Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dlaczego o tym się nie mówi! Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie!

Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna na świecie, a w niektórych rejonach Afryki i Bliskiego Wschodu mogą zniknąć zupełnie – stwierdza raport przygotowany dla brytyjskiego MSZ.

Raport zaleca, by Londyn wywarł presję na ONZ w sprawie lepszej ochrony praw chrześcijan. Zaleca też wprowadzenie do brytyjskiego prawa karnego kategorii uprzedzeń antychrześcijańskich, podobnych do istniejącej już w nim islamofobii czy antysemityzymu.

Główny autor opracowania, Philip Mounstephen, biskup Truro, powiedział w BBC, że te prześladowania to „fenomen globalny, obecny na każdym kontynencie”. Podkreślił, że czasem jest to efekt zorganizowanej działalności kryminalistów, czasem nietolerancyjnego nacjonalizmu, a innym – rożnej maści fundamentalizmów religijnych. Philip Mounstephen dodał, że nie ma wątpliwości, że w przypadku chrześcijan to problem najbardziej jaskrawy, ale jest też częścią szerszego zjawiska: odbierania ludziom prawa do wyznawania swej wiary czy bycia ateistą. W samym dokumencie znajdziemy zastrzeżenie, że przyczyny są złożone, a raport „nie stanowi usprawiedliwienia dla islamofobicznej części prawicy”.

Szef MSZ Jeremy Hunt zapowiedział, że w przyszłości, kontaktując się z państwami gdzie łamie się prawa chrześcijan, Londyn będzie bardziej zdecydowanie podkreślał wagę tej kwestii. „Chcę, by ofiary tych prześladowań wiedziały, że są tacy, którzy je rozumieją i naprawdę próbują temu zaradzić” – stwierdził minister. I dodał, że jego zdaniem brytyjskie rządy często w tej sprawie nie stawały na wysokości zadania. Jeden z powodów to według Jeremy’ego Hunta błędnie rozumiana polityczna poprawność i częsta w brytyjskim społeczeństwie niechęć do rozmawiania o sprawach wiary.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.