Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sztuka nie uznaje kompromisu? Obywatele RP szykują wiec poparcia dla bluźnierczej „Klątwy”

Czy można bronić bluźnierstwa? Obywatele RP – grupa protestująca przeciwko obecnemu obozowi rządzącemu – zapowiedzieli, że zorganizują pikietę poparcia dla plugawego spektaklu „Klątwa” pod Teatrem Powszechnym. W komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym Facebook porównali protesty przeciwko „dziełu” Oliviera Frljicia m.in. do masakry w redakcji francuskiego tygodnika „Charlie Hebdo” z 2015 roku.


Wiec poparcia dla świętokradczej „Klątwy” zaplanowano na 30 kwietnia. Będzie on stanowił odpowiedź, m.in. na protesty Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowane po przywróceniu spektaklu do repertuaru Teatru Powszechnego.


„Argumenty” używane przez organizatorów akcji poparcia są, co najmniej, skandaliczne. Obywatele RP porównują bowiem „uciśnionych” aktorów grających w przedstawieniu do… konającego Jezusa Chrystusa. „Przyzwolenie na zastosowanie choćby w najmniejszej skali siły wobec słowa stawia przyzwalających w jednym szeregu z terrorystami z Paryża czy z pobożnym ludem Jerozolimy zgodnie wołającym zbluźnił, ukrzyżuj” – napisano w komunikacie.


„21 kwietnia 2017 przed wejściem do Teatru Powszechnego w Warszawie pałające świętym oburzeniem na wystawiany kolejny raz spektakl Klątwa bojówki ONR przerzuciły pomost między sobą a swoimi antenatami – i tymi z Jerozolimy i tymi z Paryża. Jako Obywatele Solidarnie w Akcji czujemy się zobowiązani wystąpić w obronie wartości, które są dla wszystkich bez wyjątku ważne i cenne – w obronie wolności słowa i myśli” – podkreślili Obywatele RP.


Jak podaje portal niezalezna.pl, w dniu pikiety poparcia dla bluźnierczej „Klątwy” przed Teatrem Narodowym odbędzie się również publiczny różaniec w intencji odkupienia grzechu bluźnierstwa, nawrócenia i opamiętania.


za:www.pch24.pl/sztuka-nie-uznaje-kompromisu--obywatele-rp-szykuja-wiec-poparcia-dla-bluznierczej-klatwy,51209,i.html#ixzz4fXO4Rf8O

Copyright © 2017. All Rights Reserved.