Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Czy Feliks Koneczny miał rację? [DYSKUSJA]

Czego dotyczyły koncepcje historiozoficzne Feliksa Konecznego? Co według niego wyróżniało cywilizację łacińską? Dlaczego uważał, że Polska „albo będzie katolicką, albo jej nie będzie”?
ZOBACZ naszą dyskusję online i dowiedz się.
Na ten temat rozmawiają:
▪ prof. Grzegorz Kucharczyk
▪ dr hab. Paweł Skibiński
Prowadzenie: dr Barbara Stanisławczyk-Żyła

Czytaj więcej...

T. Stankiewicz-Podhorecka: Radio Maryja jest wielodziedzinowym uniwersytetem

Radio Maryja jest wielodziedzinowym, wielotematycznym, wielowymiarowym  uniwersytetem. Oferuje bardzo szerokie spektrum zagadnień z różnych dziedzin: katechizuje, ewangelizuje, umacnia naszą wiarę, formuje nas nie tylko religijnie i nie tylko moralnie, ale przecież też kulturowo, intelektualnie – powiedziała Temida Stankiewicz-Podhorecka, krytyk teatralny we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Czytaj więcej...

Witold Gadowski-Jak Michnik stracił blask

Rozbuchany w mniemaniu o sobie Adam Michnik nie może pogodzić się z rzeczywistością, która coraz wyraźniej pokazuje mu jego właściwe miejsce w dzisiejszej Polsce.
„Gazeta Wyborcza” powstała dzięki sprytnemu pomysłowi przejęcia entuzjazmu ruchu Solidarność przez lewacką ekipę

Czytaj więcej...

W służbie Kościołowi – 30 lat posługi Radia Maryja. Ks. kard. S. Dziwisz: Radio Maryja otwiera drzwi Chrystusowi w polskim społeczeństwie

Radio Maryja działa w służbie Kościołowi. Przybliża do niego wiernych, zapewniając duchowy udział w różnego rodzaju uroczystościach kościelnych.
Bez tej katolickiej rozgłośni, która od 30 lat prowadzi działalność w służbie Kościołowi i jego wiernym, Polska wyglądałaby dziś zupełnie inaczej – wskazał ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz i przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Prezydent Portugalii po raz drugi zawetował ustawę o eutanazji

Marcelo Rebelo de Sousa, prezydent Portugalii, zawetował ustawę, której celem była legalizacja uśmiercania chorych Portugalczyków. Prezydent kraju, już po raz drugi w tym roku, odrzucił ustawę o eutanazji. Przeciw jej legalizacji wielokrotnie protestowała Federacja Na Rzecz Życia (FPV) oraz inne organizacje społeczne.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj jako gej, „niepoprawna ekologicznie” świąteczna choinka... atak na Boże Narodzenie trwa!

Ostatnio głośno zrobiło się w mediach o bulwersującym „świątecznym” spocie reklamowym wyemitowanym przez norweską pocztę. Otóż bowiem z okazji 50. rocznicy zalegalizowania w Norwegii związków homoseksualnych postanowiono uczcić to wydarzenie, przedstawiając Świętego Mikołaja jako... homoseksualistę, który

Czytaj więcej...

Łódź: Wartheland. Dzieje zbrodni

Na placu Katedralnym im. Jana Pawła II prezentowana jest ekspozycja - Wartheland. Dzieje zbrodni. Wystawa jest elementem kampanii promującej książkę o tym samym tytule. W sposób wyjątkowy opowiada o latach okupacji, która objęła ziemię łódzką jak i znaczną część wielkopolski.

Czytaj więcej...

Red. Kłeczek górą

Byłam świadkiem wymyślonego przez speców od propagandy PO spektaklu pt. „Poseł opozycji opuszcza studio TVP”. Do programu prowadzonego przez Miłosza Kłeczka (który pewnie śni się już Donaldowi Tuskowi) wysłano Dariusza Jońskiego – wyraźnie po to, by doprowadził do skandalu i zerwał program.

Czytaj więcej...

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr-Argumenty czy absurdy?

Dwa tematy wypełniają przestrzeń naszego życia publicznego. Pierwszy z nich to sytuacja na granicy wschodniej. Przez jednych banalizowana i ośmieszana, dla drugich stanowi bardzo poważne zagrożenie. Przyznam się, że w tym sporze nie mam wątpliwości. Kilka prostych pytań pozwala rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej...

Dziś w ŁDK dzieci zaśpiewają pieśni patriotyczne "Listopadowa Duma 2021"

Listopadowa Duma w sobotę 27 listopada o 18.00
http://www.listopadowaduma.pl

W przeddzień 191. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, w roku 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego III Powstania Śląskiego warto przez chwilę oddać się zadumie nad służbą naszych przodków w obronie Ojczyzny. Koncert o tyle wyśmienity, bo będzie w swym programie zawierał występy młodzieży, laureatów II Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wystąpią też profesjonaliści z repertuarem m.in. Mazurków Chopina.
Przegląd będzie trwał od 10.00 do 13.00

Czytaj więcej...

Maurycy Mochnacki wrócił do Polski

Maurycy Mochnacki wrócił do Polski! Założyciel „Gazety Polskiej” spocznie w ojczystej ziemi
Na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował w sobotę samolot CASA lecący z Francji z trumną ze szczątkami Maurycego Mochnackiego - działacza emigracyjnego, pisarza, uczestnika i kronikarza Powstania Listopadowego.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.