Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wkrótce nastąpi rozruch toruńskiej geotermii

Nowoczesna ciepłownia, w której jeden z obiegów oparty jest na wodzie geotermalnej o temperaturze 64 stopni Celsjusza, już niebawem doczeka się rozruchu. Dzięki niej ciepło popłynie do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Drugi obieg zostanie skierowany do sieci miejskiej w Toruniu.

Czytaj więcej...

Po raz pierwszy jest więcej katolików niż protestantów. Wyniki spisu ludności w Irlandii Północnej

Wyniki spisu ludności z 2021 r. pokazują, że po raz pierwszy w Irlandii Północnej więcej osób deklaruje się jako katolicy niż protestanci.
Irlandia Północna powstała w 1921 r., gdy po utworzeniu Wolnego Państwa Irlandzkiego sześć z dziewięciu hrabstw północno-wschodniej prowincji Ulster pozostało przy Zjednoczonym Królestwie. W hrabstwach tych dominowali

Czytaj więcej...

Komisja Europejska zamierza wstrzymać większość środków dla Węgier

Komisja Europejska chce odciąć Węgry od unijnych środków. Bruksela stawia konkretne zarzuty wobec rządu w Budapeszcie. Wypomina brak praworządności i przepisów antykorupcyjnych.
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której nazwał Węgry „państwem o hybrydowym systemie autokracji wyborczej”. Teraz Komisja Europejska idzie o krok dalej i zapowiada odcięcie Budapesztu od unijnych funduszy.

Czytaj więcej...

Naczelny rabin Polski upomina się o prześladowanych chrześcijan: Dziś obowiązkiem Żydów jest stać razem z chrześcijanami

- Obowiązkiem Żydów jest stać razem z chrześcijanami i walczyć o ich wolność religijną na świecie – mówił Michael Schudrich w trakcie debaty naukowej w Sieradzu. Przesłanie naczelnego rabina Polski z uznaniem przyjął ks. prof. Waldemar Cisło. - Żydzi wiedzą, co znaczy patrzeć na swoje zniszczone świątynie

Czytaj więcej...

Słowa, a gdzie wnioski i czyny

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przyznała, że trzeba było słuchać Polski od lat ostrzegającej przed imperialną polityką Rosji i skutkami uzależnienia od ruskich węglowodorów.
Lepiej późno (niestety już po szkodzie) niż wcale. Szkoda, że Ursula von der Leyen nie wskazała, którzy Polacy przed Putinem ostrzegali, bo akurat namaszczony przez nią na premiera Polski Donald Tusk ma na koncie grubą jak encyklopedia listę haniebnych działań, o których powiedzieć, że były prorosyjskie, to eufemizm.

Czytaj więcej...

Pod Iziumem odkryto kolejny masowy grób

Około 200 drewnianych krzyży zostało znalezionych w piątek w pobliżu Iziumu w północno-wschodniej Ukrainie - podała agencja Reutera, powołując się na świadków. To prawdopodobnie drugi masowy grób na obszarze odbitym w ostatnich dniach przez siły ukraińskie.

Czytaj więcej...

Unijny Zielony Ład to dzieło lobbystów Putina?

Za unijnym Zielonym Ładem i pakietem Fit for 55 stoją organizacje ekologiczne finansowane przez Kreml? Chce to wyjaśnić europoseł Witold Waszczykowski, który skierował w tej sprawie interpelację do Komisji Europejskiej. Pod dokumentem podpisało się 30 eurodeputowanych z trzech frakcji w Parlamencie Europejskim.

Czytaj więcej...

Niemcy nie płacą KPO, żeby nie płacić reparacji

Dla Niemiec sprawa reparacji jest problemem absolutnie kluczowym. Chodzi zarówno o ogromne pieniądze, jak i o ustawienie relacji naszych narodów na poziomie, który jest oparty na prawdzie. To odbiera Berlinowi owo poczucie wyższości, które towarzyszy mu nieustannie w stosunkach z Warszawą.

Czytaj więcej...

„Rosja może zaatakować inne kraje”. Szef NATO bije na alarm

Władimir Putin wyraźnie powiedział, że chce wymazać Ukrainę z mapy i ustalić na nowo europejski porządek bezpieczeństwa; ośmielona sukcesem Rosja może zaryzykować agresję na kolejnych sąsiadów, a nawet atak na państwa NATO – ocenił w środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w artykule opublikowanym w dzienniku „Financial Times”.

Czytaj więcej...

Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne: trzeba obiektywnie prezentować problematykę zapłodnienia in vitro

O obiektywne prezentowanie w materiałach edukacyjnych problematyki zapłodnienia pozaustrojowego apeluje Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne. Zwraca uwagę, że niektórzy uczestnicy debaty publicznej w tej sprawie przedmiotowo wykorzystują godność dzieci narodzonych dzięki metodzie in vitro do zakwestionowania wolności tej debaty

Czytaj więcej...

„Mały Oświęcim”, czyli niemiecki obóz dla dzieci w Łodzi

Pod pretekstem potrzeby „izolacji małoletnich Polaków i wychowywania ich poprzez pracę, aby nie demoralizowali niemieckich dzieci”, w 1942 r. Niemcy stworzyli w Łodzi przy ul. Przemysłowej obóz. Nie chodziło jednak o demoralizację, lecz to, że byli Polakami. Przez Kinder-KL Litzmannstadt przeszło od 2 do ponad 3 tys. polskich dzieci. Ze względu na dużą śmiertelność miejsce to nazywano „Małym Oświęcimiem”.

Czytaj więcej...

Ekoterroryści znowu w akcji. Leśnika uratowało szczęście

Rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski informuje o kolejnych „zamachach ekoterrorystów” w Bieszczadach, do których dochodzi w ostatnim czasie. Na terenie Nadleśnictwa Cisna leśnik natrafił piłą na metal wbity w drzewo. W mediach społecznościowych natomiast działacze organizacji Dziki Ruch Oporu grożą pracownikom lasów i ich rodzinom.

Czytaj więcej...

Krzysztof Wołodźko-Oblicza suwerenności

Anwil wznawia produkcję nawozów azotowych i CO2. To dobra informacja. Sprawa ma jednak szerszy kontekst. Nie chcę być przesadnie złośliwy, ale znają Państwo zapewne powiedzenie o ludziach, którzy są jak dzieci, bo myślą, że pieniądze biorą się z bankomatu.

Czytaj więcej...

Co łączy Dugina i Campus Polska? Ujawniają niemieccy dziennikarze

Po zamachu bombowym na Darię Duginę ponownie głośno zrobiło się o jej ojcu Aleksandrze Duginie To główny ideolog Kremla, według którego wszystkich Ukraińców należy zabić, a Polska to „państwo fikcyjne”. Co jednak łączy Dugina i Campus Polska Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego? Do ciekawych informacji dotarli niemieccy dziennikarze.

Czytaj więcej...

Nasilają się prześladowania chrześcijan w Nigerii

W Nigerii nasilają się prześladowania chrześcijan. W kraju doszło do porwania czterech sióstr zakonnych. Zostały one porwane przez uzbrojonych napastników.W ubiegłą niedzielę cztery siostry zakonne były w drodze na Mszę świętą. Na miejsce jednak nie dotarły. Zostały

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.