Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W służbie kłamstwa i nienawiści: „Gazeta Aborcza” o Marszu dla Życia i Rodziny

Po krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny lokalny organ obyczajowej i intelektualnej sowietyzacji Polski nie zaspał i stanął na wysokości zadania – oklejając faszystowskimi kliszami uczestników tego ważnego i radosnego wydarzenia.

Autorką paszkwilu zatytułowanego Przez Kraków przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wśród nich… faszystowcy i prorosyjscy Rodacy Kamraci jest niejaka Aleksandra Sobczak.

Czytaj więcej...

USA. Sędzia, który poparł zakaz aborcji zmuszony do rezygnacji z prowadzenia zajęć na Uniwersytecie Georgetown

W ostatnich tygodniach radykalna lewica znów pokazuje oblicze wroga wolności słowa i nauki. Kolejni nauczyciele i wykładowcy są prześladowani, a ich książki poddawane są medialnej i sądowej cenzurze. Aby stać się ofiarą aktów nienawiści i bojkotu, wystarczy skrytykować ideologię gender albo podać w wątpliwość inne obowiązujące, modne wierzenia.

Czytaj więcej...

Naprawdę to powiedział… Kamiński: Ukraińcy umierają za prawo bycia homoseksualistą

„Ukraińcy dzisiaj umierają za prawo bycia homoseksualistą” – przekonuje wicemarszałek Senatu Michał Kamiński.
Goszczą na antenie Radia ZET wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z Koalicji Polskiej starał się przekonywać, że Prawo i Sprawiedliwość, przestrzegając przed niektórymi aspektami polityki unijnej, realizuje politykę tożsamą z polityką Władimira Putina.

Czytaj więcej...

Nikaragua: władze zabraniają procesji religijnych

Nikaraguańska policja nie wyraziła zgody na odbycie dwóch dorocznych katolickich procesji w stołecznej archidiecezji Managui. Miało do nich dojść 29 i 30 września z okazji świąt św. Michała Archanioła oraz św. Hieronima, patronów lokalnych parafii. Chodzi o dwa kościoły w mieście Masaya, które stanowiło miejsce protestów przeciwko reżimowi prezydenta Daniela Ortegi w 2018 r.

Czytaj więcej...

To się dzieje naprawdę! Kanadyjska nauczycielka: 2+2=4 to forma białej supremacji

„Istnieje wiele matematycznych praktyk edukacyjnych, których my (biali) nie postrzegamy jako rasistowskie lub supremacjonistyczne, gdyż są tak bardzo zakorzenione w naszym wykształceniu i doświadczeniach (i to my jesteśmy tymi, którzy czerpią z nich korzyść)” – napisała na Twitterze Heather Theijsmeijer, matematyczka z kanadyjskiej prowincji Ontario. Na swoim blogu Theijsmeijer oznajmiła, że przestała używać słowa „równa się”, gdy mowa o równaniach matematycznych.

Czytaj więcej...

Znany polityk PO oburzony na okładkę „Gazety Polskiej Codziennie”. Marszałek Geblewicz grozi pozwem

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz na Twitterze rozważa pozwanie „Gazety Polskiej Codziennie” za okładkę dzisiejszego wydania gazety. Chodzi o tekst Tomasza Duklanowskiego, w którym dziennikarz opisuje prorosyjskie działania premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz jej współpracę z Geblewiczem.

Czytaj więcej...

Chrystianofobia w szkołach?

Katoliccy uczniowie są dyskryminowani w szkole ze względu na wyznawaną religię. Sytuacja jest alarmująca szczególnie w większych miastach, ale nie tylko - donosi poniedziałkowy "Nasz Dziennik".
Rodzice, z którymi rozmawiali dziennikarze "Naszego Dziennika", są przerażeni tym, że do szykanowania ich dzieci ze względu na to, ze są katolikami, dochodzi w demokratycznym kraju, gdzie wolność religijna powinna być szanowana.

Czytaj więcej...

Macron przygotowuje Francję na eutanazję

Emmanuel Macron przygotowuje francuskie społeczeństwo na wprowadzenie eutanazji. Mają temu służyć ogłoszone przez prezydenta społeczne konsultacje. Podobne konsultacje przeprowadzono już we Francji w sprawie „in vitro dla wszystkich”. Politycy nie uwzględnili jednak wówczas negatywnej opinii tzw. stanów generalnych i zgodnie z przedwyborczą obietnicą Macrona udostępnili sztuczne zapłodnienie samotnym kobietom i parom lesbijskim.

Czytaj więcej...

Lisiewicz w "Gazecie Polskiej": Lincze na profesorach. Nowa specjalność salonu III RP

Specjalistami od linczów na profesorach są osoby wykonujące mój zawód, czyli dziennikarze. Jest to dla nas zadanie nietrudne, a jego schemat pozostaje niezmienny. Profesorowie mają tę przypadłość, że pozostawiają po sobie pokaźne publikacje. Nikt od dziennikarzy nie wymaga, by zanim zaczną je krytykować, przeczytali je w całości. Wystarczy

Czytaj więcej...

Oskarżenia spod ruskiej czapki

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel udzielił „Gazecie Wyborczej” wywiadu, w którym przedstawił wiele oskarżeń wobec rządzących. Wszystkie da się sprowadzić do jednego absurdalnego, lecz bardzo miło brzmiącego dla najradykalniejszych przedstawicieli opozycji i jej elektoratu mianownika – rząd Prawa i Sprawiedliwości działa na rzecz Rosji i, prawdopodobnie, pod jej dyktando.

Czytaj więcej...

W reakcji na raport reparacyjny Żydzi atakują Polskę oskarżeniami o mordowanie ich rodaków

„W swym żądaniu opiewającym na 1,3 biliona dolarów Polska domaga się od Niemiec odszkodowań za Żydów zabitych przez Polaków” – tak zatytułowany został oszczerczy artykuł opublikowany w niedzielę na łamach portalu Times of Israel.
Tekst w dużej mierze oparty jest na wypowiedziach Jana Grabowskiego, który nazwany tu został „czołowym polskim badaczem”.

Czytaj więcej...

Aborcja na życzenie, seksedukacja, antykoncepcja, LGBT+ i eutanazja. Poseł Senyszyn ma przepis na „lepszy świat”

-Ja, moim studentom przez całe lata wykładałam, że prawo do aborcji, prawo do eutanazji, prawo do związków partnerskich dla LGBT+, to są prawa człowieka – zadeklarowała Joanna Senyszyn. Poseł koła PPS goszcząca u Mirosława Skowrona, na antenie Polskiego Radia 24, obarczyła też winą za dokonywane tzw. aborcje… obrońców życia.

Czytaj więcej...

Kontrowersyjna rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Możliwy instrument nacisku na państwa

W ostatnich dniach wiele komentarzy wywołała rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ dotycząca m.in. dostępu do aborcji, który to miałby być uznany za rzekome prawo człowieka. Liczne kontrowersje wzbudziło też stanowisko Polski, która znalazła się wśród projektodawców dokumentu. W imieniu Polski, jak i wszystkich państw Unii Europejskiej, poparcie dla rezolucji wyraził przedstawiciel Czech. Warto prześledzić, co de facto znalazło się w tym akcie oraz jakie konsekwencje może przynieść jego przyjęcie.

Czytaj więcej...

Ryszard Kapuściński-Zaprzańcy sami się ujawniają

W Polsce niepotrzebne są służby specjalne, żeby zidentyfikować antypolskie środowiska czy zwykłych zdrajców. Wystarczyło opublikować raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec i od razu okazało się, ilu mamy w Polsce obywateli o mentalności volksdeutscha. Na przykład

Czytaj więcej...

Igrzyska zamiast chleba

Komentując ostatnią wypowiedź Donalda Tuska na temat aborcji, trzeba zwrócić uwagę na jej szerszy kontekst niż tylko zapowiedź gwałtownego skrętu Platformy Obywatelskiej w lewo.
Szczególnym paradoksem jest fakt, że ów skręt ogłasza formacja mieniąca się dotąd liberalną i chadecką.

Czytaj więcej...

„Sabat” na warszawskim Placu Defilad.

Pogańskie rytuały i wulgarna obscena z okazji objęcia funkcji przez nową dyrektor teatru
31 sierpnia na warszawskim Placu Defilad miała miejsce niewiarygodnie prymitywna i wulgarna feministyczna impreza.
Z okazji objęcia funkcji przez nową dyrektor Teatru Dramatycznego odbył się „Sabat Dobrego Początku”.
Program przewidywał „para pogańskie” rytuały, które zwieńczyło wniesienie do budynku instytucji przedstawienia… złotej waginy.

Czytaj więcej...

Wydawca wycofuje książki o Winnetou bo… uznano je za rasistowskie

Wydawnictwo Ravensburger Verlag zdecydowało się na wycofanie z oferty niektórych książek o przygodach Winnetou i zawiesiło wydawanie nowych części tej popularnej serii. Stało się tak ze względu na oskarżenia o rasizm.
Postać Winnetou, szlachetnego wodza Apaczów, została stworzona przez niemieckiego pisarza Karola Maya, który napisał o nim kilkanaście powieści. Te zyskały ogromną popularność, zwłaszcza wśród niemieckiej młodzieży.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.