Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Centrum Życia i Rodziny protestuje przeciwko występom proaborcyjnych muzyków w kościołach i na wydarzeniach religijnych

W sieci pojawił się apel „Bogu świeczkę, diabłu ogarek”. Jego twórcy sprzeciwiają się zapraszaniu proaborcyjnych muzyków do występów w kościołach i na wydarzeniach religijnych. Chodzi m.in. o muzyków z zespołu Pectus, a także takich artystów jak Justyna Steczkowska, Kasia Moś czy Halina Mlynkova, którzy w ostatnim czasie występowali podczas religijnych koncertów.

Czytaj więcej...

Zemsta Putina. Polak poszukiwany przez Rosję

Jak informuje agencja TASS, polski prawnik, który pełni funkcję prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego, został wpisany na listę osób poszukiwanych przez rosyjskich MSZ.
Prof. Piotr Hofmański znalazł się w ministerialnej bazie danych na podstawie Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej...

Białoruś też ma antypolski paszkwil

Od kilku dni w białoruskich kinach można obejrzeć film pt. „Na drugim brzegu”, ukazujący rzekome losy Polaków i Białorusinów w okresie międzywojennym. Po przeczytaniu opisu filmu i obejrzeniu kilku zwiastunów na usta ciśnie się tylko jedno słowo: paszkwil.

Czytaj więcej...

Autor wystawy winny obrazy uczuć religijnych

Autor wystawy "Wagina polska" jest winny obrazy uczuć religijnych - zadecydował w czwartek sąd w Łodzi, jednocześnie warunkowo umarzając wobec niego postępowanie karne na dwa lata. Artysta znany pod pseudonimem Marcelo Zammenhoff będzie musiał zapłacić m.in. 1 tys. zł zadośćuczynienia.

Czytaj więcej...

Św. Dominik Savio na celowniku lewicy. Autorzy histerii twierdzą, że jego słowa zachęcają do… samobójstwa

„Wolę umrzeć, niż zgrzeszyć”, to słowa Św. Dominika Savio, podkreślające szczególne znaczenie Łaski Bożej w życiu każdego człowieka. Sformułowanie jasno wskazujące na prymat życia nadprzyrodzonego wobec rzeczywistości doczesnej okazało się nie do przełknięcia dla polskiej lewicy. Powielana przez liberalne organizacje i dziennikarzy absurdalna interpretacja cytatu stała się podstawą histerii i żądań usunięcia go z podręczników katechezy.

Czytaj więcej...

Antykatolicka retoryka opozycji

Koalicja Obywatelska wśród swoich stu propozycji, które chce zrealizować po przejęciu władzy, zgłasza pomysły uderzające we wspólnotę katolików w Polsce. Ugrupowanie chce ograniczyć dostęp do katechezy dla uczniów oraz przejąć należne Kościołowi rekompensaty z Funduszu Kościelnego.

Czytaj więcej...

1,7 mln złotych od Rady Europy na „Zieloną granicę” Holland

Oburzający film „Zielona granica” Agnieszki Holland miał zostać wsparty kwotą niemal 2 milionów złotych z funduszu Eurimages. To jedna z siedmiu najwyżej dotowanych produkcji.
O wsparciu dla produkcji Holland informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Przekazano, że wsparto ją kwotą 380 tys. euro z funduszu Eurimages (około 1,7 miliona złotych). Wspomniano również, że budżet pochodzi ze składek państw członkowskich.

Czytaj więcej...

PO przeciwko życiu

Po postulatach programowych wprost przeciwnych życiu Platforma Obywatelska brnie w nieodpowiedzialny przekaz, że ciąża jest zagrożeniem dla matki. Próbuje wyrzucić z debaty publicznej fakt, że życie zaczyna się wraz z poczęciem.
Platforma Obywatelska wpisała do swojego programu postulaty przeciwko życiu.

Czytaj więcej...

Red. M. Karnowski w Radiu Maryja: Media komercyjne milczą po odkryciu prawdy o rzekomych grobach dzieci przy katolickich szkołach w Kanadzie

W związku z doniesieniami o masowych grobach rdzennych dzieci w katolickich szkołach w Kanadzie spalono 40 kościołów. Wiele pomników i szkół było atakowanych. Oskarżenia powielały największe media w Polsce. To była potężna fala kłamstwa ze strony mediów komercyjnych czy niemieckich mediów wydawanych dla Polaków. One dzisiaj milczą i udają, że nie ma tematu.

Czytaj więcej...

Kanada: masowe pochówki indiańskich dzieci w kościelnych szkołach to „fake news”. Ekshumacje nie odnalazły szczątków

Doniesienia o odkryciu „masowych grobów” dzieci z rdzennie indiańskich społeczności na terenie szkół prowadzonych przez duchowieństwo w Kanadzie stały się w ubiegłych latach paliwem dla antykatolickiej nagonki.
Zarzuty wręcz instytucjonalnego mordu powielały lewicowe media, Tomasz Terlikowski, czy środowisko „Więzi”.
Tymczasem oskarżenia, które obiegły media głównego nurtu

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka -Tusk patriota? Wyłożył się ws. KPO

Wcale nie jest pewne, że Donald Tusk chce wygrać wybory parlamentarne. Najwyraźniej ma takie zadanie – „Pracuję” – może zameldować. Ale trudno dopatrzeć się w tym, co robi i mówi, entuzjazmu i optymizmu. Być może chodzi tylko o to, że słynący z upodobania do cygar i haratania w gałę polityk został przez kampanię zmuszony do pracy

Czytaj więcej...

Atakowali JPII, w nagrodę dostali wysokie miejsca na listach opozycji. Nie chcą pamiętać o tej kampanii

Opozycja chce, by Polacy zapomnieli przed wyborami, jak brutalnie atakowała Jana Pawła II na podstawie pełnych przekłamań, skompromitowanych dziś publikacji. Tylko że tym swoim przedstawicielom, którzy atakowali polskiego papieża najostrzej, domagając się zmian nazw ulic czy odbierania szkołom imienia Jana Pawła II, przyznała wysokie miejsca na swoich listach, w tym wiele „jedynek”.

Czytaj więcej...

Pismo Święte przed sądem. Trwa proces fińskiej polityk oraz duchownego za religijną krytykę homoseksualizmu

Przed Sądem Apelacyjnym w Helsinkach trwa proces Päivi Räsänen, byłej przewodniczącej Chadecji, oskarżonej o „przestępcze” odwoływanie się do Pisma Świętego. Prokuratura dąży do skazania kobiety za przywoływanie w przestrzeni publicznej fragmentów Biblii wskazujących na grzeszność homoseksualizmu. Wraz z nią sądzony jest luterański duchowny. Wedle fińskiego prawodawstwa zarzuca im się wykroczenie z zakresu „mowy nienawiści” i „zbrodni przeciwko ludzkości”.

Czytaj więcej...

Francja: W imię laickiego państwa statua św. Michała zostanie przesunięta o 13 metrów

Stowarzyszenie zajmujące się ochroną rozdziału Kościoła od państwa wniosło do sądu skargę w sprawie figury św. Michała, znajdującej się na należącym do państwa placu przed kościołem w Sables-d'Olonne na zachodzie Francji. Ostatecznie statua zostanie przesunięta o 13 metrów na skrawek placu należący do parafii - podaje we wtorek "Le Figaro".

Czytaj więcej...

„Nie mamy nic do religii i wiernych”. Kabaretowa deklaracja Lewicy

Wiec Lewicy w Częstochowie miał wręcz kabaretowy charakter. Politycy, którzy walczą z krzyżem w przestrzeni publicznej i swoim przykładem zachęcali do atakowania kościołów podczas tzw. Strajków Kobiet, zarzekali się, że „nie mają nic przeciwko wiernym i religii”. Z kolei zadeklarowany homoseksualista przekonywał, że kobiety w Polsce nie czują się bezpieczne ze względu na zakres prawnej ochrony życia.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.