Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ateistyczny komunizm niesie bestialskie prześladowania. Od usuwania krzyży do burzenia kościołów

Pracownicy Urzędu Miasta Warszawy otrzymali od prezydenta Rafała Trzaskowskiego ideologiczne rozporządzenie: ze ścian mają zniknąć krzyże oraz inne symbole religijne, a urzędnicy nie będą mogli umieszczać ich nawet na własnych biurkach. Wszystkie organizowane w urzędzie wydarzenia mają mieć charakter świecki, a modlitwa będzie na nich zabroniona.

Czytaj więcej...

Pozostańmy w świetle nauczania św. Jana Pawła II. Naród żyje, naród ma pokolenia, naród trwa

Słowa „naród” używamy dzisiaj czasami z pewnymi obawami, wątpliwościami, bo pojawiają się sugestie, że powinno się raczej posługiwać określeniem „społeczeństwo”, które wolą kręgi lewicowo-liberalne. W pojęciu „naród” zaczęto dopatrywać się bowiem czegoś podejrzanego, pachnącego nacjonalizmem, szowinizmem, i zaczęto nam to sugerować, wpajać, czego skutki rzeczywiście są widoczne.

Czytaj więcej...

Nikaragua: reżim Ortegi zamknął Radio Maria

W Nikaragui zamknięto kolejne katolickie medium. Od godziny 15:03 (czasu lokalnego) we wtorek po południu, prywatna katolicka stacja radiowa Radio Maria w Nikaragui zamilkła. Według doniesień lokalnych mediów, rząd sandinistów w Nikaragui wyłączył popularną wśród wiernych stację, kontynuując w ten sposób swoją walkę z Kościołem.

Czytaj więcej...

Pamięć o niezłomnych kapłanach wciąż zakłamywana

11 lipca 1989 r. w Krynicy Morskiej znaleziono zwłoki ks. Sylwestra Zycha, katolickiego duchownego związanego z opozycją demokratyczną. W 1982 r. został skazany na cztery lata więzienia za „próbę obalenia siłą ustroju PRL”, od 1986 r. był kapelanem Konfederacji Polski Niepodległej. Śledztwo – jak się można spodziewać – nie doprowadziło do ujawnienia sprawców zabójstwa.

Czytaj więcej...

Zamach na Donalda Trumpa. Strzały na wiecu

Donald Trump został ranny podczas wiecu wyborczego w Pensylwanii. Były prezydent został draśnięty kulą w głowę, w okolicy ucha. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – Zamachowiec nie żyje – poinformowała dziennikarka „Washington Post”, powołując się na lokalnego prokuratora okręgowego Richarda Goldingera. Zmarł także jeden z widzów, a inny został poważnie ranny – poinformował portal Interia.pl.

Czytaj więcej...

Efekty propagandy Holland, Ochojskiej i Kurdej-Szatan? Młodzi ludzie zaatakowali żołnierzy

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ze skandalicznego zajścia, do którego doszło w okolicy Mielnika.
Grupa młodych ludzi napierała na strzegących granicy żołnierzy, wykrzykując w ich stronę wulgarne hasła.
Kiedy w 2021 roku rozpoczął się na polsko-białoruskiej granicy kryzys migracyjny, ówczesna opozycja wspierana przez celebrytów i organizacje pozarządowe rozpoczęła kampanię przeciwko podejmowanym w celu ochrony granicy

Czytaj więcej...

Ks.dr Waldemar Kulbat-Pokusa, zło, nawrócenie

Czy jesteśmy kuszeni? Jakie pokusy nam zagrażają? Święty Jan dokonuje niezwykłej syntezy, ujmując je w triadzie: pożądliwość oczu, pożądliwość ciała i pycha żywota. Pożądliwość oczu, a więc chciwość, pragnienie nieumiarkowanego posiadania czy konsumowania wszelkich atrakcyjnych dóbr, przy czym człowiek nadal pozostaje nienasycony.
Pożądliwość ciała, a więc wszystko co wiąże się z nieczystością, bezwstydem, z traktowaniem drugiego człowieka jako przedmiotu wykorzystania. Pycha żywota, czyli zachłanne pragnienie władzy, panowania nad innymi ludźmi, pragnienie kariery nawet za cenę podeptania prawa ludzkiego czy Bożego. Widoczna jest fascynacja złem, które

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki - Nieobecni-Obecni

To tylko...chwilowe...  chwilowa nieobecność...
Przecież są!
Są nie tylko w naszej pamięci.
W naszej pełnej wzruszeń i wdzięczności pamięci.
Wszak nasze życie-mimo swoistych wrzutek mylących z piekła rodem-nie kończy się na tym etapie.
Na tym ziemskim etapie.
To tylko...i aż - etap.

Czytaj więcej...

Radny PSL sejmiku łódzkiego odrzuca uchwałę ws. bohaterów. Zaleca, by upamiętnić ich na dożynkach

Na ostatniej sesji sejmiku łódzkiego, radny z ramienia PSL - Adam Nowak złożył wniosek formalny o zdjęcie z prządku obrad projektu uchwały o upamiętnieniu bohaterów (rodzina Ulmów, rotmistrz Witold Pilecki, o. Maksymilian Kolbe). To zaskakujące, szczególnie z uwagi na to, że na szczeblu polityki krajowej - ludowcy podjęli uchwałę ws. zachowania pamięci tychże bohaterów.

Czytaj więcej...

Spektakularna porażka proaborcyjnego obozu Tuska! Projekt uderzający w prawo do życia odrzucony w Sejmie!

Spektakularną klęskę poniósł dziś podczas sejmowego głosowania proaborcyjny obóz skupiony wokół premiera Donalda Tuska, który niedawno wezwał do poparcia skrajnie lewicowego projektu depenalizującego aborcję. Przygniatająca większość będącego częścią Koalicji 13 grudnia PSL – pokazała czerwoną kartkę aborcyjnym zapędom Tuska i zagłosowała przeciwko ograniczeniu prawa do życia dzieciom poczętym.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.