Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane książki naszych autorów

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY CZYTELNICY

Z radością pragnę poinformować o ukazaniu się w pierwszych dniach sierpnia 2018 roku mojej nowej książki pt. "POLSKO TY MOJA. OD TATR WYSOKICH DO WYDM BAŁTYKU", wydanej przez Wydawnictwo "Bernardinum", stron 296, ilustracji barwnych 113.


Moją kolejną podróż kulturową podjąłem środkiem Polski dla ukazania zróżnicowania kraju pod względem geograficznym, krajobrazowym, architektonicznym i każdym innym. Z rozmysłem wybrałem miejscowości mniej znane, niekiedy niewielkie, a jednak brzemienne historią, bogate w zabytki architektury i sztuki, pasjonujące życiorysami swych mieszkańców.

Książka nie chce być przewodnikiem, jest zaproszeniem do zauroczenia się Polską. Jest to pierwsza moja książka o rodzinnym kraju, dwudziesta pierwsza wydana drukiem. Pisząc tę książkę, pomyślałem o maleńkim moim wkładzie do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski w 1918 roku.
    
Z życzeniami miłej i pożytecznej lektury.
                                     
 Jan Gać, dnia 10 sierpnia 2018 roku

Copyright © 2017. All Rights Reserved.