telewizji Polskiej oglądało 1,2 miliona widzów.

Zaprosiliśmy do modlitwy w intencji wydarzenia już w lipcu 2019 r. Jedną tajemnicę różańca świętego codziennie odmawiało prawie cztery tysiące ludzi. Liczba osób zaangażowanych w Jerycho rosła z dnia na dzień: 11 września zaangażowanych w modlitwę było 1292 modlących się, 12 września – 1266, 13 września – 1832. Swoje cierpienie ofiarowało 694 chorych, a jeden dzień postu – 1847 osób. W intencji wydarzenia odprawiono 419 Mszy Świętych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie  spotkaniu modlitewnego „Polska pod Krzyżem”. Codziennie otrzymywaliśmy zapewnienia o modlitwie, czuliśmy niezwykłe wsparcie duchowe. Organizacyjne zaangażowanie Ks. bp. Wiesława Meringa, kapłanów, świeckich diecezji włocławskiej, ponad sześciuset wolontariuszy oraz przedstawicieli wielu służb było dla nas niezwykłym świadectwem wspólnej mobilizacji dla Pana Jezusa. Bez niej nie spotkalibyśmy się we Włocławku i pod tysiącami Krzyży w Polsce oraz na całym świecie. Szczególna i najszczersza wdzięczność należy się przedstawicielom tych mediów, które podjęły trud informowania o wydarzeniu. Powodem do radości są też wszystkie diecezje, które pozostawały w duchowej łączności w „Polską pod Krzyżem”.
Wszystkim z całego serca dziękujemy – Bóg zapłać!

***
zob.też: https://www.polskapodkrzyzem.pl/#mapa
 
 
 
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.