Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Abp Głódź: Prawdą o Polsce jest Bóg


Metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź celebrował w Bazylice Mariackiej w Gdańsku mszę świętą w intencji ojczyzny z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

"Totalna opozycja wypacza demokrację, staje się karykaturą i wcześniej czy później skazana jest na niepowodzenie z prostej przyczyny, dlatego, że negacja rodzi negację, ona nic nowego nie tworzy"- podkreślił duchowny.

"Cała kultura, dusza narodu polskiego zakorzeniona jest w Bogu, w krzyżu, w źródle miłości, bo stanowi prawdę o Polsce, która nie chce być pawiem narodów i papugą, kłaniać się okolicznościom, modom, trendom, pozwalać na rozpowszechnianie się ducha nihilizmu, serwilizmu, duchowej bylejakości, a także - trzeba powiedzieć, w niektórych sektorach - narodowego zaprzaństwa"- tłumaczył arcybiskup. Jak podkreślił, Polsce potrzebne są przede wszystkim wewnętrzny pokój oraz harmonia społeczna.

"Zbyt dużo żeśmy maszerowali w czasie bolesnych, tragicznych dni - dni wojen, dni łagrów i Sybiru i stanu wojennego - w czarnych marszach. Nie twórzmy na siłę nowych, bo prowokujemy szatańskiego ducha"- mówił arcybiskup Głódź. Jak podkreślił, "nie wolno wykopywać rowów". W ocenie duchownego nieprawdą jest również, że Polska jest podzielona.

"Są zróżnicowane opinie, ale w stopniu tak wielkim, że przybierają miarę totalnej opozycji, a totalna opozycja wypacza demokrację, staje się karykaturą i wcześniej czy później skazana jest na niepowodzenie z prostej przyczyny, dlatego, że negacja rodzi negację, ona nic nowego nie tworzy"- zaznaczył metropolita gdański.

za:www.fronda.pl/a/abp-glodz-prawda-o-polsce-jest-bog,92196.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.