Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.dr Waldemar Kulbat-Za ostry zakręt ?

Znany rosyjski pisarz Wasilij Makarowicz Szukszyn, zaliczony do nurtu „literatury odwilży”, w jednym z opowiadań przytacza historię zadowolonego z siebie sowieckiego funkcjonariusza, który udaje się do pewnej odległej miejscowości, gdzie ma zrealizować odpowiedzialne zadanie: zburzyć cerkiew, zdezintegrować chrześcijańską wspólnotę.
Jednak nie dojechał, bo jak wyjaśnia nam autor, „za mocno wszedł w zakręt”.

Czytaj więcej...

Min. P. Czarnek: Po pakiecie wolności akademickiej będziemy dążyć do tego, żeby również studenci byli objęci całkowitą ochroną. Marksizm na niektórych uczelniach wciąż jeszcze pokutuje

Działania przeciwko pluralizmowi, przeciwko demokracji, przeciwko wolności słowa i prawom człowieka – nie mogą mieć miejsca na uczelniach. Po pakiecie wolności akademickiej, w którym doprowadziliśmy do sytuacji, że nie ma już wszczynanych postępowań z powodów światopoglądowych przeciwko pracownikom naukowym, będziemy dążyć do tego, żeby również studenci byli objęci całkowitą ochroną

Czytaj więcej...

Prezydent Duda na forum ONZ: Putin, rozpętując wojnę w Ukrainie, chciał odbudować rosyjskie imperium

– Zaprzeczeniem wolności jest zniewolenie, jest imperializm i neokolonializm, są chore marzenia o dominacji nad innymi. Władimir Putin, rozpętując wojnę w Ukrainie, chciał odbudować rosyjskie imperium, chciał podzielić świat i trwale uzależnić Europę od swoich surowców. Nie udało mu się to! I wierzę głęboko, że mu się to już nie uda! – stwierdził podczas swojego wystąpienia na forum ONZ prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

„Wschodnia Polska w ręce agresora”. Szef MON ostro o doniesieniach „Resetu”

„To oznacza, że oddano całą wschodnią Polskę w ręce agresora” – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. To komentarz do ujawnionych dokumentów na temat planów obrony Polski na linii Wisły. Doktrynę zaprezentowano w najnowszym odcinku programu „Reset”.
W dokumencie podpisanym przez ówczesnego szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysława Cieniucha i zatwierdzonym przez ówczesnego szefa MON Bogdana Klicha napisano, że w razie agresji na Polskę, Siły Zbrojne RP:

Czytaj więcej...

Niewygodne pytania red. Rachonia zwalczane siłą. Semeniuk zapowiada: Tusk u władzy, to koniec wolności słowa

"Obalić i przejąć - to są cechy charakterystyczne Donalda Tuska" - tak wczorajszą konferencję Platformy Obywatelskiej pod siedzibą TVP komentuje Olga Ewa Semeniuk-Patkowska wiceminister rozwoju i technologii. Polityk zwróciła uwagę, że przed budynkiem przy ul. Woronicza padły słowa, które jasno obrazują, jak może wyglądać Polska po przejęciu władzy przez opozycję.

Czytaj więcej...

Sygnalista nadaje

Konwencję Koalicji Obywatelskiej - i jej obietnice - najlepiej podsumowało zdjęcie, na  którym wielki bochenek chleba z napisem "Donald Tusku" i biało-czerwonym sercem położono obok śmietnika  /.../

Czytaj więcej...

Ostre starcie Tuska z Rachoniem pod TVP. Kołodziejczak w roli ochroniarza szefa PO

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk postanowił przenieść dziś swe kampanijne występy pod siedzibę Telewizji Polskiej. W pewnym momencie jednak z budynku TVP wyszedł dziennikarz i twórca dokumentalnego cyklu o rosyjskim „Resecie” Tuska - red. Michał Rachoń i zaczął zadawać liderowi PO niewygodne pytania o prowadzoną przez niego politykę zbliżenia ze zbrodniczym rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem.

Czytaj więcej...

Leon zadedykował medal ME Bogu i rodzinie

Siatkarz Wilfredo Leon, który wraz kolegami z drużyny wywalczył Mistrzostwo Europy, zadedykował swój złoty medal Bogu i rodzinie.
W sobotę reprezentacja Polski po kapitalnym meczu pokonała w finale mistrzostw Europy Włochów 3:0.

Czytaj więcej...

Ks.dr Waldemar Kulbat-Sztuka bywa zdegenerowana

Podobnie jak literatura, muzyka, także sztuka jest zwierciadłem duszy i odbija to, co się skrywa we wnętrzu człowieka. Niestety ten obraz jest dzisiaj zdeformowany. Niegdyś sztuka skierowana ku Bogu zachwycała. Potwierdzają to romańskie i gotyckie kościoły, obrazy i rzeźby, cudowne księgi liturgiczne. Świątynie romańskie podkreślały wielkość Bożego majestatu, wieże gotyckich świątyń wyrażały tęsknotę człowieka za Bogiem.
Jednak

Czytaj więcej...

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała już w marcu tego roku „Stanowisko w kontekście nadchodzących wyborów”. Warto przypomnieć punkt piąty „Stanowiska”, poświęcony właśnie roli mediów:

Odpowiedzialność za kształt spraw publicznych i związane z nim społeczne postawy niosą dziś na swych barkach także media. Z wdzięcznością zatem przyjmujemy wysiłek tych dziennikarzy, którzy z wnikliwością odsłaniają pełny i złożony obraz życia publicznego, służąc w ten sposób dobru wspólnemu, a nie poszczególnym stronom politycznych czy ideowych sporów. Chcemy też

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Szanowni i Drodzy Państwo!
59 Drużyna Łódzkich Harcerek  zaprasza PT Mieszkańców Łodzi i Ziemi Łódzkiej wraz z rodzinami i sympatykami na Harcerski Krąg Pamięci Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 19-go września br.  o godz. 18.00 (wtorek)w auli WSSiP, Łódź, ul Targowa 65. Tego dnia przypada kolejna rocznica śmierci młodej Łodzianki – harcerki Basi Nazdrowicz,  / starszej siostry p. Julitty Nazdrowicz-Woodley/, która jako łączniczka zginęła w Powstaniu Warszawskim

Czytaj więcej...

Prawda ekranu na zlecenie

Mój artykuł o promotorze „filmowczyni” (określenie z recenzji jej ostatniego dzieła w postępowych mediach) Holland spotkał się z ogromną reakcją czytelników – ponad 150 komentarzy, w tym często powtarzające się: „Tego o Wajdzie nie wiedziałem”. Cóż, wielu rzeczy o rządach Tuska też nie wiedzieliśmy, choć

Czytaj więcej...

Tomasz Teluk -Tusk mami i oszukuje Polki

O wyborach zdecydują kobiety, więc Koalicja Obywatelska skierowała wiele postulatów swych założeń programowych do płci pięknej. Pierwszym sloganem jest zerwanie kompromisu aborcyjnego i legalizacja zabijania nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ciąży, zgodnie z postulatami zagranicznych gremiów. Kolejnym hasłem jest dotowanie klinik in vitro przez państwo.

Czytaj więcej...

Sowiecka napaść, polska pamięć. 84 lata od IV rozbioru Polski

W najbliższą niedzielę upływa 84. rocznica najazdu komunistycznej Rosji na państwo polskie. Z tej okazji warto przypomnieć pewne fakty, ale też oddać hołd naszym rodakom mordowanym, torturowanym, zsyłanym na „nieludzką ziemię” (by użyć tytułu legendarnej książki Józefa Czapskiego) tylko dlatego, że byli Polakami.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.