Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koalicja chce migracji

Przedstawianie się przez Donalda Tuska i innych polityków Koalicji Obywatelskiej jako obrońcy polskich granic, którym zależy na uszczelnieniu zapory przed nielegalną migracją, jest fałszywe.
Zresztą są oni krytykowani przez bardziej postępowych koalicjantów z lewicy, którzy zarzucają im bezduszność i hipokryzję.

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka o Barbarze Nowackiej: Kontynuatorka tradycji „gomułkowszczyzny”

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka, autorka książki o Jarosławie Marku Rymkiewiczu, w ostrych słowach krytykuje urzędującą minister edukacji Barbarę Nowacką za jej słowa o poecie.

Minister edukacji Barbara Nowacka na antenie TVN24 zapowiedziała, że z listy lektur mają zniknąć dzieła Jacka Dukaja i Jarosława Marka Rymkiewicza.

Czytaj więcej...

TV Republika znów niewpuszczona na briefing Tuska. „Łamanie konstytucyjnej gwarancji wolności słowa"

TV Republika kolejny raz nie mogli wziąć udziału w briefingu premiera Donalda Tuska po powrocie z Luksemburga. - To kolejny przykład rażącego łamania przez obecną władzę konstytucyjnej gwarancji wolności słowa - oświadczył Jarosław Olechowski, szef wydawców stacji. To kolejna sytuacja, kiedy reporterom TV Republika odmawia się udziału w briefingu premiera Donalda Tuska.

Czytaj więcej...

Poważne kłopoty likwidatora TVP

Zaczęło się w listopadzie 2020 roku. Do Sądu Okręgowego we Włocławku wpłynęła sprawa przeciwko oskarżonemu Danielowi G. i innym oskarżonym. Dotyczy ona milionowego przekrętu w szpitalu w Rypinie. Człowiek, którego – wbrew obowiązującym przepisom ustaw medialnych, wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego i stanowisku Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – koalicja rządząca wstawiła na stanowisko „likwidatora” w TVP, pracował

Czytaj więcej...

Neo-TVP: Znany dziennikarz nie poprowadzi już koncertu "(Nie)zakazanych piosenek"

Redaktor Tomasz Wolny został odsunięty od prowadzenia koncertu "(Nie)zakazane piosenki! Tomasz Wolny był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy pożegnali się z pracą w "Pytaniu na śniadanie". Razem z nim odeszli m.in. Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Izabella Krzan czy Tomasz Kammel.

Czytaj więcej...

Totalitarne zapędy Tuska

Rząd przyjął w poniedziałek projekt przepisów dotyczących użycia broni przez żołnierzy - chodzi o zagrożenia, jakie mogą wystąpić na granicy – poinformował Donald Tusk. Jak mówił premier, projekt nowelizacji ustawy o obronie ojczyzny i kilku innych ustaw zakłada także możliwość użycia oddziałów Wojska Polskiego na terytorium państwa polskiego bez potrzeby ogłaszania stanu wyjątkowego czy wojennego; dotychczas było to niemożliwe.

Czytaj więcej...

Żydowskie ataki na chrześcijan. Pierwszy raport dokumentujący przemoc

Pierwszy raz w historii przedłożono raport dokumentujący akty przemocy wobec chrześcijan… w Ziemi Świętej.
Od kilku lat sytuacja chrześcijan w Jerozolimie jest coraz gorsza.
Agresywni ortodoksyjni żydzi lżą chrześcijan, opluwają ich albo nawet atakują fizycznie.
Niszczą też chrześcijańskie budowle, w tym mury kościołów.
Żydzi nie wahają się podnieść ręki nawet na duchownych.

Czytaj więcej...

Ks. M. Olszewski, usłyszał dwa nowe zarzuty dot. „prania pieniędzy”. Mec. K. Wąsowski: Jak można wyprać czyste pieniądze? Muszą to być brudne pieniądze. Jeżeli pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to jak one mogą być brudne

Prezes Fundacji Profeto, ks. Michał Olszewski, usłyszał dwa nowe zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa „prania pieniędzy”. Poinformowała o tym Prokuratura Krajowa. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. „Jak można wyprać czyste pieniądze? Muszą to być brudne pieniądze. Jeżeli pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to jak one mogą być brudne? Kuriozum goni kuriozum.

Czytaj więcej...

Pod przykrywką dbania o wzajemny szacunek w Polsce chce się wprowadzić mechanizmy cenzorskie

Rząd zajął się projektem noweli Kodeksu karnego rozszerzającym katalog przesłanek przestępstw z nienawiści. Tymczasem pojęcie mowy nienawiści nie ma żadnej wiążącej definicji. Trudno sobie wyobrazić wolne społeczeństwo bez wolności słowa, bez możliwości prowadzenia otwartej, merytorycznej debaty. Nikt nie jest zwolennikiem obrażania kogokolwiek. Natomiast fakt istnienia niewybrednych komentarzy jest wykorzystywany przez autorów projektu, żeby pod przykrywką dbania o wzajemny szacunek wprowadzić mechanizmy cenzorskie

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Europy za mało inkluzywne, za bardzo seksistowskie. Zakazać tego, a organizatorów: pod sąd!

Obecna formuła Mistrzostw Europy w piłce nożnej wyczerpała się – zauważa Grzegorz Górny. Nie może być tak, żeby rywalizowali ze sobą wyłącznie mężczyźni, bez uwzględnienia parytetów, osób niebinarnych czy queer. Jeśli dodamy do tego wybujały nacjonalizm, niesprawiedliwość, szkody na ekologii, w zasadzie natychmiast należałoby ich zakazać, a organizatorów przykładnie ukarać.

Czytaj więcej...

Dyskryminacja w Warszawie

Chodzi bowiem o człowieka, który jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej – najsilniejszej partii w aktualnie rządzącej koalicji. I kogoś, kto pozostaje w pierwszej trójce kandydatów tej formacji w przyszłorocznych wyborach na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

Wytrzymali tylko dwa lata. Rosjanie „po cichu” dogadali się z Niemcami

Rosyjski atak na Ukrainę oznaczał dla kraju Władimira Putina rozstanie z międzynarodowym sportem. Dotyczyło to nie tylko rywalizacji, ale również jej podziwiania przez kibiców. Tak było m.in. z rosyjskimi fanami sportów motorowych, którzy zostali odcięci od możliwości oglądania najważniejszych wydarzeń, w tym Formuły 1. Teraz jednak sytuacja zmieniła się za sprawą niemieckiej serii wyścigowej.

Czytaj więcej...

„Odchudzenie listy lektur”. Rewolucja kulturalna MEiN nadchodzi

„Obecna zmiana w szkołach to kosmetyka. Reforma będzie za dwa lata” – przyznała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji narodowej. Za „kosmetykę” przedstawicielka lewicy uznaje m.in. wyrzucenie z listy lektur przypowieści ewangelicznych, dzieł Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, czy poważne okrojenie kanonów polskiej literatury.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.