Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Planowane ludobójstwo

Rosjanie w Buczy dopuścili się bestialskiego mordu na dzieciach, kobietach i starcach. Rosjanie na zajętych przez siebie terenach dopuszczają się przerażających czynów. Cywile mordowani są z zimną krwią. Ukraińscy żołnierze na odzyskanych terenach znajdują ciała ze śladami tortur, wiele osób zostało zabitych strzałami w tył głowy.

Czytaj więcej...

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Zachęta czy przymus?

Stajemy się świadkami potężnego sporu dotyczącego obowiązku bądź przymusu szczepień. Trzeba przede wszystkim zauważyć istotną różnicę jaka dotyczy oceny samych szczepionek i oceny przymusu szczepień. Mówiąc zwięźle bycie przeciwnikiem przymusu szczepień nie jest tożsame z byciem antyszczepionkowcem.

Czytaj więcej...

Jadwiga Kamińska - Adorował Boga a ludziom służył

W Bazylice Archikatedralnej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. prof. Tadeusza Gerstenkorna. Mszy św. przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Ireneusz Kulesza proboszcz parafii. - Co było ważne dla naszego brata śp. Tadeusza? Niezależnie od sytuacji politycznej i historycznej zawsze był sobą, wierny Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi.

Czytaj więcej...

Węgrzy uczcili śp. Lecha Kaczyńskiego

W Veszprem na Węgrzech odsłonięto dziś tablicę pamiątkową poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. „Wraz z jego śmiercią straciliśmy naprawdę wyjątkową osobowość” – podkreślił w czasie uroczystości prezydent Veszprem Gyula Porga.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości

W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach – poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Czytaj więcej...

Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki w USA

Na pomniku bł. Księdza Jerzego PopiełuszkI, który znajduje się na Green Pointcie (historycznie polskiej dzielnicy) namalowano „hitlerowskie wąsy”, a na głowę nałożono worek. Na monumencie pojawiły się także antypolskie symbole i napis: „No Polish” czyli „Nie Polskości”.

Czytaj więcej...

Polak w śpiączce trafi do kraju?

Minister Warchoł: Helikopter już czeka. Przygotowanie paszportu dyplomatycznego to kwestia godzin
Paszport dyplomatyczny dla Polaka, który w śpiączce przebywa w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii jest przygotowywany, to kwestia godzin - przekazał w czwartek wieczorem wiceszef MS Marcin Warchoł. Potwierdził, że na Polaka czeka już helikopter, którym miałby wrócić do kraju.

Czytaj więcej...

Tomasz Poller: Obecna Polska jak Niemcy lat 30-tych? Tęczowi Übermensche o to się starają

Czy sytuację w Polsce można porównać do lat 30tych w Niemczech? Wygląda na to, że wyznawcy skrajnej lewicy ostatnio bardzo się o to starają. Przecierałem wczoraj oczy ze zdumienia, gdy przeczytałem o odmowie obsłużenia klientów w jednej z warszawskich burgerowni tylko dlatego, że przyznali oni w rozmowie z kelnerem, że byli wcześniej uczestnikami Marszu dla Życia i Rodziny.

Czytaj więcej...

Sakiewicz przegrał w sądzie z Lisem i Żakowskim

Sprawa dotyczy tekstu z 2017 roku "Dziennikarze do lustracji", który ukazał się na łamach "GPC". Artykuł został zilustrowany zdjęciami Tomasza Lisa i Jacka Żakowskiego, co oburzyło obu dziennikarzy. Pozwali oni redaktora naczelnego gazety Tomasza Sakiewicza, żądając łącznie 120 tys. zł i kilku ogłoszeń z przeprosinami.

Czytaj więcej...

Premier RP: Zdecydowałem o skierowaniu do TK wniosku o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją

Premier podkreślił, że „w dyskusji publicznej wiele osób formułuje poważne zarzuty w stosunku do konwencji stambulskiej, a mianowicie, że godzi ona w nasz porządek prawny, że ma ideologiczne podłoże, niewłaściwie definiuje realne źródła przemocy wobec kobiet i nie dostarcza skutecznych narzędzi do walki z przemocą domową”.

Czytaj więcej...

Abp Gallagher chce nazwania rzeczy po imieniu. "Chrystianofobia" obok antysemityzmu i islamofobii

Wolność religijna to papierek lakmusowy przestrzegania praw człowieka – zaznaczył watykański sekretarz ds. stosunków z państwami abp Paul Gallagher. W przemówieniu podczas 72. Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku przypomniał, że na świecie rośnie liczba prześladowanych chrześcijan i dodał, że świat za bardzo się do tego przyzwyczaił.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.