Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Oświadczenie KRD i AN ws. patronatów władz Łodzi nad Marszem Równości

W związku z objęciem przez władze samorządowe miasta Łodzi (przewodniczącego Rady Miejskiej i prezydent miasta) honorowego patronatu nad tzw. Marszem Równości, wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec propagowania homoseksualizmu w przestrzeni publicznej i wspierania takiego propagowania przez władze miasta.

Tzw. „marsze równości” (w tym i ten łódzki) są okazją do promocji obiektywnie szkodliwej ideologii ruchu LGBT, deprawującego młodzież i niszczącego tradycyjny model rodziny. Pro-sodomiccy aktywiści żądają faktycznie nie „równych praw”, a specjalnych przywilejów dla osób o innej orientacji seksualnej. Jednocześnie ten ruch prowadzi od lat propagandową kampanię mającą na celu sterroryzowanie każdego, kto uważa homoseksualną propagandę za szkodliwą i nieodpowiednią w przestrzeni publicznej (zwłaszcza dla dzieci). Przykładem próby zaszczucia osób o poglądach katolickich i konserwatywnych jest ściganie sądownie łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania baneru dla fundacji LGBT.

Samorząd, przynajmniej w założeniu, powinien być miejscem gdzie ideologia i sprawy światopoglądowe powinny schodzić na plan dalszy. Władze samorządowe, w naszym rozumieniu, powinny starać się łączyć, a nie dzielić mieszkańców swoimi poczynaniami. Patronat honorowy nad imprezami promującymi zboczenia sprawia wrażenie, że nie władze Łodzi, wbrew zapewnieniom nie chcą reprezentować wszystkich łodzian. Zapewne wśród wyborców komitetu Hanny Zdanowskiej znalazłoby się wiele osób niepodzielających postulatów homolobby.

W związku z powyższym, wzywamy władze miasta do cofnięcia patronatów honorowych nad Marszem Równości. Jednocześnie zapraszamy wszystkich łodzian, przeciwnych postulatom lobby LGBT, a wiernych tradycyjnemu modelowi rodziny, na manifestację w obronie tradycyjnych wartości rodzinnych – Marsz Normalności, który rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 12:00 w Pasażu Schillera.

Łódź, 2 kwietnia 2019 roku

Kamil Klimczak – Klub imienia Romana Dmowskiego
Jan Waliszewski – Akcja Narodowa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.