Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

Zdzisław Szczepaniak-Źródło życia

Była to mowa prosta:
ciepła – serdeczna – silna…
Było w niej coś ze Lwowa i było w niej coś z Wilna…
Z nią na ojczyzny kresach od wielu stuleci żyli.
Z jej cudownego źródła siłę do życia pili…
„Ojcze nasz” i „zdrowaśki”.
Kto jesteś? – „Polak mały!”
Ojcowski list z niewoli…
Z gazety orzeł biały…

Czytaj więcej...

Instytut Ordo Iuris informuje i prosi o wsparcie

Przez osiem lat działalności Instytutu Ordo Iuris nasz zespół nie doświadczył okresu tak wzmożonej pracy jak w ostatnim półroczu. Dzięki /.../ wsparciu i rosnącemu Kręgowi Przyjaciół Ordo Iuris, potrafimy odpowiadać na bieżące wyzwania oraz rozwijamy całkowicie nowe programy. Z dziesiątek ataków na Ordo Iuris wynika jedno – nasz skuteczny i trwały wpływ na rzeczywistość został dostrzeżony. Nie tylko powstrzymujemy ideologiczną agresję wymierzoną w normalność, życie, wolność czy rodzinę, ale wychodzimy naprzód z myślą o wieloletniej budowie niezależnego, silnego i dobrze uformowanego środowiska, które będzie służyło Ojczyźnie i rodakom.

Czytaj więcej...

Prof.Tadeusz Gerstenkorn-Mądrość

Zwykle bywa tak, że gdy widzimy kogoś dobrze wykształconego, posiadającego dużą wiedzę i odznaczającego się inteligencją (taki powinien być nauczyciel),to zwykle przypisujemy mu cechę mądrości. Mówimy: to człowiek mądry. Można zatem powiedzieć, rozważając ten przypadek, że mądrość to wiedza połączona z inteligencją.

Czytaj więcej...

Boją się prawdy o Ordo Iuris! Kino zerwało ustalenia i odmówiło pokazu filmu „Kto za nimi stoi?”

Zaplanowana na 26 sierpnia krakowska premiera filmu „Kto za nimi stoi?” pokazującego prawdę o Instytucie Ordo Iuris nie odbędzie się. Powód? Właściciel krakowskiego kina „Agrafka” mimo początkowej zgody poinformował organizatorów, że nie zgadza się z tym, co robi Instytut Ordo Iuris i nie chce mieć nic wspólnego z tą organizacją.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2021

Jezus wstaje z grobu. Życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Prawda jest silniejsza od kłamstwa. Ciemność zostaje rozproszona w chwili, gdy Jezus wstaje z grobu... On jest nowym dniem Boga, dla nas wszystkich.
Wraz z apostołami, z Kościołem każdego czasu i miejsca, my także dajmy świadectwo i głośmy: „Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy” (Rz 6, 9).

Czytaj więcej...

Ordo Iuris - Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie. UE chce usunięcia macierzyństwa z dokumentów ONZ /.../

/.../  po krótkiej przerwie, gdy obostrzenia związane z COVID-19 utrudniały organizowanie międzynarodowych konferencji, radykalna lewica ze zdwojoną siłą wróciła do realizacji swoich planów. W najbliższych tygodniach czeka nas szereg wydarzeń, podczas których lewicowi ideolodzy z Unii Europejskiej chcą eliminować pojęcie „macierzyństwa”, a ich sojusznicy na szczycie w Meksyku będą próbowali narzucić aborcję, permisywną edukację seksualną i doktrynę gender. A to wszystko „w imię praw kobiet”.

Czytaj więcej...

Ordo Iuris -Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie. Również materialne

Nie pozwolimy na ograniczenie wolności akademickiej /.../
w komunistycznych procesach politycznych nie było dowodów, obrońców ani apelacji, a wyrok był z góry wiadomy. O tych czarnych kartach historii polskiego sądownictwa przypomniałem sobie obserwując skandaliczny rozwój sprawy prof. Ewy Budzyńskiej, bezzasadnie oskarżonej przed Komisją Dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich broni PCh24 TV przed cenzurą YouTube

„CMWP SDP z oburzeniem przyjmuje blokowanie publikacji treści na kanale PCh24TV przez platformę You Tube i apeluje o wstrzymanie takich  arbitralnych decyzji w przyszłości. Ze względu na powszechność serwisu internetowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność swobodnego wyrażania myśli i przekonań. Jest to nieuzasadnione naruszenie zasady wolności słowa

Czytaj więcej...

„Nieplanowane” w TVP1

Film "Nieplanowane" w sobotę 24 października zostanie pokazany w ramach cyklu "Hit na sobotę" w TVP1.
Film „Nieplanowane” dostępny na DVD oraz książka odkrywająca kulisy jego powstania – to materiały przygotowane przez Rafael Film na Dzień Świętości Życia.

Czytaj więcej...

Jadwiga Kamińska - Święto Patronki Łodzi

11 grudnia 2005 r. bullą Ojca Świętego Benedykta XVI św. Faustyna Kowalska została ogłoszona Patronką Łodzi.
Uroczystość Patronki naszego miasta w tym roku obchodzona była 4 października w wigilię wspomnienia Świętej i rozpoczęła się w kościele pod jej wezwaniem. Liturgii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, ks. prał. Krzysztof Nykiel regens Penitencjarii Apostolskiej, księża wykładowcy WSD w Łodzi, ks. prał. Wiesław Potakowski proboszcz parafii.

Czytaj więcej...

Ordo Iuris Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie. ONZ chce dopuścić mężczyzn do udziału w żeńskich dyscyplinach sportu.

/.../  kilka tygodni temu przez Polskę przetoczyła się szeroka dyskusja wywołana chuligańskimi wybrykami lewicowego bojówkarza Michała Sz. Jego zachowania próbowano usprawiedliwiać zaburzeniami tożsamości płciowej, chociaż nigdy nie podjął on próby zmiany płci metrykalnej. W tym samym czasie w Radzie Praw Człowieka opracowywano projekt rezolucji dotyczącej „równości genderowej” w sporcie, która miała uczynić płeć kategorią niemal całkowicie umowną.

Czytaj więcej...

Nadesłane oświadczenie

W związku z odwołaniem łódzkiego kuratora oświaty p. Grzegorza Wierzchowskiego po wypowiedzi w TV Trwam na temat zagrożeń związanych z działaniami aktywistów LGBT domagamy się

Czytaj więcej...

Ordo Iuris - Instytut na rzecz Kultury Prawnej informuje i prosi o wsparcie

 Rośnie skala nienawiści wobec chrześcijan. Przeciwstawiamy się atakom na wolność religijną i uczucia wierzących /.../

„Dla mnie to jest po prostu przepiękny artefakt” – tak o imitacji genitaliów przytwierdzonej do wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa mówił w gdańskim sądzie Adam D. pseudonim „Nergal” zasiadający na ławie oskarżonych za rozpowszechnianie obscenicznego nagrania

Czytaj więcej...

Krystyna Kacprowska-Wiersze

„Chciałabym Ci tylko podziękować”

Bardzo Ci dziękuję,
Za światełko w tunelu,
Kiedy myślałam,
Że wszystko skończone.
Dziękuję za wiatr,
Co przenosi wspomnienia
I nie pozwala zapomnieć

Czytaj więcej...

Z Radia Watykańskiego

Decydujący moment dla szkolnictwa katolickiego w Australii

W Australii coraz mniej uczniów zapisuje się do katolickich szkół podstawowych. Zjawisko szczególnie widoczne jest na wschodnich przedmieściach Melbourne, drugiego pod względem wielkości miasta tego kontynentu. Społeczności imigrantów, świadome wysokich kosztów edukacji, wybierają darmowe szkoły państwowe.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.