Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

„To działanie sprzeczne z polską racją stanu”. SDP protestuje przeciw zwolnieniu szefowej Biełsatu

Zarząd Główny SDP stanowczo protestuje przeciwko skandalicznemu, bezpodstawnemu zwolnieniu z pracy w TVP S.A. red. Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, dyrektor TV Biełsat po 32 latach pracy w telewizji publicznej - poinformowało SDP na swojej stronie internetowej. " W dniu dzisiejszym wypowiedzenie umowy o pracę wręczył jej Daniel Gorgosz, nieuznawany przez Krajowy Sąd Rejestrowy uzurpator podający się za likwidatora TVP S.A."

Czytaj więcej...

ROLNIKU POLSKI!

Gdy wyruszasz na STRAJK ROLNIKÓW, najpierw zajedź pod Twój kościół parafialny. Bądź
na Mszy św. Przyjmij Komunię św. i poproś o kapłańskie błogosławieństwo na to „bojowanie o Polskę i Kościół”

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Wspomnienie o Ilonie Kuśmierskiej-Kocyłak. Cieszyć się każdym dniem

Pierwsza sobota pażdziernika była dniem pogrzebu wielkiej, znakomitej aktorki, wspaniałego człowieka, kochającej i opiekuńczej żony, matki, babci, a także mojej serdecznej przyjaciółki – Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak. A miało być inaczej: na dzisiejszą sobotę Ilona zaplanowała zjazd rodzinny, by uroczyście wyprawić mężowi Ireneuszowi urodziny, wszak dziś kończy 77 lat. Z tych planów zrealizowało się tylko jedno: zjazd rodzinny, ale po to, by pożegnać ukochaną osobę.

Czytaj więcej...

Apel ks. Kazimierza

Setki tysięcy uchodźców wojennych na polskiej ziemi stanowią wezwanie do jak najszerszych kręgów polskich obywateli, by podejmowali refleksję nad skutecznymi działaniami pomocy
w/w uchodźcom w kolejnych tygodniach i miesiącach ich obecności u nas. Dużą rolę mogą odegrać

SPOŁECZNE ZESPOŁY POŚREDNICTWA PRACY
NA RZECZ UCHODŹCÓW WOJENNYCH

Takie Zespoły mogłyby powstawać przy parafiach. Parafii w Polsce jest ponad 10 400.
To szczególna szansa dla laikatu katolickiego / stowarzyszeń rodzin katolickich, Akcja Katolicka i in./.

Czytaj więcej...

O formach pomocy Uchodźcom

Setki tysięcy uchodźców wojennych na polskiej ziemi stanowią wezwanie do jak najszerszych kręgów polskich obywateli, by podejmowali refleksję nad skutecznymi działaniami pomocy w/w uchodźcom w kolejnych tygodniach i miesiącach ich obecności u nas. Dużą rolę mogą odegrać

Czytaj więcej...

Czy ks. Oko trafi do więzienia za prawdę?

 Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie.
/.../ już w przyszłym tygodniu – w piątek, 11 lutego – ks. prof. Dariusz Oko wygłosi mowę w toczącym się przed niemieckim Sądem Rejonowym w Kolonii procesie, w którym został oskarżony o „podżeganie do nienawiści”.

Czytaj więcej...

Łódź: Święto Chrztu Pańskiego

Parafia pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej obchodzi 25 – lecie. Proboszcz parafii ks. prał. Wiesław Potakowski pragnął, aby Rok Jubileuszowy oprzeć o rozważania sakramentów świętych. Na spotkania zaprosił małżonków, którzy tutaj zawarli sakrament małżeństwa, a w Święto Chrztu Pańskiego zaprosił parafian, którzy w tej świątyni przyjęli sakrament Chrztu świętego.

Czytaj więcej...

Gazeta Wyborcza kandydatem do Nagrody Nobla

Rozpoczyna się Nowy 2022 Rok a sytuacja na polsko – białoruskiej granicy cały czas jest przedmiotem analiz, dyskusji i zainteresowania mediów zarówno prawicowych jak i lewicowych.
Gazeta Wyborcza w swoim ubiegłorocznym komentarzu zawarła następującą informację „Niewinne dzieciątko jeszcze nienarodzone podzieliło los swoich starszych braci.

Czytaj więcej...

Zdzisław Szczepaniak-Źródło życia

Była to mowa prosta:
ciepła – serdeczna – silna…
Było w niej coś ze Lwowa i było w niej coś z Wilna…
Z nią na ojczyzny kresach od wielu stuleci żyli.
Z jej cudownego źródła siłę do życia pili…
„Ojcze nasz” i „zdrowaśki”.
Kto jesteś? – „Polak mały!”
Ojcowski list z niewoli…
Z gazety orzeł biały…

Czytaj więcej...

Instytut Ordo Iuris informuje i prosi o wsparcie

Przez osiem lat działalności Instytutu Ordo Iuris nasz zespół nie doświadczył okresu tak wzmożonej pracy jak w ostatnim półroczu. Dzięki /.../ wsparciu i rosnącemu Kręgowi Przyjaciół Ordo Iuris, potrafimy odpowiadać na bieżące wyzwania oraz rozwijamy całkowicie nowe programy. Z dziesiątek ataków na Ordo Iuris wynika jedno – nasz skuteczny i trwały wpływ na rzeczywistość został dostrzeżony. Nie tylko powstrzymujemy ideologiczną agresję wymierzoną w normalność, życie, wolność czy rodzinę, ale wychodzimy naprzód z myślą o wieloletniej budowie niezależnego, silnego i dobrze uformowanego środowiska, które będzie służyło Ojczyźnie i rodakom.

Czytaj więcej...

Prof.Tadeusz Gerstenkorn-Mądrość

Zwykle bywa tak, że gdy widzimy kogoś dobrze wykształconego, posiadającego dużą wiedzę i odznaczającego się inteligencją (taki powinien być nauczyciel),to zwykle przypisujemy mu cechę mądrości. Mówimy: to człowiek mądry. Można zatem powiedzieć, rozważając ten przypadek, że mądrość to wiedza połączona z inteligencją.

Czytaj więcej...

Boją się prawdy o Ordo Iuris! Kino zerwało ustalenia i odmówiło pokazu filmu „Kto za nimi stoi?”

Zaplanowana na 26 sierpnia krakowska premiera filmu „Kto za nimi stoi?” pokazującego prawdę o Instytucie Ordo Iuris nie odbędzie się. Powód? Właściciel krakowskiego kina „Agrafka” mimo początkowej zgody poinformował organizatorów, że nie zgadza się z tym, co robi Instytut Ordo Iuris i nie chce mieć nic wspólnego z tą organizacją.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2021

Jezus wstaje z grobu. Życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Prawda jest silniejsza od kłamstwa. Ciemność zostaje rozproszona w chwili, gdy Jezus wstaje z grobu... On jest nowym dniem Boga, dla nas wszystkich.
Wraz z apostołami, z Kościołem każdego czasu i miejsca, my także dajmy świadectwo i głośmy: „Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy” (Rz 6, 9).

Czytaj więcej...

Ordo Iuris - Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie. UE chce usunięcia macierzyństwa z dokumentów ONZ /.../

/.../  po krótkiej przerwie, gdy obostrzenia związane z COVID-19 utrudniały organizowanie międzynarodowych konferencji, radykalna lewica ze zdwojoną siłą wróciła do realizacji swoich planów. W najbliższych tygodniach czeka nas szereg wydarzeń, podczas których lewicowi ideolodzy z Unii Europejskiej chcą eliminować pojęcie „macierzyństwa”, a ich sojusznicy na szczycie w Meksyku będą próbowali narzucić aborcję, permisywną edukację seksualną i doktrynę gender. A to wszystko „w imię praw kobiet”.

Czytaj więcej...

Ordo Iuris -Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie. Również materialne

Nie pozwolimy na ograniczenie wolności akademickiej /.../
w komunistycznych procesach politycznych nie było dowodów, obrońców ani apelacji, a wyrok był z góry wiadomy. O tych czarnych kartach historii polskiego sądownictwa przypomniałem sobie obserwując skandaliczny rozwój sprawy prof. Ewy Budzyńskiej, bezzasadnie oskarżonej przed Komisją Dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich broni PCh24 TV przed cenzurą YouTube

„CMWP SDP z oburzeniem przyjmuje blokowanie publikacji treści na kanale PCh24TV przez platformę You Tube i apeluje o wstrzymanie takich  arbitralnych decyzji w przyszłości. Ze względu na powszechność serwisu internetowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność swobodnego wyrażania myśli i przekonań. Jest to nieuzasadnione naruszenie zasady wolności słowa

Czytaj więcej...

„Nieplanowane” w TVP1

Film "Nieplanowane" w sobotę 24 października zostanie pokazany w ramach cyklu "Hit na sobotę" w TVP1.
Film „Nieplanowane” dostępny na DVD oraz książka odkrywająca kulisy jego powstania – to materiały przygotowane przez Rafael Film na Dzień Świętości Życia.

Czytaj więcej...

Jadwiga Kamińska - Święto Patronki Łodzi

11 grudnia 2005 r. bullą Ojca Świętego Benedykta XVI św. Faustyna Kowalska została ogłoszona Patronką Łodzi.
Uroczystość Patronki naszego miasta w tym roku obchodzona była 4 października w wigilię wspomnienia Świętej i rozpoczęła się w kościele pod jej wezwaniem. Liturgii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, ks. prał. Krzysztof Nykiel regens Penitencjarii Apostolskiej, księża wykładowcy WSD w Łodzi, ks. prał. Wiesław Potakowski proboszcz parafii.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.