Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Stambuł. Dwóch napastników otworzyło ogień w katolickim kościele

Minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya poinformował o zamachu na włoski kościół w Stambule. Trwają poszukiwania dwóch napastników. Zginęła jedna osoba.

Atak miał miejsce o godz. 11.40 czasu lokalnego. Dwóch zamaskowanych napastników otworzyło ogień w czasie niedzielnego nabożeństwa w kościele katolickim Santa Maria.

- „Rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę dochodzenie w tej sprawie. Staramy się złapać napastników. Zdecydowanie potępiamy ten podły atak” - napisał Yerlikaya.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z miejsca zdarzenia, gdzie działania prowadzą właściwe służby.

za:www.fronda.pl

***

Zamachowiec, który zaatakował turecki kościół, był Rosjaninem

Turcja ujawniła narodowości zamachowców, którzy zaatakowali w niedzielę kościół włoski w Stambule. Jeden z nich jest Rosjaninem.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę ok. południa. Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do kościoła, po czym zastrzelili osobę idącą przed nimi, 52-letniego mężczyznę. Jego bratanek powiedział mediom, że jego wujek wybrał się do tego kościoła przypadkowo, był nieco niesprawny intelektualnie. Ofiar mogłoby być więcej, ale po pierwszym strzale napastnikom zacięła się broń. Uciekli pieszo z miejsca zbrodni.

Turecka policja błyskawicznie zorganizowała obławę. Przeszukano 30 lokacji i zatrzymano 47 osób. Podejrzani o dokonanie tego zamachu zostali zatrzymani w nocy. Teraz minister spraw zagranicznych Ali Yerlikaya poinformował, że obaj są obcokrajowcami. Jeden to Rosjanin, a drugi to Tadżyk. Władze podejrzewają, że obaj są powiązani z Państwem Islamskim, które wzięło na siebie odpowiedzialność za ten zamach.

Tureckie media poinformowały też, że w trakcie zamachu w świątyni przebywał konsul generalny RP Witold Leśniak i jego dzieci. Na szczęście ani dyplomata, ani jego rodzina nie odnieśli żadnych obrażeń. Po ataku prezydent Erdogan odbył z nim rozmowę telefoniczną.

za:stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.