Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Posiedzenie Rady Gabinetowej częściowo jawne

Posiedzenie Rady Gabinetowej będzie podzielone na część jawną i niejawną; ta pierwsza będzie transmitowana w mediach, to kontynuacja dotychczasowej praktyki – powiedziała dziś w Studiu PAP minister w KPRP Małgorzata Paprocka.

Małgorzata Paprocka dziś była pytana o posiedzenie Rady Gabinetowej, które zwołał na 13 lutego prezydent Andrzej Duda. „To data nieprzypadkowa, związana z dwoma miesiącami od powołania nowego rządu” – zwróciła uwagę Paprocka. „Są sprawy wykraczające poza okres kadencji każdej konkretnej władzy, a przekładające się na życie i bezpieczeństwo Polski, naszych obywateli – i o takich sprawach prezydent chce mówić: o kluczowych inwestycjach związanych z rozwojem gospodarczym, infrastrukturalnym, ale oczywiście również z szeroko rozumianym bezpieczeństwem” – powiedziała minister, wskazując, że prezydent planuje poruszyć m.in. temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, energetyki atomowej, rozbudowy portów morskich oraz modernizacji armii.

Minister w KPRP pytana była również, czy posiedzenie RG będzie transmitowane w mediach. W czwartek premier Donald Tusk potwierdził obecność Rady Ministrów na Radzie Gabinetowej i zaznaczył, że „byłby bardzo usatysfakcjonowany”, gdyby jej posiedzenie było transmitowane na żywo we wszystkich telewizjach. „Zwyczajowo Rada Gabinetowa składa się z dwóch części: jawnej, z udziałem mediów, i tak jak Rada Ministrów – druga część już objęta jest ochroną informacji niejawnych, tak aby można było także o tych kwestiach szczerze porozmawiać. Tak zostało sformułowane zaproszenie […]; to absolutnie kontynuacja dotychczasowej praktyki” – odpowiedziała.

Dodała, że Pałac Prezydencki otwarty jest na obecność wszystkich mediów. Dopytywana, czy transmisja ograniczy się tylko do krótkiego przywitania, czy pokazany zostanie fragment rozmowy, odparła, że „będzie to transmisja części rozmowy”. „Mamy dwa tygodnie, będzie to kwestią uzgodnień z naszymi gośćmi” – dodała. Na pytanie o to, czy spodziewa się, że spotkania w formule Rady Gabinetowej mogą być organizowane częściej niż dotychczas (ostatnie miało miejsce w 2020 r.), minister zaznaczyła, że jest to szczególna formuła i jeśli prezydent „będzie uważał, że jest taka potrzeba, to bez wątpienia będzie korzystał z tego narzędzia”.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.