Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Włochy: z powodu koronawirusa zmarł bp Angelo Moreschi SDB. Świeć, Panie, nad jego duszą!

25 marca w Brescii na północy Włoch zmarł w wyniku choroby wywołanej koronawirusem 67-letni biskup Angelo Moreschi, wikariusz apostolski Gambella w zachodniej Etiopii.

Salezjanin bp Moreschi pierwsze śluby zakonne złożył w 1974 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1982 roku. Misjonarzem w Etiopii był od 1991 roku. 16 listopada 2000 roku św. Jan Paweł II mianował go przełożonym prefektury apostolskiej Gambella, zaś Benedykt XVI 5 grudnia 2009 roku – wikariuszem apostolskim i biskupem tytularnym Elephantaria in Mauretania. Angelo Moreschi sakrę przyjął 31 stycznia 2010 roku.

Biskup Moreschi był znany w Etiopii z posługi duszpasterskiej na rzecz młodzieży i ubogich. Uosabiał salezjańskie zaangażowanie w pomoc dzieciom, towarzysząc im swoim praktycznym duchem i silną gorliwością apostolską – stwierdzili salezjanie.

We Włoszech na skutek koronawirusa zmarło dotychczas około 70 kapłanów.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.