Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Po wyborach: nic dobrego dla wierzących w Polsce


Platforma wygrała eurowybory, ale minimalnie. Jej różnica w stosunku do wyniku PiS wynosi tylko 0,9 procenta. O wiele istotniejszy jest fakt, że ugrupowanie Donalda Tuska „pożarło” sporą część zarówno elektoratu „Trzeciej drogi” jak i „Lewicy”. Będzie to miało niestety bardzo niedobre konsekwencje dla ludzi wierzących w Polsce – pisze felietonista Opoki Piotr Semka.

Czytaj więcej...

Mieli walczyć dwa dni, robili to ponad dwa miesiące. Powstanie Warszawskie w liczbach

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17. Trwało 63 dni. Wydarzenia upamiętniające tą największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie zaplanowano także w innych miastach Polski, m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Czytaj więcej...

Legutko: Społeczeństwa mają dość sankcji na Rosję, a Unię męczy wojna na Ukrainie

Unia jest zmęczona Ukrainą, a zachodnie społeczeństwa sankcjami na Rosję. Zdaniem europosła Ryszarda Legutki, Polska powinna wspierać sąsiada tak, jak dotąd.
W czwartek Unia Europejska po raz kolejny rozszerzyła sankcje na Rosję w związku z jej agresją na Ukrainę. Na czarnej liście UE znalazły się "Grupa Wagnera" i firma medialna RIA FAN – organizacje związane z przyjacielem Władimira Putina i biznesmenem, Jewgienijem Prigożinem.

Czytaj więcej...

Zabijanie nienarodzonych „prawem człowieka?

Zabijanie nienarodzonych „prawem człowieka?”. Ordo Iuris ujawnia zatrważające plany ONZ
W toku prac organizacji międzynarodowych, od dłuższego czasu podejmowane są próby umieszczenia „prawa do aborcji” wśród praw człowieka. Kwestią włączenia tzw. praw reprodukcyjnych i seksualnych zajmuje się obecnie Komitet ds. Statusu Kobiet ONZ.

Czytaj więcej...

24 stycznia wspominamy św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy Św. Franciszek Salezy: patron dziennikarzy i prasy katolickiej

24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła. Jest on patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej, gdyż na murach i parkanach rozlepiał ulotki – zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary. W kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: „Więcej much się złapie na kroplę miodu aniżeli na całą beczkę octu”.

Czytaj więcej...

Naród ukraiński laureatem Nagrody im. Sacharowa

Naród ukraiński, reprezentowany przez prezydenta, wybranych przywódców i społeczeństwo obywatelskie, został laureatem tegorocznej Nagrody im. Sacharowa na rzecz wolności myśli. Wyróżnienie przyznaje Parlament Europejski. „Odważni Ukraińcy, reprezentowani przez prezydenta, wybranych przywódców i społeczeństwo obywatelskie, z tegoroczną Nagrodą Sacharowa. Europa was wspiera. Europa w was wierzy. Europa jest z Ukrainą"

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka -Niemieckie słowa i czyny

W kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego widzimy miłe nam gesty przedstawicieli państwa niemieckiego. Pracownicy ambasady składają hołd ofiarom niemieckiego barbarzyństwa, część polityków w Berlinie wygłasza okolicznościowe formułki. Bardzo dobrze – nigdy dość słów o niemieckiej odpowiedzialności, nigdy dość prawdy o bestialstwie Niemców. Ale słowom nie towarzyszą czyny.

Czytaj więcej...

Zredefiniować relacje z Izraelem!

Decyzja MSZ o zakazie organizowania wycieczek młodzieży żydowskiej do Polski z udziałem uzbrojonych służb izraelskich odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała ze zdecydowanym poparciem polityków prawicy. Przy okazji poruszono równie ważny problem, jakim jest izolowanie młodzieży żydowskiej od społeczności polskiej.

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki-O Matce pieśń...

Niezapomniany Mieczysław Fogg śpiewał - "O Matce pieśń to pieśń bez słów..." (https://www.youtube.com/watch?v=OnLxoLQqK3w)
Tak naprawdę docenia się Mamę wtedy, kiedy coś zaczyna dolegać, coś boli - Ona wtedy zawsze znajdzie sposób na pomoc, na ukojenie, radę.
A kiedy nieuchronny upływ czasu zabierze Ją - Tam... wiemy, wierzymy, że mamy w Niebie jeszcze jednego niezawodnego Orędownika.

Czytaj więcej...

Planowane ludobójstwo

Rosjanie w Buczy dopuścili się bestialskiego mordu na dzieciach, kobietach i starcach. Rosjanie na zajętych przez siebie terenach dopuszczają się przerażających czynów. Cywile mordowani są z zimną krwią. Ukraińscy żołnierze na odzyskanych terenach znajdują ciała ze śladami tortur, wiele osób zostało zabitych strzałami w tył głowy.

Czytaj więcej...

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Zachęta czy przymus?

Stajemy się świadkami potężnego sporu dotyczącego obowiązku bądź przymusu szczepień. Trzeba przede wszystkim zauważyć istotną różnicę jaka dotyczy oceny samych szczepionek i oceny przymusu szczepień. Mówiąc zwięźle bycie przeciwnikiem przymusu szczepień nie jest tożsame z byciem antyszczepionkowcem.

Czytaj więcej...

Jadwiga Kamińska - Adorował Boga a ludziom służył

W Bazylice Archikatedralnej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. prof. Tadeusza Gerstenkorna. Mszy św. przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Ireneusz Kulesza proboszcz parafii. - Co było ważne dla naszego brata śp. Tadeusza? Niezależnie od sytuacji politycznej i historycznej zawsze był sobą, wierny Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi.

Czytaj więcej...

Węgrzy uczcili śp. Lecha Kaczyńskiego

W Veszprem na Węgrzech odsłonięto dziś tablicę pamiątkową poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. „Wraz z jego śmiercią straciliśmy naprawdę wyjątkową osobowość” – podkreślił w czasie uroczystości prezydent Veszprem Gyula Porga.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości

W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach – poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.