Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TV Republika będzie miała swój "Teleexpress". Prowadzącym znany dziennikarz

TV Republika staruje z konkurencją dla "Teleexpressu". "Express Republiki" poprowadzi Rafał Patyra.  Rafał Patyra nie wrócił na antenę TVP po grudniowych zmianach w stacji.

Na początku stycznia media obiegła informacja, że nie przedłużono mu umowy z kanałem TVP Sport, a także, że prezentera nie będzie już w gronie prowadzących "Teleexpress".

    – Zobaczymy, gdzie Bóg poprowadzi – mówił wówczas Patyra.

Rafał Patyra w Telewizji Republika. Program będzie konkurencją dla "Teleexpressu"

Już w czwartek, o godz. 16.55, na antenie Telewizji Republika będzie można zobaczyć nowy program informacyjny "Express Republiki". Okazuje się, że poprowadzi go właśnie Rafał Patyra.

W spocie promującym "Express Republiki" Rafał Patyra zapowiada, że będzie to szybki przegląd informacji ze świata polityki, kultury, sportu i rozrywki. – Prawdziwy polski "Express" – podkreśla.

Program ma być konkurencją dla "Teleexpressu" TVP.

Znany dziennikarz znika z TVP. "Zobaczymy, gdzie Bóg poprowadzi"

Rafał Patyra miał umowę z kanałem TVP Sport do końca grudnia ub. roku. Nowe władze jednak jej nie przedłużyły. Dziennikarz nie znalazł się też w gronie prowadzących "Teleexpress", który wrócił na antenę 4 stycznia.

Kilka dni wcześniej, Patyra pokazał filmik, na którym widać, jak nie może się dostać do siedziby "Teleexpressu", ponieważ przestała działać jego karta wejściowa. "Kolejny dzień bez "Teleexpressu". Drzwi do redakcji zamknięte na głucho..." – napisał na Instagramie.

Wcześniej Rafał Patyra wypowiadał się w obronie wolności mediów. Jego komentarz był reakcją na zapowiedziane przez nowy rząd zmiany w mediach publicznych. Dziennikarz podkreślił, że "wolne media to jest fundament demokracji", dlatego ważne, żeby były obecne "różne głosy, z różnych stron". Dziennikarz podkreślał, że Telewizja Polska "mówi do widza otwartym tekstem, który jest prawdziwy, nie tylko po polsku przekazany, ale który dba także o polski interes". – Dla Polski i Polaków lepiej byłoby, żeby Telewizja Polska pozostała po prostu w niezmienionym kształcie. Telewizja Polska jest i powinna być dla Polaków, a nie realizować obce interesy, nie lobbować na rzecz prywatnych interesów czy też obcych sił. A taki lobbing często ma niestety miejsce w mediach komercyjnych – stwierdził.

Od lutego Telewizja Republika startuje z nową ramówką. Nowa ramówka wyglądać ma następująco:

    6:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium na Jasnej Górze
    7:00 Serwis informacyjny (pn-pt)
    7:10 Michał Rachoń #Jedziemy (pn-pt)
    16:55 Express Republiki
    18:20 Miłosz Kłeczek Zaprasza (wt-pt)
    19:00 Dzisiaj - serwis informacyjny
    19:30 Gość Dzisiaj


za:dorzeczy.pl

***

Telewizja Republika z nowym, znaczącym inwestorem

Jak podaje branżowy serwis "Wirtualne Media", Telewizja Republika zyskała nowego, znaczącego inwestora.

    Fundacja Niezależne Media została dodana w serwisie Telewizji Republika do listy inwestorów mających powyżej 5 proc. akcji nadawcy

– informuje serwis. Przekazano, że pozostałymi akcjonariuszami z takim udziałem są Niezależne Wydawnictwo Polskie (wydawca „Gazety Polskiej”), Słowo Niezależne (wydawca Niezależna.pl i „Naszego Państwa”), Dariusz Szymański (były członek rady nadzorczej TV Republika) i Jolanta Siwczyk.

    Nie podano, jakie konkretnie pakiety walorów ma każdy z akcjonariuszy – czytamy.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.