Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Joanna Lichocka -Niemieckie słowa i czyny

W kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego widzimy miłe nam gesty przedstawicieli państwa niemieckiego. Pracownicy ambasady składają hołd ofiarom niemieckiego barbarzyństwa, część polityków w Berlinie wygłasza okolicznościowe formułki. Bardzo dobrze – nigdy dość słów o niemieckiej odpowiedzialności, nigdy dość prawdy o bestialstwie Niemców. Ale słowom nie towarzyszą czyny.

Wciąż nie ma pomnika polskich ofiar w Berlinie mimo głoszonych przez wiele lat deklaracji, że powinien powstać. Wciąż w programach szkolnych nie przekazuje się wiedzy na temat tego, jaka była skala zbrodni. Wciąż nie ma praw dla mniejszości polskiej w Niemczech. No i najaktualniejsze – nadal buta niemiecka każe lekceważyć uprawnione moralnie i prawnie oczekiwania reparacji wojennych. Gdy słuchamy zatem tak potrzebnych zawsze deklaracji strony niemieckiej o ich odpowiedzialności za zbrodnie wojenne, trudno nie przypomnieć sobie wiersza zamordowanego przez nich poety: „Jakie szczęście, że nie można tego dożyć,/ kiedy pomnik ci wystawią, bohaterze,/ i morderca na nagrobkach kwiaty złoży” (K. K. Baczyński).

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.