Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemcy: Ks. Dariusz Oko musi zapłacić 3150 euro za słowa o homo-lobby w Kościele

W piątek 20 maja odbyła się w sądzie w Kolonii rozprawa w sprawie księdza profesora Dariusza Oko, którego Niemcy oskarżyli o podżeganie do nienawiści przeciwko homoseksualistom. Polski kapłan odważył się bowiem skrytykować na łamach fachowego czasopisma teologicznego działalność homomafii, zamieszanej w Kościele w pedofilię, molestowanie kleryków i malwersacje finansowe.

Czytaj więcej...

Nigeria: chrześcijanka ukamieniowana i spalona za rzekome obelgi wobec Mahometa

Debora Samuel Yakubu, studentka ekonomii, wyznania chrześcijańskiego w stanie Sokoto (w Nigerii) została ukamieniowana „za obrażanie Mahometa”. Dziewczyna rzekomych obelg wobec islamskiego proroka miała dopuścić się na czacie rówieśniczej grupy. Publiczne oskarżenie, którego dopuścił się jeden z jej kolegów, wywołało ogromne oburzenie wobec chrześcijanki.

Czytaj więcej...

Francuski atak na Polskę za... „brak dostępu do legalnej aborcji dla Ukrainek”

Hélène Bienvenu, korespondentka francuskiego dziennika „Le Monde” w Warszawie, przyznaje, że Polska przyjęła największą liczbę ukraińskich uchodźców. Niestety, nawet w takiej sytuacji dziennikarka nie przepuściła okazji, żeby zaatakować Polskę za „jedno z najbardziej restrykcyjnych praw w kwestii aborcji w Europie, które uniemożliwiło wykonanie zabiegu przerwania ciąży w przypadku 326 Ukrainek, które tego chciały”.

Czytaj więcej...

Bezczelność! Zastępca ONZ-owskiego komisarza żąda dostępu do aborcji dla Ukrainek w Polsce

Zastępca Wysokiego Komisarza ONZ do spraw uchodźców uważa, że polskie prawo aborcyjne „nie spełnia międzynarodowych standardów”. – Kobiety, które uciekły do Polski przed wojną, muszą mieć dostęp do „praw reprodukcyjnych (…)” – mówiła w piątek Gillian Triggs, zapowiadając, że będzie wywierać presję na Warszawę, by umożliwiła Ukrainkom dokonywanie dzieciobójstwa.

Czytaj więcej...

Ukraina: Biskupi "promoskiewscy" oskarżyli władze kraju i Kościół autokefaliczny o wywołanie obecnej wojny

To rząd za czasów prezydenta Petra Poroszenki i niezależny Prawosławny Kościół Ukrainy (PKU) są winne wojskowego wtargnięcia Rosji na Ukrainę, a nie W. Putin i popierający go Patriarchat Moskiewski. Taki pogląd wyrazili biskupi "promoskiewskiego" Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego (UKP) w oświadczeniu, ogłoszonym na zakończenie ich Synodu 12 maja.

Czytaj więcej...

USA: Grożą, że podpalą albo wysadzą w powietrze katedrę. Chodzi o aborcję

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku może zostać spalona lub wysadzona w powietrze – a przynajmniej tym grożą aktywiści aborcyjni, których wścieka myśl o zakazie zabijania dzieci w USA.
Odkąd do mediów wypłynęła informacja, że amerykański Sąd Najwyższy może znieść orzeczenie Roe v. Wade z 1973 roku legalizujące aborcję, aborcjoniści za Oceanem srożą się i sięgają chętnie po przemoc.

Czytaj więcej...

Skandal w Krakowie!

11 maja w Krakowie może dojść do jednego z większych skandali w ostatnich latach. W tym dniu krakowscy radni będą głosowali nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Krakowa przyjaciółce Karola Wojtyły dr Wandzie Półtawskiej. Inicjatorami uhonorowania dr Półtawskiej są radni PiS.
Nie wszystkim się to podoba.

Czytaj więcej...

Wolność prasy oczami lewaków

W tegorocznej, 20. edycji Światowego Indeksu Wolności Prasy publikowanego corocznie przez organizację Reporterzy bez Granic Polska zajęła 66. miejsce. To oznacza spadek o kolejne dwa miejsca w porównaniu do roku ubiegłego. To najniższa pozycja Polski w historii rankingu.

Czytaj więcej...

Bruksela ubolewa nad losem „ateistów, humanistów i osób LGBT”. Prześladowanie chrześcijan tematem tabu

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie prześladowania mniejszości ze względu na przekonania lub religię. Podczas gdy dokument dużo uwagi poświęca „ateistom, humanistom, agnostykom” czy społeczności LGBT, temat chrześcijan – najbardziej prześladowanej grupy społecznej świata – ograniczono do absolutnego minimum.

Czytaj więcej...

Niemiecko-rosyjskie „cuda”: Zaginęły dokumenty fundacji klimatycznej mającej chronić Nord Stream 2

Jak informuje w piątek dziennik „Welt”, bez śladu przepadły akta dotyczące powstania w Meklemburgii-Pomorzu Przednim fundacji klimatycznej, która miała chronić interesy gazociągu Nord Stream 2. Z tego też powodu może się okazać niemożliwe ustalenie nacisków, jak strona rosyjska wywarła na władze landu i jakie techniki "negocjcji" Rosjanie zastosowali.

Czytaj więcej...

Aborcjoniści wykorzystują wojnę na Ukrainie

Światowi liderzy proaborcyjnego lobby manipulują tragedią Ukrainy, aby realizować swoje postulaty w Europie Środkowo-Wschodniej – bije na alarm czołowa brytyjska organizacja pro-life. Chodzi o zniesienie prawa do obrony życia poczętego m.in. w Polsce, na Węgrzech i Słowacji.

Czytaj więcej...

Ojcowie unijnej Europy

Nie wiem, czy Państwo zauważyli, ale Niemcy i Francja, czyli kraje, które dla tzw. totalnej opozycji były zawsze wzorami demokracji i cnót wszelakich, ostatnio stały się wyłącznie rzecznikami Putina w Europie. Rządy i przywódcy tych państw w ostatnich tygodniach pilnują, aby przypadkiem sankcje na Kreml nie były za ostre, a broń słana na Ukrainę zbyt nowoczesna.

Czytaj więcej...

Znów otwarta wrogość do Żydów na niemieckich ulicach

Około 600 osób przemaszerowało w sobotę przez dzielnice Kreuzberg i Neukoelln w Berlinie, niosąc palestyńskie flagi i negując prawo Izraela do istnienia; skandowano: “Izrael – morderca dzieci!”, atakowano dziennikarzy – informuje w niedzielę dziennik ‘Bild”. Do zamieszek doszło też podczas antysemickiej demonstracji w Hanowerze.

Czytaj więcej...

Hasło z „russkiego miru”

Codziennie czytamy i słyszymy o potwornych zbrodniach „russkiego miru” na Ukrainie. Szczególnie bolą i przygnębiają opisy gwałtów na kobietach i dzieciach. Połączone często z morderstwami… W takim momencie przypomina mi się, że zwolennicy opozycji ukuli jakiś czas temu pewne ośmiogwiazdkowe hasło.

Czytaj więcej...

Niemieccy intelektualiści z lewicy wzywają Ukrainę do... poddania się. Są też przeciwni dozbrajaniu Ukraińców

W związku z rosnącą presją wywieraną na kanclerza Olafa Scholza, by spełnił prośby o dostarczenie ciężkiej broni na Ukrainę, grupa niemieckich osobistości ze świata nauki, polityki, kultury i innych dziedzin "społeczeństwa obywatelskiego" - związana głównie ze środowiskiem partii Die Linke - napisała list otwarty do kanclerza Olafa Scholza. Wzywa się w nim do wstrzymania dostaw broni dla wojsk ukraińskich i zachęcenia rządu w Kijowie do... zaprzestania oporu militarnego.

Czytaj więcej...

KO i Lewica atakują TVP3. Jest decyzja prokuratury

Jest decyzja prokuratury w sprawie zawiadomienia, które łódzcy radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy złożyli w połowie marca. Zarzucali w nim TVP Łódź manipulacje i upolitycznienie. Prokuratura odrzuciła ten wniosek, uznając go za bezzasadny – informuje nadawca.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.