Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Norymberga dla Putina

Od stuleci Rosja dopuszcza się zbrodni na skalę przerastającą wyobraźnię cywilizowanego świata, który niestety nie interesował się wystarczająco tym, co wyprawiają kolejne rosyjskie reżimy. Hołodomor, Katyń i dziesiątki innych zbrodni mogły więc być dokonane w ciszy. Nigdy nie zostały osądzone, a winni ukarani.

Czytaj więcej...

Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę

Nie jestem pewien, czy cokolwiek da likwidacja Izby Dyscyplinarnej, ale będzie chociaż czarno na białym widać, kto wykazał dobrą wolę, a kto uprawia politykę. Wydaje się, że Komisja Europejska wykona brawurowy szpagat tylko po to, aby pieniądze dla Polski zablokować. Będzie to jasny sygnał – Polaków w UE nie potrzebujemy.

Czytaj więcej...

Rosyjski ambasador grozi Polsce

Ambasador Rosji w Warszawie, Siergiej Andriejew, zagroził Polsce działaniami odwetowymi w przypadku, gdyby rosyjska ambasada w naszym kraju przestała funkcjonować.
W wywiadzie udzielonym agencji Reuters Andriejew przyznał, że kierowana przez niego placówka dyplomatyczna w polskiej stolicy zmaga się z problemami finansowymi.

Czytaj więcej...

Ukraiński portal przypomniał Tuskowi o Smoleńsku „Mamy nadzieję, że pan premier wciąż dużo pamięta”

- Zbliża się 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Mamy nadzieję, że były polski premier Donald Tusk wciąż dużo pamięta - tak ukraiński portal Euromaidan odpowiedział na dzisiejszy wpis Tuska na temat Borisa Johnsona.
Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej, zamieścił dzisiaj na Twitterze wpis adresowany do premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona.

Czytaj więcej...

Prezydent Andrzej Duda pisze do papieża. Padły gorzkie słowa o rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Rosyjska inwazja na Ukrainę stanowi brutalne naruszenie prawa międzynarodowego. z niepokojem odnotowuję poparcie dla wojny ze strony przywódców Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, z ust których padają słowa niegodne sług Chrystusa – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do papieża Franciszka z okazji dziewiątej rocznicy wyboru na następcę św. Piotra.

Czytaj więcej...

Sport łączy się z polityką i basta

Od napaści Rosji na Ukrainę trwa publicystyczna debata, czy warto karać wszystkich Rosjan, w tym sportowców, za inwazję i mordowanie sąsiadów.
Federacja Rosyjska została wykluczona z wielu imprez sportowych, m.in. eliminacji do mundialu w Katarze.

Czytaj więcej...

Jan Galarowicz-Hiob w każdym z nas

Nie ma bardziej odpowiedniego okresu roku liturgicznego niż Wielki Post na medytację o jednym z elementarnych, fundamentalnych i doniosłych doświadczeń egzystencjalnych – o cierpieniu. A czy nie sprzyja temu również okrutna wojna na Ukrainie?

Czytaj więcej...

Igor Szczęsnowicz-Czy NATO powstrzyma Putina?

Wszystko jasne. Niemiecki tygodnik podał kierunki i cele rosyjskiego ataku, scenariusz działań, a także siły, jakie zostaną użyte do zaatakowania Ukrainy przez rosyjską armię. Tak po prostu.
Ponoć plan leży już na Kremlu i, podobnie jak zgromadzone od dawna na granicy wojsko, czeka tylko na podpis prezydenta Putina, aby ruszyć na Kijów.

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka-Znów pobrzękują ruskie medale

W ostatnich dniach głosowania w Sejmie były tego widocznym znakiem, wyraźnie pokazała się w Polsce partia Łukaszenki i Putina. Z wielką determinacją politycy tego stronnictwa realizują scenariusz niewątpliwie napisany cyrylicą – wystarczy zajrzeć do rosyjskiej prasy.

Czytaj więcej...

„Kościół beatyfikuje ludzi, których wiarę widać!” Łódzkie dziękczynienie za beatyfikacje

O wierze, którą widać po tym jak okazujemy miłosierdzie i w jaki sposób podnosimy swój krzyż- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, podczas Mszy Świętej dziękczynnej za dar beatyfikacji Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Eucharystia była sprawowana na stadionie Orła Łódź. Poprzedził ją koncert Małego Chóru Wielkich Serc, prowadzonego przez Ojca Piotra Kleszcza.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

 

 

 

 

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!
W tym miejscu będziemy publikować wiersze m. in. przesłane na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEGLĄD MIEJSCOWOŚCI, w których WYBUDOWANO STUDNIE
w ramach akcji
MAKULATURA na MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE SUDANIE POŁUDNIOWYM

Copyright © 2017. All Rights Reserved.