Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sąd w Zielonej Górze odmawia śledztwa ws. funkcjonariuszy naciskających na cenzurowanie mediów

W lipcu 2022 roku „Gazeta Lubuska w kilku artykułach opisała nieakceptowalne praktyki o charakterze mobbingu i molestowania seksualnego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp” – pisze w oświadczeniu Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W efekcie niektórzy funkcjonariusze publiczni wywierali naciski na media

Czytaj więcej...

Opozycja na wojnie przeciwko katolikom! Senator Borowski popiera program „opiłowania”

Podczas rozmowy z Radiem Zet senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski mówił o relacjach państwa i Kościoła. Polityk odwołał się do skandalicznej wypowiedzi Sławomira Nitrasa, który w 2021 roku wyraził nadzieję na „opiłowanie” katolików z rzekomych przywilejów, jakie miałyby według propagandy lewicowych ugrupowań przysługiwać wiernym w naszym kraju. Zdaniem Borowskiego wypowiedź sprzed półtora roku, to właściwa diagnoza potrzebnych reform w zakresie polityki państwa względem Kościoła katolickiego.

Czytaj więcej...

Owsiak i Moskwa - układanka, w której pasują wszystkie klocki. Od towarzysza Oskina do Barbary Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan, która nazwała strażników granicznych mordercami. Marcin Wyrwał, dziennikarz Onetu, co pisał, że Ukraińcy „w sztuce kłamstwa okazali się uczniami, którzy w tej wojnie chwilami nawet przerastają profesorów”. Gen. Mirosław Różański, przeciwnik przekopu Mierzei Wiślanej i przeniesienia wojsk na wschodnią granicę, zapowiadający zerwanie umów zawieranych przez rząd PiS na zakupy dla wojska. To tylko

Czytaj więcej...

Możemy utracić kontrolę nad jedną trzecią terytorium Polski? Bruksela chce przejąć polskie lasy

– To rodzi nasz bardzo duży sprzeciw, bo wkracza w obszar naszej suwerenności. To kolejny element, w którym proponuje się, aby kraje członkowskie pozbawić prawa decydowania. Gdyby doszło do zmian traktatowych, które zostały zaproponowane, utracilibyśmy kontrolę nad jedną trzecią powierzchni kraju – powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Czytaj więcej...

Kto płacił za ataki na Polskę?

Afera korupcyjno-szpiegowska w Parlamencie Europejskim obnaża patologiczne mechanizmy, które od lat rządzą Unią Europejską. Tą samą, której przedstawiciele od lat atakują Polskę za rzekomy brak praworządności i demokracji. Najgłośniej nasz kraj szkalowali ci, którzy są dziś bohaterami tego gigantycznego skandalu.

Czytaj więcej...

Białoruś prześladuje duchownych. Księża są aresztowani, KGB naciska na biskupów

W ubiegłym roku represje na Białorusi dotknęły co najmniej 24 duchownych z różnych Kościołów.
 Na Białorusi nie ustają prześladowania księży. Jeśli dwa lata wcześniej milicja i KGB na Białorusi represjonowały ludzi, którzy protestowali po sfałszowanych wyborach prezydenckich w sierpniu 2020 roku, to obecnie zatrzymania, kary grzywny i więzienia grożą tym wszystkim, którzy sprzeciwiają się wojnie na Ukrainie i sojuszowi reżimu Łukaszenki z rosyjskim agresorem.

Czytaj więcej...

Dr J. Hajdasz: Mainstreamowe media nie widzą nic nieprawidłowego w tym, że o działalności opozycyjnego polityka-pedofila opinia publiczna dowiaduje się ponad półtora roku po jego skazaniu

Tymczasem w przypadku księży nawet jedynie podejrzewanych o tego typu przestępstwo media miesiącami podtrzymywały nawet najbardziej bzdurne i absurdalne oskarżenia, nawet jeśli dotyczyły spraw sprzed wielu lat, a poszkodowani  i rzekomi sprawcy

Czytaj więcej...

Totalni już kneblują

Totalna opozycja jest zagrożeniem dla wolności słowa w Polsce. Liczba ataków na dziennikarzy i media, które nie należą do frontu propagandy POstkomuny, jest ogromna i niemal każdy dzień przynosi nowe.

Czytaj więcej...

Tusk - wypierzmy przeszłość!

W 1977 r. PRL-owski minister kultury podjął decyzję o rozpowszechnianiu groźnego dla ówczesnych władców filmu „Człowiek z marmuru” wyłącznie w jednym kinie w Warszawie. Jakoś to przejdzie bokiem, myślał zapewne. W efekcie kilometrowa kolejka po bilety do tegoż kina stała się świadectwem beznadziejnej głupoty tamtej władzy, a film Wajdy bił rekordy popularności. Podobnie dzieje się z dokumentem „Nasz człowiek w Warszawie”, przypominającym hiperprorosyjskie działania rządu Donalda Tuska.

Czytaj więcej...

Szczęść Boże, panie redaktorze

W wywiadzie dla „Newsweeka” Tomasz Terlikowski biada nad tym, jak zaangażowanie księży w politykę szkodzi katolikom. „Pamiętam, jak biskup pstrykał palcem i pielgrzymowali do niego politycy wszystkich partii. W tej chwili to raczej polityk pstryka i biskup jest na jego zawołanie” – stwierdza.

Czytaj więcej...

Co za pogarda dla własnych mieszkańców. Łódź “wyceniła” życie i majątek swoich obywateli na absurdalną kwotę

Miało być zabawnie i “wielkomiejsko”, a wyszło żenująco i prostacko. Urzędnicy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, opublikowali na oficjalnym profilu miasta na portalu społecznościowym grafikę, na której przedstawiono, co by było, gdyby w jedną z dzielnic aglomeracji uderzył meteoryt. Wszystko okraszono wstrętnym, uwłaczającym ludziom komentarzem.

Czytaj więcej...

Kto zrobił świństwo prezesowi Mateuszowi Matyszkowiczowi? Milionerzy z Kalifornii w walce z polskim ciemnogrodem.

W TVP najwidoczniej ścierają się różne siły; wcale nie do słabeuszy należy tam opcja otwarcia telewizji publicznej na inny światopogląd. Wiadomo, że nowy prezes na Woronicza 17 optuje za wartościami chrześcijańskimi i narodowymi. Całkowicie zgodnie z tym, za czym Polacy większościowo opowiedzieli się w ostatnich i przedostatnich wyborach parlamentarnych. Mateusz Matyszkowicz, to człowiek o dużej wiedzy i dużych ambicjach, który

Czytaj więcej...

Prof. Wacław Leszczyński: Wydawało by się, że nikt myślący nie poprze haniebnej, antykatolickiej i antypolskiej propagandy o rosyjskim rodowodzie…

Opozycja wmawia teraz, że „zawsze była antyrosyjska”. Przeczą temu jednak fakty: bratanie się z Putinem byłego premiera, zwanego w Rosji „naszym człowiekiem w Warszawie”, który nie jechał na polskie Obchody 70-lecia Katynia, a na jakieś rosyjskie spotkanie, umowa zawarta na bardzo drogi gaz, oddanie smoleńskiego śledztwa w ręce Rosji.

Czytaj więcej...

Lewicowo--liberalni faszyści

Faszyzacja życia publicznego jest w Polsce faktem. Tylko że stoją za nią ci, którzy najwięcej wołają o liberalizmie, tolerancji i europejskości. Dla wielu jest to zdumiewające, ponieważ lewica i liberałowie w III RP dość skutecznie przekonali niemałą część opinii publicznej, że wilk w owczej skórze to jednak ofiara, a nie drapieżnik.Tymczasem

Czytaj więcej...

Niemieccy pedofile pod ochroną państwa

Władze niemieckiej stolicy przez 30 lat świadomie przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach eksperymentu firmowanego przez niemieckiego pedagoga Helmuta Kentlera.
To właśnie Kentler, pedagog o uznanej u naszych zachodnich sąsiadów marce, namówił władze Berlina do wdrożenia tego programu.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.