Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Norweskie rodziny widzą w nas nadzieję na obronę podstawowych praw i wartości.

/.../ z ogromną satysfakcją pragnę podzielić się /.../ najnowszą wiadomością. W miniony piątek w Oslo, w imieniu całego Instytutu Ordo Iuris, miałem zaszczyt odebrać nagrodę „Obrońcy Rodziny”, przyznawaną przez Chrześcijańską Koalicję Norwegii (KNN).

„Obrońcy Rodziny”

Norwegowie odznaczyli nas za obronę praw rodziny. Docenili skalę naszego zaangażowania oraz pomoc Norweżce Silje Garmo – matce, która uciekła do Polski, by nie dopuścić do odebrania jej córki.

Tylko w ostatnim roku trafiło do nas czternaście spraw polskich rodziców, którzy w starciu z wszechwładnym urzędem Barnevernet stracili swoje dzieci. Współpracując z całą siecią ludzi dobrej woli możemy pomóc tym rodzinom tak w Norwegii, jak i po powrocie do Polski. Dzisiaj urząd Barnvernet już wie, że każda próba odebrania polskiego dziecka spotka się z naszym zdecydowanym przeciwdziałaniem.

Norwegowie: „Dziękujemy Bogu za polski naród”Nagroda jest dla nas tym bardziej cenna, że razem z Ordo Iuris wyróżniona została dr Katarzyna Jachimowicz, polska lekarka, która straciła pracę za odmowę uczestniczenia w procedurach medycznych, mających na celu działania wczesnoporonne. Chrześcijańska Koalicja Norwegii wyróżniła jej niezłomną obronę lekarskiej klauzuli sumienia.

Przedstawiciele norweskiej organizacji wielokrotnie podkreślali, że wiążą z Polską ogromne nadzieje, a Ordo Iuris i dr Jachimowicz nagrodzili jako wybitnych reprezentantów kraju, w którym walka o wolność sumienia, prawa rodzin i poszanowanie życia od poczęcia trwa i jest skuteczna.

Walka o przyszłość EuropyJan-Aage Torp, lider KNN, wręczając nagrodę dla Ordo Iuris przytoczył słowa prezydenta Ronalda Reagana: "Polska nie jest Wschodem ani Zachodem. Polska znajduje się w centrum europejskiej cywilizacji. Włożyła ogromny wkład w europejską cywilizację. Polska robi to nadal dzisiaj we wspaniałym stylu i nie godzi się na ucisk".

Zapewniam, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by spełnić pokładane w nas nadzieje. Jestem przekonany, że Ordo Iuris ma do odegrania bardzo ważną rolę i wielokrotnie już udowodniło, że potrafi bronić tak godności poszczególnych ludzi, jak i zasad, które na straży tej godności stoją.

Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować naszym Darczyńcom i całemu Zespołowi Ordo Iuris , których zaangażowanie umożliwia nasze profesjonalne działanie. To dzięki tej wyjątkowej współpracy możemy w pełni angażować się w obronę zagrożonych wartości i pomoc tym, którzy sami obronić się nie mogą.

To nasz wspólny sukces!

Uprzejmie za to dziękuję.

Z poważaniem

adw. Jerzy Kwaśniewski - Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

/.../
--------------------------------------------------------------
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.
 
 
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.