Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zbigniew Kopczyński-Czytajmy Konecznego

Może jestem już zbyt stary i zbyt wiele naczytałem się, ale mnie to jakoś nie zaskoczyło. Poruszyła mnie tragedia ukraińskich cywilów, ale nie zaskoczyła. Powiem więcej, choć może zabrzmi to jak cynizm starego zrzędy: zdziwiłbym się, gdyby takie rzeczy się nie wydarzyły. Oni po prostu nie potrafią inaczej. To jest inna cywilizacja, inne rozumienie wolności, prawa i prawdy.

Czytaj więcej...

Ujawniono szokujący szyfrogram z 1990 r. Polska miała się znaleźć w niemieckiej strefie wpływów

Specjalizujący się w badaniu historii Polski i Niemiec prof. Bogdan Musiał ujawnił szyfrogram polskiego wywiadu z 1990 roku, wskazujący na niemiecki plan umieszczenia Polski w strefie wpływów naszych sąsiadów zza Odry.
Jak wynika z dokumentu udostępnionego przez historyka Polskiej Agencji Prasowej jednym z podstawowych celów RFN było rozbicie życia politycznego w wychodzącej z trudem z PRL-owskiego totalitaryzmu Polsce.

Czytaj więcej...

KO chce odwołać małopolską kurator oświaty ze stanowiska

Posłowie Koalicji Obywatelskiej (KO) domagają się odwołania Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, z piastowanego przez nią urzędu. Politycy totalnej opozycji złożyli do wojewody wniosek w tej sprawie.
W ocenie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowak jest „szkodliwym kuratorem”. Ponadto padły oskarżenia o upolitycznianie placówek edukacyjnych. Co więcej, politycy KO wypowiedzi małopolskiej kurator, w których broni dzieci przed demoralizacją, uznają za homofobiczne.

Czytaj więcej...

Lwów. Ważny gest ukraińskich władz wobec Polski

Długo oczekiwany przez Polaków gest ukraińskich władz w sprawie cmentarza Orląt Lwowskich został wreszcie uczyniony.
Jak poinformował w mediach społecznościowych szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk „dziś na Cmentarzu Orląt Lwowskich odsłonięto posągi lwów, strzegących wejścia do symbolicznej dla Polaków nekropolii”.

Czytaj więcej...

Śp. ksiądz biskup Adam Lepa we wspomnieniach…

O tym, jakim był śp. ksiądz biskup Adam Lepa jako człowiek, przyjaciel, ojciec, współbrat, biskup, rektor, współpracownik, wspominają ci, którzy spotkali go na drodze swojego życia. Uczestnicy liturgii pogrzebowej-powiedzieli portalowi Archidiecezji Łódzkiej również za co chcieliby dziś podziękować Zmarłemu Biskupowi.
Zob.:
https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2022/05/sp-ksiadz-biskup-adam-lepa-we-wspomnieniach

***
A my chcielibyśmy dodać-jakże ważne dla nas dziennikarzy-wspomnienie o owej chwili, kiedy Biskup Adam-Duch Sprawczy powołania Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy-na którymś z naszych spotkań rzekł-jak zwykle nienarzucająco:

Czytaj więcej...

Koniec herezji pacyfizmu

Myślę, że jeszcze nie zdajemy sobie sprawy, jakim przewrotem kopernikańskim będzie przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO. Morze Bałtyckie staje się niemalże w pełni „jeziorem NATO”. Rosja nie będzie miała tu żadnych potencjalnych szans, nie ma tu czego szukać.

Czytaj więcej...

Senat USA znów odrzucił ustawę proaborcyjną

Senatorzy Partii Demokratycznej kolejny raz chcieli wyprzedzić Sąd Najwyższy USA i przegłosować projekt ustawy zatwierdzającej prawo do wykonywania aborcji na terenie całego kraju. Jednakże senat, choć kontrolowany przez Demokratów, ponownie odmówił przyjęcia federalnej ustawy aborcyjnej. Poprzednia jej wersja upadła w lutym.

Czytaj więcej...

Diabelskie zatroskanie

Wszyscy bardzo przejmują się samopoczuciem Rosjan. No, może nie wszyscy, ale daje się zauważyć taki trend w polityce i publicystyce. Oto prezydent Francji Emmanuel Macron martwi się tym, czy Putin nie będzie za bardzo upokorzony po przegranej wojnie.

Czytaj więcej...

Protesty ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Polonia Amerykańska protestuje przeciw planom ograniczania przestrzeni wokół Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Projekt ograniczający dostęp uczestników uroczystości patriotycznych do Pomnika Katyńskiego zatwierdziła Rada Planowania Przestrzennego Jersey City.

Czytaj więcej...

Rachoń publikuje odtajnioną notatkę polskich służb wojskowych ambasady w Moskwie ws. tarczy antyrakietowej dla Polski

- Umowa z 2008 r. przewidywała umieszczenie w Polsce bazy 10 rakiet przechwytujących dalekiego zasięgu. Według założeń republikańskiej administracji George'a W. Busha radar systemu miał zostać umieszczony w Czechach. 17 września 2009 roku Obama ogłosił zmianę planów – czytamy na portalu TVP Info. Kto „pomógł” administracji USA podjąć taką niekorzystną dla polski decyzję? Albo – mówiąc wprost – kto sabotował polskie zdolności obronne i w czyim imieniu?

Czytaj więcej...

Święto w Berlinie, święto w Moskwie

Obrazów, które można uznać za symbole trwającej wojny, mamy już dość. Tak samo jest ze zdarzeniami, które pokazują stosunek Europy do tego konfliktu. Latami słyszymy o „europejskich wartościach” i przekonujemy się, że tak naprawdę istnieją one tylko wtedy, gdy najsilniejsze kraje potrzebują pałki, którą mogłyby wykorzystać wobec pozostałych. Gdy potrzebny jest jeden głos, okazuje się, że

Czytaj więcej...

USA: Proaborcjoniści usiłują wywrzeć presję na sędziów Sądu Najwyższego. Bezprawne demonstracje, ewakuacja sędziego

Wściekłość proaborcjonistów wywołał ujawniony 2 maja projekt wyroku Sądu Najwyższego USA. Jeśli stanie się on prawem, będzie to oznaczać potężne podważenie tamtejszego prawa aborcyjnego. Jego zwolennicy urządzili manifestacje przed prywatnymi domami dwóch członków Sądu Najwyższego (prezesa SN Johna Robertsa oraz sędziego Bretta Kavanaugh), co zgodnie z prawem jest karalne.

Czytaj więcej...

Bruksela naciska Polskę w sprawie zapewnienia uchodźcom dostępu do „bezpiecznej opieki aborcyjnej”

Parlament Europejski w przyjętej 5 maja rezolucji podkreśla konieczność zapewnienia uchodźcom z Ukrainy dostępu do usług z zakresu „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. W tym kontekście wyszczególnił Polskę, jako kraj o największym odsetku uchodźców w przeliczeniu na liczbę mieszkańców oraz państwo, gdzie „obowiązuje niemal całkowity zakaz aborcji”.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.