Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Halina Łabonarska: wybitny artyzm i głęboka wiara

Niedawno wybitna polska aktorka Halina Łabonarska obchodziła 75. urodziny. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda przystał artystce kwiaty i list gratulacyjny, w którym napisał: „Tworzy Pani integralny związek z graną przez siebie postacią, zachowując jednocześnie nieodzowny dla trwania teatru kontakt z widzem. To bezcenna umiejętność, wyróżniająca największych artystów.

Czytaj więcej...

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wystosowało apel o uniewinnienie Lidii Kochanowicz-Mańk z Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko skazaniu pani Lidii Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowej Fundacji „Lux Veritatis”, w procesie karnym za rzekome nieujawnienie informacji publicznej stowarzyszeniu Sieć Obywatelska Watchdog Polska i apeluje o jego uchylenie” – czytamy w apelu Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Całość apelu:

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka-Bal przebierańców

Komiczne zdjęcia z nadzwyczajnego spędu totalnej opozycji obiegają media społecznościowe. Przysypiający starsi panowie z przeszłością wypełnili pierwsze rzędy, nie kryjąc, że ta kolejna rutynowa zbiórka, jeśli coś w nich wywołuje, to jedynie poczucie przemożnego znużenia. Jednak warto odnotować to

Czytaj więcej...

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Lepiej być odrzuconym

W ostatnich tygodniach można zauważyć bardzo specyficzną tendencję. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego niektórzy samorządowcy, wielu polityków i wielu publicystów zajęło się recenzowaniem podręczników szkolnych.
Oczywiście głównym tematem stał się słynny podręcznik „Historia i teraźniejszość”.

Czytaj więcej...

Jan Gać-Kair-bramą do Afryki (odc. XV)

Jakie miasto można uznać za bramę do Afryki? Takiego miasta nie ma, bo przecież – choć Afryka stanowi jeden kontynent - nie jest jednorodna. Z grubsza biorąc są trzy różne Afryki, trzy jej całkowicie odmienne odsłony. I wcale nie o geografię chodzi w tym podziale, lecz o jej tkankę ludzką.

Czytaj więcej...

Zagrabione dzieła sztuki

Polska przekaże Rosji kolejnych siedem wniosków o zwrot zagrabionych dzieł sztuki. Ogłoszeniu decyzji towarzyszyła inauguracja kampanii pod hasłem „Puste Ramy”.
W trakcie II wojny światowej Polska padła ofiarą dwóch agresorów – Niemiec i sowieckiej Rosji. Poniosła największe straty ze wszystkich, także w dziedzinie kultury i sztuki.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.