Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Raport potwierdza: groźne choroby uchodźców

"Gwałtowny rozwój niebezpiecznych chorób zakaźnych odnotowano w ciągu ostatnich dwóch lat w Niemczech – wynika z raportu Robert Koch Institute, niemieckiego odpowiednika naszego sanepidu. Niemieccy eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost ten związany jest z falą uchodźców.

Niestety, Unia Europejska nie jest przygotowana ani na ewentualny kryzys epidemiologiczny, ani na pomoc tym cierpiącym ludziom" – informuje tygodnik "Gazeta Polska".

Gdy w październiku 2015 r. Jarosław Kaczyński ostrzegał przed zagrożeniem, jakim mogą być choroby przyniesione przez rzesze uchodź- ców z Azji i Afryki, natychmiast na liberalnych salonach oskarżono go o ksenofobię i pogardę wobec migrantów. Jego słowa – twierdzono – to „język nazizmu” (Andrzej Celiński) oraz „szerzenie faszyzmu i rasizmu” (Janusz Palikot).

Dziś ci, którzy atakowali prezesa PiS-u, zapraszając jednocześnie do Polski uchodźców, powinni natychmiast go przeprosić. I pochylić się nad losem imigrantów, z których chorobami – często egzotycznymi – europejscy lekarze mają ogromny problem. Roczny Raport Epidemiologii Chorób Zakaźnych, opublikowany w Niemczech 12 lipca 2017 r., powinien zostać dokładnie przestudiowany w każdym kraju Unii Europejskiej. To pierwszy dokument pokazujący wpływ przyjęcia wielkiej fali uchodźców na zdrowie publiczne. Według raportu od 2015 r. w Niemczech znacznie wzrosła liczba przypadków zachorowań na epidemiczne zapalenie spojówek, ospę wietrzną, cholerę, kryptosporydiozę, dengę i bąblowicę. Odnotowano też wyraźnie zwiększoną liczbę zakażeń hantawirusowych, infekcyjnych zapaleń wątroby, zatruć jadem kiełbasianym, gorączek krwotocznych i du- żo częstsze występowanie enterokrwotocznego szczepu Escherichia coli oraz bakterii Haemophilus influenzae. Nastąpił również nieoczekiwany wzrost zachorowań na giardiozę, HIV/AIDS, gruź- licę, trąd, dur epidemiczny, odrę, meningokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu, nagminne zapalenie przyusznic, dur rzekomy, różyczkę, dyzenterię, kiłę, toksoplazmozę, włośnicę, gruźlicę, tularemię, tyfus i krztusiec.

Nie może tu być mowy ani o zbiegu okoliczności, ani o błędzie statystycznym, ani o przyczynie istotniejszej niż przyjęcie do Niemiec setek tysięcy uchodźców. Dla przykładu: liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu B wzrosła z 755 w 2014 r. do 3006 w 2016 r. Większość tych przypadków to nieszczepieni uchodźcy z Afganistanu, Iraku i Syrii. Zawsze NO LIMIT w Premium Mobile. Sprawdź najlepszą ofertę bez telefonu na rynku!

Cały artykuł znajdą Państwo w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"

Źródło: "Gazeta Polska", telewizjarepublika.pl

z forum:

/.../

dziękujemy p.Kaczyńskiemu za ochrone NARODU POLSKIEGO ........aż strach pomysleć co chcieli nam uczynic szelmy z PO/PSL.,, i nadal chcą !!!..jakby PO/PSL/NO ..doszli do władzy natychmiast mamy tysiące imigrantów niezadowolonych z socjalu ..........a tu posłuchajcie wkurzonego niemca .....https://www.youtube.com/watch?v=dYmNTCtSRuI
/.../

Zapewne wśród uchodźców zdarzają się chore osoby. Przecież przybywają z krajów w których od wielu lat toczy się wojna, a opieka medyczna nie istnieje. W ich ojczyznach wiele z tych chorób byłaby śmiertelna, u nas prawie wszystkie te choroby są uleczalne! Dodatkowo na niektóre z nich (Odra, dur, krztusiec) w Polsce istnieją obowiązkowe szczepienia. Tak swoją drogą ten artykuł powinni przeczytać wszyscy antyszczepionkowcy. Pokazuje dokąd prowadzi brak szczepień. I jeszcze jedna sprawa. Na milion imigrantów przebywających do Niemiec na WZW cierpi 2300 osób, czyli ok 2,5% Analogicznie pośród 7000 uchodźców którzy mieli trafić do Polski, chorych powinno być... 18 osób. Damy radę, wyleczymy ich!
/.../

Bzdura, czesto nie ma nawet testow diagnostycznych, bo np.wiele chorob pasozytniczych nie istnieje w Europie. Poza tym leczenie WZW jest horrendalnie drogie, w Polsce nie stac nas nawet na leczenie nowotworowe Polakow, a co dopiero fundowac inferferon ekonomicznym imigrantom.Wsrod tych ludzi szerza sie choroby ktore u nas popadly juz w zapomnienie, brak szczepionek tez robi swoje. To samo sie dzieje w innych krajach zachodnich - zakazeni bez rozpoznania roznosza swoje choroby wokolo, czesto lekarz ma problem z rozpoznaniem, bo bigdy w swojej karierze czegos takiego nie widzial (np. dermatologiczne objawy wielu zaawansowanych chorob zakaznych), slysze o tym na codzien, jestem lekarzem. Prosze mi wierzyc - z punktu widzenia epidemiologii otwarcie sie na masy niezdiagnozowancyh ludzi nie wyglada tak rozowo...
/.../

za: http://telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.