Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wybiórcze czytanie konstytucji

„Gazeta Wyborcza” urządziła narodowe czytanie konstytucji. Kogóż tam nie zaprosiła do nagrań wideo: Kwaśniewski, Komorowski, Michnik, Janda czy ks. Lemański. Twarze polityki III RP

, odtrąconej cztery lata temu, która może i miałaby szansę wrócić, ale z zupełnie innym zestawem personalnym.

Elity antypisowskie wciąż nie mogą pojąć, dlaczego PiS wygrywa wybory. I dlaczego nawet takim błahym wydarzeniem jak czytanie konstytucji wzbudzają uśmiech politowania.

Może dlatego, że jednym z punktów czytanych przez polityków i twórców, jest art. 18. konstytucji głoszący wprost: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. W dobie sporu o równouprawnienie dla par homoseksualnych ustawa zasadnicza jest bronią obosieczną.

Grzegorz Wszołek

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.