Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

VI Pielgrzymka dziennikarzy na Jasną Górę. Msze wieczyste za dziennikarzy polskich

„Matce Bożej z wdzięcznością. Modlitwa Różańcowa- zobowiązanie i ratunek”- pod takim hasłem  w roku jubileuszy Maryjnych na Jasnej Górze odbyła się doroczna pielgrzymka ludzi mediów.

Spotkanie rozpoczęła msza święta, której przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. W homilii nawiązał do Ewangelii św. Łukasza, który- jak rzetelny dziennikarz- zrelacjonował zwiastowanie Maryi przez Archanioła Gabriela. Podkreślił, że dziennikarze powinni wzorować się na osobie Matki Bożej, którą cechowała pokora i skromność. Jeśli pokorą relacjonowaliby fakty, nie mieliby pokusy przeinaczania ich. Pokora, to też postawa odwagi w obronie wiary, zwłaszcza w środowisku dziennikarskim, gdzie najlepiej „sprzedają” się informacje sensacyjne nie mające nic wspólnego z etyką.

Po mszy św. był czas przeznaczony na krótkie wystąpienia przybyłych gości z poszczególnych oddziałów SDP i KSD. Dalsza część spotkania odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Tam usłyszeliśmy dwie prelekcje-Jana Jarosza o Księżnej Dobrawie- Matce Chrzestnej Narodu, w roku 1040 rocznicy jej śmierci” i ks.dr hab. Dariusza Oko- „Polska w obliczu realnego zagrożenia islamizacji”. Ksiądz prelegent nawiązując do kontekstu historycznego powstania Koranu i jego zaleceń, podzielił się swoimi doświadczeniami z podróży po Europie Zachodniej, gdzie występuje problem islamizacji. Mówił o bezsilności władz i policji wobec bezprawia i przestępstw dokonywanych przez emigrantów muzułmańskich, którzy narzucają mieszkańcom swoje prawo szariatu, zamiast asymilować się w danym kraju. Spotkanie zakończyła żywa dyskusja o sytuacji Europy w kontekście starcia dwóch cywilizacji.
 

Agnieszka Sadowska

foto: Anna Dąbrowska                                                                          

                                                                             ***

9 grudnia 2017 r. na Jasnej Górze, podczas dorocznej Pielgrzymki Dziennikarzy do Matki Bożej Królowej Polski, KSD zamówiło Msze święte Wieczyste  w intencji dziennikarzy polskich.

Od 10 grudnia 2017 r., te Msze św.będą odprawiane codziennie przez 25 lat nieprzerwanie, o godz. 7.00.
 
z up. ZG KSD, Anna T.Pietraszek

 

za: http://www.ksd.media.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.