Watykan: „Nihil obstat” dla Medziugorie. Objawienia mogą być jednak nieprawdziwe
Stolica Apostolska przyznała „nihil obstat” Medzigoriu. Nie potwierdzono nadprzyrodzoności domniemanych objawień, ale zezwolono na to, by krzewić w tym miejscu kult Matki Bożej jako Królowej Pokoju.
Arcybiskup Wilna przestrzega przed rosyjskim ekspansjonizmem
Katolicki arcybiskup Wilna Gintaras Grušas wezwał do większego wsparcia dla Ukrainy - w tym militarnego. „Zawsze należy uciekać się do dyplomacji i negocjacji, bez nich nie da się tego zrobić” - stwierdził litewski hierarcha, który jest także przewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Ale „dopóki agresja nie zostanie powstrzymana, będą umierać ludzie”
Polak zaatakowany nożem w Niemczech. Napastnik wrzeszczał "Allahu Akbar"
Polski kierowca ciężarówki padł ofiarą ataku imigranta na niemieckiej stacji benzynowej.
Świadkami zdarzenia byli działacze partii, której przewodziła Angela Merkel.
Muzułmanin wtargnął do budynku, usiłując pozbawić życia jak największą liczbę osób.
Mamy jedne z najwyższych cen prądu w Europie. Wystarczyło kilka miesięcy władzy obecnego rządu
Polska należy do państw z najkosztowniejszą energią w Europie. Efekt: zamykane i przenoszone poza Polskę zakłady przemysłowe, coraz mniejsza konkurencyjność gospodarki, a za chwilę potężny kryzys i recesja. Przemysł apeluje do Donalda Tuska o jakąkolwiek reakcję i pomoc.
Po co nam CPK, skoro jest kładka przez Wisłę? Tomasz Łysiak o największym sukcesie koalicji 13 grudnia
„Zawieszenie projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ogłoszono prawie z dumą, zupełnie tak, jakby zniszczenie tej inicjatywy było jakimś wielkim sukcesem, zwycięstwem”, pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Tomasz Łysiak.
Publicysta zwraca uwagę na fakt, że w oczach „najbardziej zwariowanego antypisowskiego elektoratu” bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów koalicji 13 grudnia.
Hiszpania wydaje z budżetu więcej na aborcję, niż na kobiety w ciąży
Organizacje pro-life i stowarzyszenia katolickie działające na rzecz ochrony życia w Hiszpanii, które planują w Madrycie organizację niedzielnej manifestacji przeciwko aborcji, oszacowały, że centrolewicowy rząd Pedro Sancheza wydaje dwukrotnie więcej na wsparcie na zabiegi przerywania ciąży niż na pomoc finansową dla kobiet w ciąży.
Układ między Kiszczakiem i Wałęsą
35 lat temu w Magdalence odbyło się spotkanie komunistycznej ekipy rządowej z opozycją – w willi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w podwarszawskiej Magdalence doszło do spotkania Lecha Wałęsy i Ministra Spraw Wewnętrznych gen. Czesława Kiszczaka, na którym ustalono procedurę obrad Okrągłego Stołu, ich zakres oraz termin rozpoczęcia rozmów.
RPO domaga się wyjaśnień od Bodnara i Sienkiewicza. Chodzi o TV Republika
RPO Marcin Wiącek domaga się wyjaśnień od ministrów Bartłomieja Sienkiewicza i Adama Bodnara ws. blokowania dziennikarzom TV Republika dostępu do ich konferencji prasowych.
W Episkopacie szykują się zmiany
Druga sesja plenarna Synodu o synodalności, nowe Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Rok Modlitwy w przygotowaniu do Jubileuszu 2025 – to najważniejsze wydarzenia w 2024 roku w Kościele w Polsce i na świecie, które omawia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
Co miał na myśli Pietrzak? Niemcy rzeczywiście umieszczali migrantów w budynkach dawnych obozów
Ogromne oburzenie wywołała wypowiedź Jana Pietrzaka, który mówił o przyjmowaniu nielegalnych migrantów w budynkach po dawnych niemieckich obozach koncentracyjnych. Satyryk nawiązał jednak do rzeczywistej praktyki, która w Niemczech zaistniała przy okazji kryzysu migracyjnego w 2015 roku.
Atak wojska izraelskiego na terenie parafii Świętej Rodziny w Strefie Gazy. Snajper strzelał „z zimną krwią”
W Strefie Gazy izraelscy żołnierze, wg doniesień, wtargnęli na teren katolickiej parafii Świętej Rodziny, strzelając do osób wychodzących z budynku. W wyniku zajścia zginęła starsza kobieta i jej córka, która wybiegła, aby pomóc swojej matce.
Kremlowskie media „odnotowały” likwidację podkomisji smoleńskiej
Jak czytamy, kremlowskie reżimowe media z zadowoleniem „odnotowały” decyzję o rozwiązaniu podkomisji smoleńskiej.
RIA Novosti pisze, że „tym samym polskie władze porzuciły teorię, że to Rosja jest odpowiedzialna za katastrofę prezydenckiego Tupolewa z 10 kwietnia 2010 roku”.
Kijów: zniszczenia w katedrze i rezydencji abp. Szewczuka po ataku rosyjskich dronów
W wyniku masowego ataku ataków dronów „szahedów” w Kijowie w nocy 25 listopada zniszczeniom uległa grekokatolicka Patriarchalna Katedra Zmartwychwstania Chrystusa oraz rezydencja abp. Światosława Szewczuka. „Zamiast prezentów od św. Mikołaja otrzymamy takie oryginalne podarki” – skomentował abp Szweczuk.
Niemcy: Rząd nie radzi sobie z muzułmańskimi ekstremistami
Niemiecka prasa alarmuje o rosnącej agresji muzułmańskich ekstremistów. Wykorzystując za pretekst solidarność z Palestyńczykami, demonstrują oni swoją siłę na ulicach niemieckich miast i terroryzują Żydów. Rządzący tymczasem nie mają pomysłu na zaradzenie temu problemowi.
Gaza: atak bombowy uszkodził szkołę katolicką
Podczas izraelskiego nalotu bombowego w mieście Gaza została uszkodzona szkoła katolicka.
Atak, do jakiego doszło 4 listopada, wyrządził szkody na głównym dziedzińcu szkolnym oraz otaczających go budynkach - poinformowała dyrektorka szkoły, s. Nabila Saleh.
Co musisz wiedzieć o wojnie między Izraelem a Hamasem
Trwające napięcie w regionie Bliskiego Wschodu ponownie zaostrzyło się w wyniku wojny między Izraelem a Hamasem, palestyńską grupą terrorystyczną kontrolującą Strefę Gazy. Ta nowa runda starć wywołała niepokój na całym świecie i skłoniła wiele osób do zadawania pytań o przyczyny, skutki i źródło tego konfliktu między Izraelem a Hamasem. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.
Nic jeszcze nie jest przesądzone. Rozmowa z Andrzejem Maciejewskim, politologiem
Mimo iż wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, to opozycja zachowuje się tak, jakby miała już rządzić Polską. Trwają też dywagacje, kto może utworzyć rząd, kto z kim i kto będzie premierem.
Skandal w Alkmaar. Morawiecki o rozmowie z premierem Holandii: Przekazałem mój zdecydowany protest
Po czwartkowym meczu Legii Warszawa w Alkmaar z miejscowym AZ w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy piłkarze i sztab szkoleniowy wraz z władzami stołecznego klubu chcieli opuścić obiekt, ale zostali zablokowani przez ochronę oraz policję. Następnie doszło do przepychanek. Holenderskie służby porządkowe nie stroniły od używania agresji wobec zawodników, członków sztabu drużyny, a nawet
Erywań zaorał Putina
Armenia odcina się od Rosji. Świadczą o tym nie tylko słowa tamtejszych władz o olbrzymim błędzie w kontekście bliskich relacji z Kremlem, ale przede wszystkim czyny. Mowa m.in. o wspólnych manewrach wojskowych z USA, przeprowadzonych we wrześniu na armeńskiej ziemi.
Dramat Kubańczyków
Wobec coraz większego deficytu zmobilizowanych Rosja zaczęła aktywnie werbować Kubańczyków na najemników w inwazji na Ukrainę. To nie jest nowe zjawisko, bo w czasach zimnej wojny kazała reżimowi Castro wysłać kubańskich żołnierzy na wojnę domową w Angoli, by ginęli za sprawę moskiewskiego komunizmu. Teraz
Podkategorie
Autorski przegląd mediów Liczba artykułów: 2409
Publikacje członków Oddziału Łódzkiego KSD Liczba artykułów: 1948
Polecane książki członków OŁ KSD Liczba artykułów: 28
Materiały nadesłane Liczba artykułów: 464
Komunikaty i informacje Liczba artykułów: 798
na startowej Liczba artykułów: 11
Europejskie drogi Liczba artykułów: 1
Wiersze Liczba artykułów: 67
Makulatura na misje Liczba artykułów: 29
Wybudowane studnie w Sudanie Południowym Liczba artykułów: 6
PRZEGLĄD MIEJSCOWOŚCI, w których WYBUDOWANO STUDNIE
w ramach akcji
MAKULATURA na MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE SUDANIE POŁUDNIOWYM