Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Łódź: dyrektorzy chcą zmniejszyć liczbę lekcji religii. Powodem… tłok w szkole

Dyrektorzy piętnastu szkół w Łodzi znaleźli sposób na spowodowany „kumulacją roczników” ścisk w placówkach. Chcą zmniejszenia liczby lekcji religii. Władze kościelne nie wykluczają takiego rozwiązania – o ile będzie ono tymczasowe.

Pismo w sprawie zmniejszenia w przyszłym roku szkolnym liczby lekcji religii trafiło do urzędu miasta. Ostateczna decyzja wymaga zgody biskupa miejsca. Dyrektorzy swój pomysł motywują przewidywanymi kłopotami z pomieszczeniem uczniów z dwóch roczników – absolwentów wygaszanych gimnazjów i absolwentów nowych podstawówek.

Dyrektorzy redukcję godzin religii określają w kategoriach „zysku” i „ułatwienia organizacyjnego” przy układaniu planu zajęć. I podkreślają, że nie wszyscy uczniowie chodzą na lekcje religii czy etyki, a to powoduje dodatkowe kłopoty z zapewnieniem im opieki w czasie tych zajęć (gdy odbywają się w środku lekcji).

Władze kościelne nie mówią „nie” i są skłonne zgodzić się na takie rozwiązanie, ale zastrzegają, że mogłoby ono obowiązywać tylko w najbliższym roku szkolnym. Nie będzie też działania z automatu. Wnioski o redukcję godzin religii szkoły będą musiały zgłaszać do wydziału katechetycznego w Łodzi. Następnie odbędą się konsultacje z dyrektorem i dopiero po zbadaniu zasadności prośby wydana zostanie decyzja.

za: www.pch24.pl

***

Oj tam, oj tam - redukcja lekcji matematyki też mogłoby być przyjęte ze zrozumieniem. Przez wielu... uczniów :-)

kn

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.