Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Częstochowa: kuriozalny pomysł radnych SLD. Chcą nałożyć na Kurię dodatkowy podatek

Częstochowscy radni SLD domagają się od abp. Wacława Depo partycypacji w kosztach obsługi systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Nowym podatkiem miałaby zostać obciążona Kuria, która odpowiada za ruch pielgrzymkowy w mieście. Na kuriozalny pomysł nałożenia dodatkowego podatku na Kurię Częstochowską wpadł Sebastian Trzeszkowski, miejski radny z SLD.

Jego zdaniem, liczba pielgrzymów przybywających na Jasną Górę jest na tyle duża, że konieczne jest partycypowanie w kosztach utrzymania miejskiego porządku i obsługi systemu gospodarowania odpadami. Radny liczy na to, że abp Wacław Depo jako ordynariusz diecezji będzie miastu złotówkę od każdego pielgrzyma. Dyskusja podczas sesji Rady była bardzo burzliwa, ale ostatecznie radni SLD przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

„W związku z rosnącą liczbą przybywających do Częstochowy pielgrzymów oraz wzrastającymi z tego powodu kosztami obsługi systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w okresie sezonu pielgrzymkowego, mając na uwadze wizerunek mieszkanek i mieszkańców, pątników i pątniczek, pragniemy w ramach ogólnie przyjętych dobrych kanonów dbania o nasze wspólne dobro, małą ojczyznę Częstochowę, zaproponować partycypację w kosztach obsługi ww. systemu śmieciowego” – czytamy w apelu przyjętym przez Radę Miasta Częstochowa głosami 12 do 11.

W interesujący sposób sprawę komentuje poseł Tadeusz Woźniak. W jego opinii działanie radnych SLD to polityczna manifestacja poglądów. Parlamentarzysta Solidarnej Polski zwraca uwagę, że w Częstochowie rządzą ludzie nieprzychylnie nastawieni do Kościoła. – To ludzie związani z lewicą. One nie są przychylni Kościołowi i osobom wierzącym – powiedział w Polskim Radiu 24.

Polityk dodał, że Jasna Góra i obecność pielgrzymów to dla miasta okoliczność bardzo korzystna. – To napędza koniunkturę gospodarczą i rozsławia lokalne środowiska na cały świat – powiedział Woźniak.

Z kolei podczas sesji Rady Miasta, Katarzyna Jastrzębska zwróciła uwagę na praktyczne trudności, np. z rozróżnieniem turysty od pielgrzyma. Radny Artur Gawroński z PiS zauważył natomiast, że propozycja wystosowana przez częstochowskie SLD świadczy o przyznaniu się do niekompetencji samorządu. Stwierdził również, że do tej pory miasto nie było w stanie stworzyć dla pielgrzymów i turystów atrakcyjnej oferty zachęcającej do pozostania dłużej niż dzień.

Co ciekawe, uchwałę radnych SLD w sprawie nałożenia na Kurię dodatkowego podatku krytykują również przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. „Uważam, że podejmowanie tego typu uchwały na dwa tygodnie przed wyborami jest tylko robieniem zamętu, jest według mnie niemoralne” – ocenił radny Łukasz Banaś.

za:www.pch24.pl

***

A wydawało się, że tego typu porywy ideolo lewizny minęły... Chyba, że to dalszy ciąg dywersji w lewych szeregach... :-)

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.