Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znamy datę beatyfikacji ks. Michała Rapacza

15 czerwca odbędzie się beatyfikacja ks. Michała Rapacza, męczennika czasów komunizmu. Uroczystości beatyfikacyjne będą zwieńczeniem Kongresu Eucharystycznego w archidiecezji krakowskiej - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Ksiądz w reakcji na profanację mówi „nie” wolontariuszom WOŚP

Proboszcz należącej do diecezji tarnowskiej parafii pw. Stanisława Kostki w Limanowej ks. Mariusz Żaba poprosił wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, by ci podczas zbliżającego się niedzielnego finału WOŚP nie ustawiali się pod kościołem. To reakcja kapłana na prowokację wymierzoną w katolików podczas jednej z licytacji organizowanych przez WOŚP.

Czytaj więcej...

Pół setki krajów, w których chrześcijanie są prześladowani

Z raportu organizacji Open Doors wynika, że co 7. wyznawca Chrystusa ryzykuje z powodu swojej wiary.
Open Doors międzynarodowa organizacja monitorująca sytuację chrześcijan na świecie pisze w najnowszym raporcie, że w ciągu roku wzrosła liczba państw, w których mają miejsce prześladowania określane jako skrajne. W ubiegłym roku było 11 takich państw, dziś jest ich 13. Do niechlubnej listy dołączyły Syria i Arabia Saudyjska.

Czytaj więcej...

M. Weber o „niemieckiej Europie”: To, co Tusk zrobił w Polsce, chcemy zrobić w całej Europie

Niemiecki przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim Manfred Weber powiedział, że formacja polityczna, na czele której stoi chciałaby przeprowadzić wewnątrz Unii Europejskiej podobne działania, jak te, które od kilku tygodni możemy obserwować w Polsce w wykonaniu Donalda Tuska i jego obozu politycznego.

Czytaj więcej...

Ilu króli ?

Licząc wyłącznie koronowanych oficjalnie od początku polskiej państwowości było ich 28.Dodając do tego książąt - klasyfikowanych jako oficjalni władcy Polski - mamy w sumie 47, bo owych książąt było 19.

Czytaj więcej...

120. rocznica urodzin abp. Antoniego Baraniaka, biskupa niezłomnego

Obchody 120. rocznicy urodzin abp. Antoniego Baraniaka, biskupa niezłomnego - odbędą się 7 stycznia. Centralne uroczystości zaplanowano w parafii pw. św. Marcina w Mchach, rodzinnej miejscowości duchownego. Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z 28 lipca 2023 r. ogłosił 2024 Rokiem Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.

Czytaj więcej...

Grudzień - trudny miesiąc dla Polaków

W związku ze zmianami w mediach publicznych, które miały miejsce w środę, 20 grudnia, dbając o rzetelność i bezstronność informacji przekazywanych Państwu na antenie Radia Niepokalanów, rezygnujemy z nadawania serwisu informacyjnego przygotowywanego do tej pory przez funkcjonującą przy Polskim Radiu Informacyjną Agencję Radiową.

Czytaj więcej...

Statystyki Kościoła w Łodzi

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował dane statystyczne za rok 2022. Przeglądając ogólnodostępne zestawienia możemy zaobserwować nieznaczny spadek zaangażowania religijnego Polaków, w tym mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej.
Dane dotyczące Kościoła Łódzkiego prezentują się następująco:

Czytaj więcej...

Dr I. Maj: Pojawiają się nieprawdziwe informacje o Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu; potrzebna jest rzetelność dziennikarska

Niektórzy dziennikarze mówią o tym, że Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu nie posiada zbiorów albo ma ich bardzo mało, co jest nieprawdą. Mówi się, że instytucja ta jest niepotrzebna, bo po co mówić o tak traumatycznej historii? Potrzebna jest tu rzetelność dziennikarska.

Czytaj więcej...

Absolutny skandal MKOl: Rosjanie i Białorusini mogą wystartować na igrzyskach w Paryżu jako sportowcy neutralni

/.../ bez flag, emblematów i hymnów - oznajmił w piątek Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Zawodnikom z tych krajów początkowo zakazano udziału w międzynarodowych zawodach po inwazji Rosji na Ukrainę, ale w ostatnim czasie wiele międzynarodowych federacji sportowych zdecydowało się dopuścić ich do udziału w zawodach i imprezach kwalifikacyjnych do igrzysk w Paryżu.

Czytaj więcej...

Uciekinierzy z Górskiego Karabachu

„Nikt nie chce opuszczać swojej ojczyzny, ale musieliśmy, aby uratować życie naszych dzieci, chronić je od wojny, głodu i dalszych zbrodni Azerów” – tak o sytuacji uciekinierów z Górskiego Karabachu mówi jedna z nich, Ludmiła Melquomyan. 47-letnia kobieta mieszka teraz w Erewaniu,

Czytaj więcej...

Łukaszence ciągle mało

Niezależne białoruskie media informują od kilku dni o zaostrzeniu represji wobec przeciwników reżimu Łukaszenki na Białorusi.Dyktator po raz kolejny w tym roku postanowił dokręcić śrubę wszystkim tym, którzy walczą o godność i przestrzeganie praw człowieka. Wyroki skazujące w sprawach politycznych liczone są już w tysiącach, podobnie jak

Czytaj więcej...

Polityczne gry wokół handlu w niedziele

Wciąż nie wiadomo, czy w związku z tym, że tegoroczna Wigilia przypada w niedzielę, tego dnia będzie obowiązywał zakaz handlu.
“Dajcie ludziom w niedzielę odpocząć”

Za niedzielą wolną od handlu wielokrotnie wypowiadała się Konferencja Episkopatu Polski, m.in. udzielając poparcia inicjatywie NSZZ "Solidarność" w tej sprawie.

Czytaj więcej...

A. Przybylska o referendum krajowym: Naruszeń było bardzo dużo. Widać, że to nie były rzeczy przypadkowe, ale intencjonalne

Skoro mowa o referendum, to naruszeń było bardzo dużo. Widać, że to nie były rzeczy przypadkowe, ale intencjonalne. Mam na myśli np. 51 obwodową komisję we Wrocławiu, kiedy wyborcy skarżyli się, że są nagabywani czy biorą udział w referendum, czy nie. Przewodniczący zabraniał członkom komisji, żeby to robili, a oni w dalszym ciągu pytali.

Czytaj więcej...

Irlandia: nożownik zaatakował dzieci i przedszkolankę. Władze celowo milczą na temat pochodzenia sprawcy

Przed szkołą podstawową Gaelscoil Cholaiste Mhuire w Dublinie doszło do ataku nożownika. Około 50 – letni mężczyzna zaatakował trójkę dzieci, poważnie ranił również opiekunkę starającą się powstrzymać napastnika. Policja i władze konsekwentnie milczą na temat pochodzenia sprawcy, choć media zdołały ustalić, że napastnik pochodzi z Algierii. Próba wyciszenia tragedii przez władze wywołała „największe od lat” zamieszki w stolicy kraju.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.