Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kontrola korespondencji w imię walki z „mową nienawiści”? Ekspert alarmuje

Komitet Sterujący ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji, Różnorodności i Włączenia Społecznego Rady Europy przygotował raport poświęcony zjawisku tzw. mowy nienawiści. W dokumencie postuluje się m.in. skuteczne karanie przypadków „mowy nienawiści”, współpracę z platformami oferującymi usługi w mediach społecznościowych czy prowadzenie szeroko rozumianych „szkoleń antydyskryminacyjnych”.

Czytaj więcej...

Wykorzenić Naród

Wykreślenie z kanonu lektur szkolnych utworów patriotycznych, chrześcijańskich oraz klasyki literatury to kolejny przejaw wojny kulturowej realizowanej przez nowy rząd. Barbara Nowacka od razu po objęciu stanowiska ministra edukacji zapowiadała, że

Czytaj więcej...

Ideologiczne treści w Konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy

Unijne instytucje zachęcają państwa członkowskie do ratyfikacji Konwencji w sprawie eliminacji przemocy i molestowania w świecie pracy. Akt ten, pod pozorem walki z przemocą i molestowaniem w świecie pracy, wprowadza do porządku prawnego ideologiczną koncepcję „płci społeczno-kulturowej”. Konwencja niejednokrotnie używa terminu „gender”, sprowadzającego płeć do

Czytaj więcej...

Krzysztof Ziemiec-Gra na przewagi

„Miał być powrót do praworządności, ale nic takiego się nie wydarzyło. Zamiast wstecznego biegu wrzucono kolejny i dociśnięto gaz. Siła prawa przegrywa z prawem siły. Konstytucja po 15 października miała z przedpokoju wrócić do salonu, tymczasem zrzucono ją do piwnicy.

Czytaj więcej...

Zachwyt księdza nad Hołownią

Podczas kolędy u jednej podkarpackiej parafianki duszpasterz wychwalał, ku jej zakłopotaniu, ponieważ ma poglądy konserwatywne, Szymona Hołownię.Czy sytuacja ta miała tylko epizodyczny charakter, czy raczej symbolizuje pewne ważne zjawisko?

Czytaj więcej...

Zamiast laptopów „Ranking szkół przyjaznych LGBT”. Błaszczak: Nowacka dokonuje rzezi systemu edukacji

- Mamy powrót do doskonale znanej z lat 2007-2015 polityki „piniendzy nie ma i nie będzie”
- stwierdził w mediach społecznościowych przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.
Polityk odniósł się w ten sposób do ogłoszenia przez szefową MEiN, że rząd nie ma pieniędzy na laptopy dla czwartoklasistów.
- Zamiast tego dostajemy „Ranking szkół przyjaznych LGBT”.

Czytaj więcej...

Nie można mówić o bezpiecznej aborcji

Uczestnicy debaty pt. „W trosce o ochronę zdrowia prokreacyjnego kobiet” w Sekretariacie KEP krytycznie odnieśli się m.in. do projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie. Dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie zorganizowano debatę pt. „W trosce o ochronę zdrowia prokreacyjnego kobiet”. Uczestniczyli w niej specjaliści ginekolodzy-położnicy:

Czytaj więcej...

System zablokowania przepływu informacji przez obecnie rządzących domyka się na naszych oczach

Wszystko staje się dla nas coraz bardziej zagmatwane i coraz mniej zrozumiałe, a będzie jeszcze gorzej. Warto zdawać sobie sprawę, że system zablokowania przepływu informacji przez obecnie rządzących domyka się na naszych oczach. Trzeba mieć tego świadomość, jeśli chce się zachować niezależność swojego myślenia – mówiła w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Czytaj więcej...

Zlikwidować „problem” prezydenta Dudy. Powtórka z operacji „Lech Kaczyński”

Reżim Donalda Tuska stosuje wobec Andrzeja Dudy te same metody, jakich w latach 2008–2010 środowisko PO używało w odniesieniu do śp. Lecha Kaczyńskiego. Wmawianie opinii publicznej, że głowa państwa nie jest w stanie pełnić tej funkcji, próba drastycznego okrajania prezydenta z prerogatyw, wreszcie sugerowanie, że należałoby przyspieszyć rozwiązanie „problemu”, jakim dla rządów Tuska był Lech Kaczyński, a teraz jest Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

Hiszpański europoseł nie przebiera w słowach: Rząd Tuska to zlepek typu „Frankenstein”

– Nazywam się Hermann Tertsch, jestem eurodeputowanym z ramienia partii VOX i chciałbym z tego miejsca w Brukseli potępić absolutnie zawrotny proces niszczenia instytucji i praw, jakiego dopuszcza się nowy polski rząd, sformowany przez specyficzną koalicję, zlepek typu „Frankenstein”, skupiającą polski odpowiednik Partii Ludowej oraz socjalistów i komunistów na czele z premierem Donaldem Tuskiem

Czytaj więcej...

Grochmalski: Tusk wprowadził w życie doktrynę Putina tzw. demokracji sterowanej

Gdy Putin przemówił pierwszy raz do Rosjan po tym, jak Jelcyn przekazał mu tymczasowo władzę prezydencką w ostatnim dniu 1999 roku, stwierdził: „Rosyjskie państwo będzie twardo stało w obronie wolności słowa, wolności sumienia, wolności mediów, praw prywatnej własności i wszystkich fundamentalnych elementów cywilizowanego społeczeństwa”. To niemal kopia tych frazesów, które wygłosił Donald Tusk podczas inauguracji swej władzy. Putin zaatakował media już czwartego dnia po objęciu prezydentury

Czytaj więcej...

Ordo Iuris: Poseł Lubczyk myli się - istnieją badania nt. negatywnych skutków wychowania dzieci przez pary homoseksualne

W sobotę 13 stycznia 2024 r. poseł Radosław Lubczyk (PSL) w rozmowie na antenie Radia Szczecin wyraził opinię, zgodnie z którą „wychowanie dzieci przez pary homoseksualne jest o wiele lepsze. Te dzieci są o wiele bardziej kochane niż w związkach małżeńskich zawartych w Kościele katolickim, które to dzieci są częstokroć katowane”

Czytaj więcej...

Parlament Europejski chce politycznej cenzury. Unia narzuci nam kary za tzw. mowę nienawiści?

Podczas czwartkowej sesji Parlament Europejski przyjął dokument wzywający Radę UE do ustanowienia „mowy nienawiści” przestępstwem transgranicznym. Takie posunięcie sprawiłoby, że kary za niechęć do lewicowego światopoglądu zostałyby ustalone nie w poszczególnych państwach, a w Brukseli. Dotychczas ta kategoria prawna obejmowała jedynie wyjątkowo ciężkie wykroczenia.   

Czytaj więcej...

Medialna hipokryzja

Od jakiegoś czasu środowisko dziennikarskie rozpala afera związana z Marcinem Kąckim. Ten zawieszony już przez pracodawcę dziennikarz „Gazety Wyborczej” opublikował tekst o swoim – jak sam to nazwał – brudnym życiu, wychodzeniu z nałogów, błędach, sytuacji rodzinnej i prywatnej.

Czytaj więcej...

Europosłowie chcą odebrać Węgrom prawo głosu w UE

W PE przygotowano rezolucję, w której wzywa się m.in. do odebrania Węgrom głosu w Radzie UE.
 Większość grup politycznych w Parlamencie Europejskim chce zbadania decyzji Komisji Europejskiej o odmrożeniu funduszy UE dla Węgier, po którym nastąpi złożenie pozwu do TSUE i ewentualnego wniosku o odebranie Budapesztowi prawa głosu w Radzie UE ze względu na rzekome naruszenie praworządności.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.