Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Filipiny: Zamordowano kapłana na stopniach ołtarza

 Na Filipinach doszło do kolejnego morderstwa księdza. 10-czerwca 43-letni Richmond Nilo został zastrzelony na stopniach ołtarza Nueva Ecija. Zabójcy zbiegli z miejsca przestępstwa. Nilo był aktywistą społeczno-politycznym i był zaangażowany przeciwko sekcie "Iglesia ni Christo". Na Filipinach około 2,7 mln ludzi należy do tej sekty.

"To zdarzenie było  już trzecim atakiem na kapłana w przeciągu sześciu ostatnich miesięcy" – podała organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Filipińscy biskupi wydali oświadczenie, w którym nazwali incydent "brutalnym morderstwem".

 Prezydent Konferencji Katolickich Biskupów Filipin i prezydent filipińskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN), Socrates Buenaventura Villegas, uważa ostatnie morderstwo księdza za znak coraz silniejszej opozycji wobec Kościoła katolickiego. Podkreślił, że sprawa musi zostać nagłośniona.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.