Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto przeciw?

Polska spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała z ukraińską firmą Ukrzaliznica umowę o współpracy w budowaniu nowej infrastruktury kolejowej w europejskim formacie rozstawu torów. Jej sztandarowym projektem jest linia kolei dużych prędkości (250 km/godz.), która ma połączyć Warszawę z Kijowem via Lwów.

Czytaj więcej...

Deklaracja ryska

31 stycznia br. ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau, Estonii Urmas Reinsalu, Litwy Gabrielius Landsbergis i Łotwy Edgars Rinkēvičs podpisali w Rydze deklarację o wspólnym postrzeganiu natury zagrożeń i o pogłębieniu współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego oraz na rzecz pomocy dla walczącej z rosyjskim najazdem Ukrainy.

Czytaj więcej...

Zmiana na pozycji lidera oglądalności kanałów telewizyjnych. TVN na szarym końcu

Badania oglądalności przeprowadzone przez Nielsen Audience Measurement w styczniu 2023 ujawniają nowego lidera oglądalności wśród kanałów telewizyjnych. Dla wielu może to być zaskoczeniem.
Jak z badań omówionych przez portal Wirtualne Media, nowym liderem oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku został kanał TVP2, która awansowała z pozycji czwartej.

Czytaj więcej...

Zastanawiający ruch WHO

Parę dni temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła zaktualizowaną listę leków, które powinny posiadać kraje na wypadek zagrożenia radiologicznego i jądrowego. „W nagłych wypadkach związanych z promieniowaniem ludzie mogą być narażeni na promieniowanie w dawkach od znikomych do zagrażających życiu.

Czytaj więcej...

Prezydent: obecna Polska jest wielkim zwycięstwem Powstańców Styczniowych

Obecna Polska jest wielkim zwycięstwem Powstańców Styczniowych - ocenił prezydent Andrzej Duda w Bodzentynie (Świętokrzyskie) podczas czwartkowych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania.W czwartek prezydent Andrzej Duda wziął udział w obradach uroczystej sesji Rady Miasta w Bodzentynie zwołanej z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W trakcie obrad

Czytaj więcej...

CMWP SDP o niedopuszczalnych naciskach politycznych PO na współpracę Uniwersytetu Łódzkiego i TVP 3 Łódź

CMWP SDP  oświadcza, iż  radni partii Platforma Obywatelska w Łodzi usiłują wywierać niedopuszczalne naciski polityczne, by zablokować współpracę Uniwersytetu Łódzkiego i TVP 3  Łódź ze względu na to, iż w lokalnej telewizji pracuje dziennikarka, której pracę oceniają negatywnie, co w ocenie CMWP SDP narusza zasadę wolności słowa i związanej z nią wolności mediów. 

Czytaj więcej...

PKWP: Nigeria chce przemilczeć prześladowanie chrześcijan

Chrześcijanom w Nigerii zabrania się mówić, że są prześladowani – podkreśla ks. Aleksander Dung, stypendysta Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który w Polsce odbywa studia doktoranckie na UKSW. Kapłan podaje przykład biskupa Sokoto podnoszącego, że bierność władz prowokuje terrorystów.

Czytaj więcej...

160 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe

160 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. „Powstanie było aktem desperacji, ale nie było szaleństwem” – zauważa historyk prof. Andrzej Nowak. Po klęsce Rosji w wojnie krymskiej, na nowo rozbudziły się nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości lub szerokiej autonomii Królestwa Polskiego.

Czytaj więcej...

Chcą pozbawić pacjentów respiratorów

Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany, które zlikwidują opiekę domową nad pacjentami z niewydolnością oddechową i wentylowanych oraz przeniosą opiekę nad takimi osobami do poradni i szpitali. Budzi to sprzeciw środowiska lekarskiego i przerażenie wśród opiekunów osób chorych. Kiedy pozbawimy chorych respiratorów w domu, a pacjent zacznie się dusić, trzeba będzie wzywać pogotowie, które nie zawsze zdąży na czas.

Czytaj więcej...

Rosja planuje zaatakować kolejne państwo?

Przewodniczący parlamentu Mołdawii Igor Grosu uważa, że jego krajowi grozi rosyjski atak od strony Morza Czarnego. Zaznaczył, że jest on bardziej prawdopodobny niż ewentualna agresja ze strony separatystycznego Naddniestrza, w którym stacjonują rosyjskie wojska.

Czytaj więcej...

Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Nigeria najniebezpieczniejszym krajem dla katolickich duchownych

Najbardziej niebezpiecznym dla duchownych Kościoła katolickiego krajem w 2022 r. była Nigeria, gdzie odnotowano największą liczbę ofiar – wynika z informacji zebranych przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Organizacja wskazała, że wiele przypadków prześladowania duchownych było w Chinach i Nikaragui.

Czytaj więcej...

USA, Brazylia… Polska?

Równo dwa lata temu (a dokładnie: dwa lata i dwa dni) zwolennicy Donalda Johna Trumpa, uważający, że amerykańska lewica, czyli Partia Demokratyczna, "ukradła" zwycięstwo republikańskiemu 45. prezydentowi USA, skutecznie szturmowali Kapitol przy bierności struktur siłowych i administracyjnych.

Czytaj więcej...

Jacek Karnowski-Niemieckie intencje

Jeden z największych polskich portali zamówił sondaż, w którym zapytano respondentów, „czym kieruje się Jarosław Kaczyński, który regularnie krytykuje politykę Niemiec”. Można było wybrać między „racjonalną polityką i polską racją stanu”, „antyniemiecką fobią” oraz „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Czytaj więcej...

Pedofilia Obywatelska

- Za pedofilię w Kościele, odpowiadają biskupi, papież, a nawet wierni. Za pedofilię w PO nikt nie odpowiada, co najwyżej sprawca, jak zrobi się głośno. Otoczenie sprawcy pedofilii z PO jest usprawiedliwione przez to, że wcześniej głosił on poglądy ułatwiające zaakceptowanie pedofilii, otoczenie sprawcy pedofilii z Kościoła jest pogrążone przez to, że był on w organizacji potępiającej wszystko co prowadzi do pedofilii - pisze

Czytaj więcej...

Pogrzeb papieża seniora Benedykta XVI

Benedykcie, wierny przyjacielu Oblubieńca, niech twoja radość będzie doskonała, gdy będziesz słyszał ostatecznie i na zawsze Jego głos! – tymi słowy Franciszek zakończył swe kazanie podczas Mszy św. pogrzebowej na placu św. Piotra za duszę śp. papieża seniora Benedykta XVI, który kierował Kościołem w latach 2005-2013.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.