Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Węgry: w Budapeszcie konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych

Od czwartku w Budapeszcie trwa konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych. Uczestniczy w niej m.in. były premier, Mateusz Morawiecki.Międzynarodowa konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych odbywa się w stolicy Węgier już po raz trzeci. Uczestniczy w niej m.in. były premier, Mateusz Morawiecki. Polityk w swoim wystąpieniu nawiązał do kryzysu migracyjnego z 2016 roku.

    – W tym czasie było tylko trzech przywódców w Europie (premier Węgier, Viktor Orban; premier Czech, Andrej Babiš; oraz ja), którzy sprzeciwili się szaleństwu nielegalnej imigracji – mówił były premier.

Niedawno PE przyjął pakt migracyjny. W regulacjach są zapisy o corocznym rozlokowaniu co najmniej 30 tys. osób w krajach unijnych.

    – Jesteśmy świadkami ponownej próby ze strony lewicowych liberałów ataku na pokój i stabilności w Europie za pomocą nielegalnej imigracji – ocenił Mateusz Morawiecki.

Na konferencji poruszano również tematy związane m.in. kwestią suwerenności państw, ideologii gender, a także czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

za:www.radiomaryja.pl

***

„Możemy to jeszcze powstrzymać”. Ważne wystąpienie Morawieckiego w Budapeszcie

Wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki wystąpił dziś na konferencji Conservative Political Action Conference w Budapeszcie, gdzie mówił o przekształceniu Unii Europejskiej w superpaństwo. Były premier podkreślał, że proces ten można jeszcze powstrzymać.

Wczoraj rozpoczęła się w Budapeszcie konferencja Conservative Political Action Conference, w której udział biorą reprezentanci europejskich i amerykańskich środowisk konserwatywnych. Wydarzenie skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z nielegalną imigracją, ideologią gender i zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Swoje przemówienie wygłosił dziś wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki, który mówił m.in. o zagrożeniu związanym z proponowanymi zmianami w unijnych traktatach.

- „Stanówmy mocny sojusz, alians, silnych państw i przeciwstawmy się biurokracji. Biurokracja jest poważnym problemem. Instytucje unijne chcą teraz doprowadzić do zasadniczej zmiany traktatów UE, a to te traktaty są instrumentami władzy politycznej w rękach KE oraz PE. Centralizacja, która nam grozi, jest bardzo niebezpiecznym procesem” - podkreślał.

Przywołał wczorajsze exposé szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, który mówił o ewentualnym kompromisie w kwestii zmian traktatowych.

- „To grozi destrukcją, zniszczeniem demokracji, porządku prawnego, demokratycznego w Polsce i nie tylko. Grozi to też innym krajom - nam podobnym, średniej wielkości, ale liczących się w regionie, chcących liczyć się w Europie” - stwierdził Morawiecki.

Wskazując na zbliżające się wybory europejskie zaznaczył, że tendencjom tym można się przeciwstawić.

- „Spróbujmy się silnie i zdecydowanie tym tendencjom przeciwstawić. Taka jest nasza rola. Jest to kwestia wywarcia wpływu na realizowaną obecnie politykę. Jest to kwestia tych działań, które jesteśmy władni podjąć - czasem jako mniejszość protestująca, przeciwstawiająca się niechcianym przez nas tendencjom - daj Boże, niedługo być może z poparciem większościowym” - powiedział.

Dodał, że „kwestie obrony, bezpieczeństwa, nie mogą ulegać ideologiom czy jakimś trendom ideologicznym”.


za:www.fronda.pl

***

„Konserwatyzm ochroni nas przed destrukcyjnymi pomysłami liberalnych elit” - Morawiecki po wystąpieniu na CPAC

"Cieszę się, że wielu obecnych na spotkaniu działaczy z całego świata rozumie, że sprawdzone, konserwatywne wartości to najlepszy wybór dla naszej wspólnej przyszłości" - napisał w mediach społecznościowych po swoim wystąpieniu podczas konferencji środowisk prawicowych CPAC w Budapeszcie, były premier RP - Mateusz Morawiecki. I jak zapewnił - "będziemy ciężko pracować, by kolejne miliony wyborców nam zaufały i wybrały konserwatyzm!".


Od czwartku trwa w Budapeszcie konferencja środowisk prawicowych CPAC (Conservative Political Action Conference). Wśród tematów są m.in. kwestie imigracji, gender i wyborów europejskich. Bierze w niej udział kilku polityków Prawa i Sprawiedliwości, na czele z byłym premierem Morawieckim.

Były szef polskiego głosu w piątek rano zabrał głos, poświęcając swoje wystąpienie tematom wydatków związanych z obronnością krajów europejskich. Wskazywał również na zagrożenia płynące z niebezpiecznych zmian traktatów, które przygotowywał kończący kadencję Parlament Europejski.

"Konserwatyzm jest siłą"

Później, były premier podsumował swoje wystąpienie w mediach społecznościowych, ponownie wskazując na wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się Europa w zakresie bezpieczeństwa.

    "Dziś jestem w Budapeszcie, gdzie odbywa się wielka, międzynarodowa konferencja środowisk narodowo-konserwatywnych CPAC (Conservative Political Action Conference). Mówiłem na niej o tym, jak ważną i potrzebną Europie siłą jest konserwatyzm. Musimy go odkryć na nowo. Zarówno w kontekście bliskich wyborów do Parlamentu Europejskiego, jak i nieco dalszej perspektywie - przyszłości naszego kontynentu oraz nowego porządku świata"

I jak rozwinął dalej - "konserwatyzm to doktryna politycznego rozsądku, oparta o solidne fundamenty i klasyczne wartości, zakorzeniona w chrześcijańskim dziedzictwie Europy".

    "To koncepcja przyszłości, która ochroni nas przed destrukcyjnymi pomysłami liberalnych elit, przed centralizacją UE, przed kolejnymi falami nielegalnej emigracji czy zagrożeniami dla naszych wolności - słowa, przemieszczania się, rolnictwa, handlu czy prowadzenia biznesu" – brzmi dalsza część wpisu.

Były premier wyraził także radość ze świadomości przedstawicieli innych krajów obecnych z nim w Budapeszcie.

    "Cieszę się, że wielu obecnych na spotkaniu działaczy z całego świata rozumie, że sprawdzone, konserwatywne wartości to najlepszy wybór dla naszej wspólnej przyszłości. Będziemy ciężko pracować, by kolejne miliony wyborców nam zaufały i wybrały konserwatyzm!" – podsumował swoją refleksję.

za:niezalezna.pl


***

Koniec „liberalnej hegemonii” w Europie? Viktor Orbán deklaruje powrót do suwerenności

Premier Węgier Viktor Orbán ogłosił na węgierskiej edycji Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC), że nadszedł czas, aby ostatecznie położyć kres „niechlubnej erze cywilizacji zachodniej, zbudowanej na hegemonii postępowego liberalizmu” i przywrócić suwerenność narodom.

Orbán argumentował, że dotychczasowy liberalny porządek światowy zawiódł, sprowadzając na świat wojny, chaos i niepokoje, co doprowadziło do upadku gospodarek i ogólnego zamieszania. Podkreślał, że zwolennicy liberalizmu przekroczyli granicę, nie reprezentując już interesów narodowych, lecz realizując własne ideologie. Według Orbána obecny porządek wyprodukował przywódców niezdolnych do efektywnego kierowania, którzy popełniają błędy za błędami i prowadzą do własnej zguby.

W swoim wystąpieniu Orbán wytyczył drogę do nowego porządku, który ma być suwerenny i oparty na interesach narodowych. Jest to kontrast do dotychczasowego modelu, w którym decyzje były podejmowane zgodnie z ideologią postępowego liberalizmu, promowaną przez organizacje pozarządowe, korporacje, media i ekspertów. Orbán mocno sprzeciwił się także „społeczeństwu otwartemu” George’a Sorosa, stwierdzając, że należy postawić na poważne państwa, które rzeczywiście chronią swoich obywateli.

Premier Węgier odwołał się również do Unii Europejskiej i Waszyngtonu, wskazując na obecność zwolenników „liberalnego zamordyzmu”, których celem jest przekształcenie instytucji państwowych w narzędzia ucisku. Orbán wezwał do działań mających na celu przewrót w europejskich wyborach parlamentarnych, aby zdominować ideę suwerenności.

Jego słowa stanowią wyraz walki z globalnym nurtem postępowo-liberalnym, który obecnie zdobywa coraz więcej przeciwników w Europie. Pomimo silnych reakcji przeciwników Orbán wyraził przekonanie, że zmieniające się nastroje społeczne w kierunku konserwatyzmu ostatecznie doprowadzą do końca liberalnej hegemonii.

za:bialykruk.pl


***

„Amerykańska prawica nie zostawia Europy”. Fogiel na CPAC w Budapeszcie

Nielegalna imigracja, ideologia gender i zbliżające się wybory europejskie – to główne tematy obecne na trwającej od wczoraj w Budapeszcie konferencji Conservative Political Action Conference, która skupia europejskie i amerykańskie środowiska konserwatywne.

W wydarzeniu udział biorą również reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości. O znaczeniu spotkania w programie „#Michał Rachoń. Jedziemy” opowiedział poseł Radosław Fogiel.

- „To jest zjazd konserwatywnej prawicy nie tylko z Europy. Są też przedstawiciele Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych. Trudno, żeby nas tu zabrakło. W Stanach te konferencje odbywają się już od kilkudziesięciu lat. Tam po prostu warty bywać. CPAC przyjechał do Europy i naprawdę to jest miejsce, gdzie można wymienić opinie, można zawiązać jakieś znajomości. Warto tutaj być” - podkreślił.

Ocenił, że odbywająca się w Budapeszcie konferencja „jest swego rodzaju sygnałem, że amerykańska prawica wbrew temu, co niektórzy bardzo pesymistycznie wieszczą, nie zostawia Europy”. Wskazał, że chociaż rzeczywiście takie tendencje izolacjonistyczne się pojawiają, to nie są one dominujące.

za:www.fronda.pl


***

Facebook kolejny raz ograniczył widoczność naszego wpisu. W uzasadnieniu było o... "treściach drastycznych"

Facebook podjął decyzję o ograniczeniu widoczności posta profilu Niezalezna.pl, w którym polecono artykuł dotyczący wpisu Mateusza Morawieckiego na temat konferencji środowisk prawicowych CPAC.

Powód?

Technologia portalu uznała materiał za naruszający "Standardy społeczności" w zakresie... "treści drastycznych i zawierających przemoc".


Mateusz Morawiecki opublikował wpis na portalu X w którym podsumował swoje wystąpienie na konferencji środowisk prawicowych CPAC w Budapeszcie. Wskazał w nim, że cieszy się z tego, iż "wielu obecnych na spotkaniu działaczy z całego świata rozumie, że sprawdzone, konserwatywne wartości to najlepszy wybór dla naszej wspólnej przyszłości".

Na łamach niezalezna.pl omówiliśmy ten wpis, a następnie opublikowaliśmy jego zajawkę na Facebooku.
Post został jednak decyzją Facebooka "przesunięty niżej w aktualnościach". Jaki jest powód tej decyzji? Okazuje się, że technologia portalu uznała, że "post jest podobny do innych, które naruszają Standardy społeczności" w zakresie... "treści drastycznych i zawierających przemoc".

za:niezalezna.pl

***
Lewizna tak ma. Od wieków...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.