Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

II Konferencja KSD

Wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski

Ekscelencjo Księże Biskupie! Magnificencjo Księże Rektorze! Szanowni Państwo! Panie Przewodniczący Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich! Wszyscy Państwo, uczestnicy drugiej już ogólnopolskiej konferencji, która odbywa się w Łodzi. Jest to zaszczytem dla naszego miasta.
Pragnąłbym - w imieniu pana prezydenta Jerzego Kropiwnickiego - odczytać kilka słów kierowanych do Państwa.


„Szanowni Państwo! Serdecznie dziękuje za zorganizowanie tak ważnej i prestiżów ej konferencji w Łodzi. Zawód, który Państwo wybraliście i wykonujecie z sukcesami, niesie ze sobą szczególny rodzaj odpowiedzialności. Idee i poglądy zawarte w waszych publikacjach niosą konsekwencje. Często decydują o tym, jak ludzie myślą, oceniają rzeczywistość, a nawet podejmują decyzje - czasami nawet te bardzo osobiste. Pisząc tekst zawsze stajecie przed pytaniem, jaki będzie jego wpływ na czytelników, a poprzez nich na losy wspólnoty, a nawet kraju. Niełatwo znaleźć odpowiedź na takie pytanie, dlaczego cieszę się z tak pięknie sformułowanego motywu wiodącego konferencji: „W obronie godności", czyli w obronie powszechnej i niezbywalnej cechy natury ludzkiej, decydującej o tym, że człowiek nigdy nie może stać się środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu. Ta prosta odpowiedź ma jednak wiele aspektów, o których warto i trzeba mówić.
Mam nadzieję, że w wielostronnej dyskusji wypracujecie Państwo istotne wnioski etyczne dla zawodu dziennikarza, ułatwiające szczególnie młodym adeptom zawodu poruszanie się w skomplikowanym świećcie współczesnych mediów.”


Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za państwa obecność w Łodzi i za to wewnętrzne zobowiązanie, by mówić publicznie o tym, co jest największą udręką współczesnego świata - możliwość zdeptania czyjejś i własnej godności przez środki przekazu, które dzisiaj królują w świecie. Można uczynić to bardzo szybko - podeptać czyjąś i własną godność. Dziękuję za uwagę.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.