Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Krym. Służby Kremla uprowadziły dziennikarkę – pisała prawdę o inwazji Rosji na Ukrainę

Jak podała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, od czasu rozpoczęcia okupacji Krymu w 2014 roku przez Rosję, moskiewskie służby bezpieki uwięziły tam już co najmniej 13 krymskich dziennikarzy.
Jedną z szykanowanych osób stała się pielęgniarka i dziennikarka Iryna Daniłowycz, która zaginęła pod koniec kwietnia bieżącego roku. Została ona zatrzymana przez rosyjskie służby 29 kwietnia i od tego czasu nie było z nią kontaktu, a jej los jest nieznany.

Czytaj więcej...

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. bpa Adama Lepy

W środę 27 kwietnia 2022 roku w 84 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa zmarł opatrzony świętymi sakramentami śp. ksiądz biskup Adam Lepa – biskup pomocniczy senior Archidiecezji Łódzkiej.
Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Biskupa odbędą się w bazylice archikatedralnej w piątek 6 maja br. o godz. 19:00 - Msza św. żałobna  i w sobotę 7 maja br. o godz. 10:00 - Msza św. pogrzebowa.

Czytaj więcej...

3 maja na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Tegoroczne centralne obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które odbędą się 3 maja na Jasnej Górze, będą połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - poinformowało w sobotę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
W Kościele 3 maja przypada uroczystość głównej patronki naszego kraju Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Czytaj więcej...

Zmarł bp Adam Lepa

W środę 27 kwietnia br. w 83. roku życia, 60. roku kapłaństwa i 34. roku biskupstwa zmarł emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej Adam Lepa.

Czytaj więcej...

Archiwum Zbrodni Wojennych – Ordo Iuris gromadzi dowody rosyjskich zbrodni wojennych

Instytut Ordo Iuris – wraz z Collegium Intermarium – zainicjował Archiwum Zbrodni Wojennych. Program ten ma na celu gromadzenie dowodów na popełniane przez Rosjan zbrodnie wojenne.  
24 lutego 2022 roku rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. Każdego dnia media donoszą o kolejnych ofiarach śmiertelnych wśród ukraińskiej ludności cywilnej. W oczy rzuca się brutalność, jaką kierują się żołnierze armii agresora.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert w Łodzi

W sobotę 23 kwietnia zapraszamy do świątyni Parafii św. Teresy i św. Jana Bosko /Łódź,ul,Kopcińskiego 1/3/ na Wielkanocny Koncert Organowy. W programie utwory min. Bedżiha Smentany,Cezara Fanka, Ditriha Bukstehudego czy Jana Sebastiana Bacha.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.Wystąpią muzycy z Akademii Muzycznej w Łodzi.
Wstęp wolny dla każdego.
za:teresa.salezjanie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.