Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa. Kolejny rok koszmarnej a nawet wulgarnej „reklamy” polskiej stolicy na Boże Narodzenie

„Żeby ze Świąt Bożego Narodzenia zrobić JEB.. PiS to trzeba być barbarzyńcą" – pisze na Twitterze europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
Przed rokiem na zamówionych przez warszawski ratusz świątecznych kartkach bożonarodzeniowych nie było krzyża. Co więcej, nie było na nich nie tylko krzyża, ale też nie było ani Chrystusa, ani Betlejem.

W tym roku warszawski ratusz

Czytaj więcej...

Zaczadzeni politycy i niektórzy hierarchowie chcą otworzyć granicę, ale swoich domów otwierać nie zamierzają

Można byłoby się spodziewać, że skutki wykrytej i udowodnionej zdrady „orleańskiej” – szło o detronizację legalnie obranego przez szlachtę władcy największego wówczas kraju europejskiego, króla Zygmunta III Wazy! – będą dla zamachowców bardzo poważne, że dosięgnie ich co najmniej infamia, pozbawienie czci, praw i majątku oraz bezpowrotne wygnanie z kraju, o ile nie śmierć. Przecież

Czytaj więcej...

Polska odpowiedź na agresywny list loży B’nai B’rith

25 listopada, w święto pracowników kolei, Instytut Pileckiego upamiętnił Jana Maletkę, kolejarza zamordowanego przez Niemców za podanie wody na stacji Treblinka Żydom transportowanym do obozu zagłady. W wydarzeniu udział wzięli m.in. kapłani katoliccy, duchowny ewangelicko-augsburski oraz rabina. Na wieść o tym żydowska loża B’nai B’rith opublikowała w „Gazecie Wyborczej” pełen agresji list

Czytaj więcej...

Sędziowie fetują szefa

„Niezawiśli” sędziowie zgotowali owację Donaldowi Tuskowi na jubileuszu powołanej przez środowiska PO i jej medialnego koalicjanta z ul. Czerskiej organizacji, która pod hasłem „obrony demokracji” prowadzi działalność o charakterze bojówkarskim.

Czytaj więcej...

Kopyto Michnika

Adam Michnik napisał tysięczny w swoim życiu doniosły esej na to samo kopyto. Czyli z Marcem ’68 w roli głównej. Lista osób porównywanych przez niego w III RP do antysemitów z 1968 r. byłaby długaśna, a jakiś student dziennikarstwa, pisząc o tym pracę, niemało natrudziłby się, żeby nikogo nie pominąć. Ale czy spodziewali się Państwo, że znajdzie się na niej kiedyś prezes… Agory?

Czytaj więcej...

Skrajna lewica chce zmiany nazwy warszawskiego Ronda im. R. Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet

Skrajna lewica kontynuuje starania o przemianowanie warszawskiego Ronda im. Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Pomysł zaaprobowała w tym tygodniu Warszawska Rada Kobiet przy Rafale Trzaskowskim, prezydencie stolicy. W czasie sesji zgłoszono również pomysł zmiany nazwy placu Inwalidów, która rzekomo jest obraźliwa dla osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

Najpierw kpiła z masakry chrześcijan, teraz nazywa aborcję „świętością”. Poseł Lewicy w nienawistnym amoku

– Kobiety będą protestowały w taki sposób, w jaki uznają za stosowne, ponieważ ich prawa są bezczelnie zabierane – powiedziała w niedzielę na antenie TVP Info poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy, komentując bulwersujące zachowanie Marty Lempart przed siedzibą PiS i wobec pani tam sprzątającej. Znana z niechęci do chrześcijan i Kościoła parlamentarzystka dodała, że „takie prawo jak prawo do aborcji jest święte”.

Czytaj więcej...

Tomasz Teluk-Homo sovieticus wiecznie żywy

Z zażenowaniem obejrzałem występ posła rosyjskiej Dumy Witalija Milonova na granicy w Bruzgach, w którym zarzucał Polakom łamanie zasad Kościoła katolickiego, brak miłości do bliźniego i antychrześcijaństwo. Oczywiście wszystko na kanwie kryzysu związanego z uchodźcami, który wywołały Białoruś i Rosja.

Czytaj więcej...

Warszawski protest przeciwko likwidacji Stowarzyszenia Memoriał

"Każda władza autorytarna boi się prawdy" - to jedno z haseł umieszczonych na transparentach protestujących w Warszawie przeciwko likwidacji Stowarzyszenia Memoriał. O likwidację stowarzyszenia do Sądu Najwyższego ubiega rosyjska prokuratura. Zdaniem protestujących, jeśli organ dopnie swego, szansa na zmianę Rosji może zniknąć całkowicie.

Czytaj więcej...

Morawska-Stanecka z Lewicy chce zmienić prawo, aby karać ,,znieważanie’’ osób LGBT

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z wystąpieniem Krzysztofa Kasprzaka, który prezentował w Sejmie projekt „Stop LGBT”. To jednak nie wszystko. Parlamentarzystka chce zmienić prawo, aby „mowa nienawiści, czy znieważanie ludzi jeśli chodzi o orientację seksualną były również ścigane”.

Czytaj więcej...

Kolejne obsesje Grossa w „Newsweeku”: „W Polsce rozsadnikiem antysemityzmu jest nie tylko prawicowa władza, ale także Kościół”

Jest niemal mistrzem w zohydzaniu Polaków za granicą i nie tylko. Tomasz Gross znów dał popis swojej nienawiści do wszystkiego co polskie. Tym razem opowiadał o Polsce, której nie ma na łamach życzliwego mu tygodnika „Newsweek”. Antypolskie obrzydliwości i zwykłe kłamstwa nie spotkały się z jakąkolwiek kontrą ze strony pracownicy tego tygodnika Aleksandry Pawlickiej, która jawnie wspierała Grossa w jego narracji.

Czytaj więcej...

Zahamować spiralę nienawiści

11 listopada w siedleckim parku znaleziony został nieprzytomny 35-letni franciszkanin. Obrażenia głowy duchownego wskazywały na napaść i pobicie. Ranny kapłan zmarł następnego dnia rankiem. Kilka dni później na Dolnym Śląsku pijany agresor groził księdzu śmiercią, po czym go pobił.

Czytaj więcej...

Ładoś i Ryniewicz nie otrzymają tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Minister Kumoch: "Bezprecedensowa decyzja"

Instytut Jad Waszem nie przyznał Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ładoś i Ryniewicz byli polskimi dyplomatami działającymi podczas II wojny światowej w Szwajcarii. Dzięki wydawanym przez Polaków, sfabrykowanym paszportom państw latynoamerykańskich, udało się ratować Żydów z rąk niemieckich okupantów.
Tzw. Grupa Ładosia ratowała Żydów w latach 1941 - 1943.

Czytaj więcej...

Zdrajcy musieli się ujawnić!

Powiedzenie „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” można odnieść do dzisiejszej sytuacji politycznej i problemów na granicy z Białorusią. Jest taka zasada obowiązująca agenturę, że w zależności od powagi sytuacji ujawnia się agentów coraz wyższego szczebla w hierarchii.

Czytaj więcej...

Skandal! 11 listopada PE przegłosował rezolucję ws. aborcji w Polsce. Zobacz listę hańby

Kiedy Polacy celebrują Narodowe Święto Niepodległości, w Brukseli trwa „grillowanie” naszego kraju i podejmowane są kolejne skandaliczne próby ingerencji w naszą suwerenność. W czasie dzisiejszej sesji plenarnej Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której potępia ubiegłoroczne orzeczenie polskiego TK dot. przepisów aborcyjnych.

Czytaj więcej...

Dyktatura liberałów w praktyce

Liberałowie rządzący Warszawą zdecydowali: Marsz Niepodległości ma zostać wypchnięty z życia publicznego. To bardzo niebezpieczny precedens. Nie dzieje się to przypadkowo – nie pierwszy raz liberałowie pokazują, że tam, gdzie są silni, stosują dyktaturę własnych poglądów, a tam, gdzie słabsi, głośno wołają o tolerancji i pluralizmie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.