Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Elegancja Francja

Jak to było w „Odzie do radości”, hymnie UE, który na manifestacjach KOD nieudolnie próbowano śpiewać z kartki? „O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól”. Dziś na Polach Elizejskich – tych paryskich, a nie mitycznych – lata wyrywany z nich bruk i szaleją pożary.

W zamieszkach we Francji zginęły dwie osoby, a liczba rannych idzie w setki, jeśli nie tysiące. Co tam bredził nie-dawno pan Macron o Polsce? Że będzie u nas „niestrudzenie bronić państwa prawa” i że nie przestrzegamy „praw człowieka”. Aha. Skoro nas pod pretekstem obrony demokracji ścigają za rozliczenia z komunizmem w sądach, to co powinno spotkać Niemcy za działania Jugendamtów, bezprawne (są potwierdzające to wyroki) odbieranie ludziom dzieci? Wyrzucenie z UE to kara zbyt łagodna. Instrumentalne posługiwanie się przez Niemcy czy Francję słowem „demokracja” na użytek swojej dominacji nad Europą, stosowanie tego pojęcia w charakterze kija bejsbolowego do okładania Polaków, Węgrów, Czechów czy Rumunów, jest niebezpieczne także dlatego, że je dewaluuje. Także w oczach narodów takich jak polski, dla którego demokracja była jeszcze do niedawna po prostu chwalebnym przeciwieństwem komunizmu.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.