Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Centrum Życia i Rodziny informuje

/.../ W ostatnich tygodniach marsze tzw. równości kroczą przez kolejne polskie miasta. Mimo rozgłosu i ogromnego zaplecza finansowego, nie mogą się równać z Marszami dla Życia i Rodziny. Jeszcze.  /.../ Presja lobby LGBT od jakiegoś czasu staje się wręcz nieznośna i męcząca dla wielu Polaków. Homopochody przekornie kroczą przez kolejne miasta. Nawołują do tolerancji i zaprzestania dyskryminacji, choć swoimi działaniami pokazują coś zupełnie przeciwnego.


Ohydnie profanują. Szczególnie upodobali sobie ataki na wizerunki Matki Najświętszej, którą przedstawiają w kontekstach seksualnych w połączeniu z barwami ich ruchu.

Agresywnie prowokują. Podczas wczorajszego marszu ulicami Warszawy upamiętniającego wybuch Powstania Warszawskiego, pojawiła się flaga w kolorach LGBT ze znakiem Polski Walczącej.

Bezwzględnie eliminują. Google zawiesza kanały dziennikarzom, którzy ośmielili się krytykować roszczenia lobby LGBT. Oczywiście, w imię ograniczania „nawoływania do przemocy i nienawiści”.

Skąd taka eskalacja? Bo ich wcześniejsze działania – w półcieniu, bez specjalnego rozgłosu – nie przyniosły pożądanych efektów.

Jak pokazują wyniki sondaży różnorakich ośrodków badania opinii publicznej, stanowisko Polaków w kwestii homoseksualizmu od kilku lat nie zmienia się tak, jak tego by chcieli aktywiści LGBT. Polacy są wciąż przeciwni przyznawaniu parom osób tej samej płci tych samych przywilejów, co małżeństwom, a tym bardziej przeciwni są adopcji dzieci przez takie pary.

Dlatego oni są coraz głośniejsi i agresywniejsi. Krzyczą i prowokują, a nie rozmawiają. Gdy słyszą przeciwne argumenty – hejtują i uciszają.

Nasza odpowiedź

Podczas różnorakich kampanii Centrum Życia i Rodziny także i nam zarzucano nienawiść wobec osób o skłonnościach homoseksualnych. Tak nie jest. Do każdej z takich osób odnosimy się z szacunkiem, wynikającym z jej przyrodzonej godności.

Jednocześnie zdecydowanie przeciwstawiamy się postulatom lobby LGBT, zwłaszcza tym, które uderzają w prawa rodziców, wychowanie dzieci i obronę nienarodzonych. Wiemy też, że wiele osób o skłonnościach homoseksualnych odcina się od opisanych wcześniej działań.

Gdy uczestnicy homoparad epatują wulgaryzmami i obscenicznością, my już od 2006 roku podczas Marszów dla Życia i Rodziny pokazujemy piękno polskich rodziców i dzieci.

I to jest to, czego Polacy chcą, i w czym chcą uczestniczyć! W tym roku na ulice 130 polskich miast wyszło ponad 200 000 osób, by w ten sposób zamanifestować przywiązanie do najważniejszych dla nas wartości.

Dla wielu osób, które znam, uczestnictwo w Marszach dla Życia i Rodziny jest czymś wyjątkowym. W ten sposób mogą pokazać i powiedzieć: "Takiej Polski chcę – pełnej pięknych i radosnych rodzin, pełnej podziwu dla ojcostwa i macierzyństwa, otaczającej opieką każde życie".

Wzmacniamy ruch marszowy

Paradując ulicami kolejnych miast, lobby LGBT chce stworzyć alternatywę naszych Marszy dla Życia i Rodziny. Pokazują, jak jest ich dużo, że społeczeństwo ich popiera. Nie jest jednak tajemnicą, że na warszawską Paradę Równości ściągano osoby z całej Polski, oferując przy tym noclegi. Wiele osób uczestniczących w marszach tzw. równości po prostu jeździ po całej Polsce, raz tu, raz tam…

Tymczasem Centrum Życia i Rodziny od lat wspomaga lokalne środowiska w organizacji Marszy dla Życia i Rodziny. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, a także pomagamy przygotowywać materiały promocyjne. Ale widzimy, że potrzeba czegoś więcej.

Widząc nasilenie działań lobby LGBT, postanowiliśmy wzmocnić i skonsolidować ogólnopolski ruch marszowy. Chcemy w całej Polsce zbudować silną wspólnotę osób, które, wychodząc od Marszów dla Życia i Rodziny, będą w stanie szybko i skutecznie reagować na lewackie prowokacje w ich miastach.

Dlatego od września w Centrum tworzymy etat dla osoby do obsługi ruchu marszowego w całej Polsce. Przed nią tysiące kilometrów do przejechania, godziny spędzone w trasie i na licznych spotkaniach – wszystko dla dobra rodzin. Łączy się to z niemałymi wydatkami na paliwo i na przygotowanie materiałów.

Dlatego bardzo proszę Państwa o pomoc i wsparcie finansowe tych działań na rzecz Marszów dla Życia i Rodziny kwotą [30 zł], [60 zł], [100 zł] lub [dowolną inną].

Za lobby LGBT stoją naprawdę ogromne pieniądze. Pisałem już o tym – podczas Parady Równości międzynarodowe korporacje miały swoje specjalne miejsca i stoiska. Ponadto w homoseksualną agendę włączają się dyplomaci innych państw.

Powinno nas też zaniepokoić, że w tym roku przez coraz więcej miast szły homopochody. Czy to dlatego, że nastąpiła zmiana podejścia społeczeństwa czy raczej to zasługa nieograniczonego budżetu i możliwości?

Jedyne, co powstrzymuje ich przed realizacją swoich planów w Polsce, to mobilizacja i wsparcie ludzi przywiązanych do takich wartości jak małżeństwo i rodzina.

Nie ulegajmy ich presji, ale konsolidujmy się i brońmy tego, co dla nas najważniejsze.

Bardzo na Państwa liczę na Państwa [pomoc i wsparcie]!


Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości Kamil Zwierz
Prezes Centrum Życia i Rodziny  

PS. Nie pozwólmy by czarne marsze tzw. równości wyparły z polskich miast Marsze dla Życia i Rodziny. Wiem, że wspólnie nie dopuścimy do tego!

PPS. Zachęcam też do obejrzenia w naszych mediach społecznościowych spotu z tegorocznego warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny – https://www.facebook.com/centrumzyciairodziny/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.