Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie znam się, zarobiony jestem

Uzasadnienie wyroku uniewinniającego dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie PKW jest kuriozalne.

„Nie było intencją policjantów zatrzymywać dziennikarzy. To było nieporozumienie” – obwieścił sędzia, dając jakoby wiarę policjantom zeznającym, że choć korespondent TV Republika „trzymał mikrofon, stał obok kamery na statywie i okazał legitymację prasową”, to i tak „nie było pewności, że jest dziennikarzem”. Nawet jeśli – cytując Bareję – policjant umywa ręce zgodnie z zasadą „nie znam się, zarobiony jestem”, to przecież „nieporozumienie” co do profesji zatrzymanych było wyjaśnione po kilkunastu minutach. A więc dlaczego reporterów nie tylko zatrzymano i zakuto w kajdanki, ale także przetrzymywano na dołku, a na koniec postawiono przed sądem?

Sędzia zupełnie pominął ten fakt. Podobnie jak zeznania policjanta, który twierdzi, że to na polecenie przełożonego zatrzymał konkretnego dziennikarza TV Republika. Tak, tak. Sędzia Łukasz Mrozek wykonał nadzwyczajne akrobacje, by spełnić oczekiwania szefostwa Kancelarii Prezydenta i kierownictwa policji – czyli faktycznych odpowiedzialnych za zajścia w PKW, którzy już dawno siedzieliby na ławie oskarżonych, gdyby Polska była państwem prawa.

Anita Gargas

za:niezalezna.pl/62126-nie-znam-sie-zarobiony-jestem

Copyright © 2017. All Rights Reserved.