Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Hiszpania: Ustawę o tzw. eutanazji przyjęło żałobne bicie dzwonów

W Hiszpanii weszła dzisiaj w życie polemiczna ustawa o tzw. eutanazji. Ks. bp Juan Antonio Reig Pla, ordynariusz diecezji Alcalá de Henares, zarządził, aby we wszystkich kościołach i klasztorach zabiły dzwony wzywając do modlitwy w intencji życia.

Ks. bp Juan Antonio Reig Pla postanowił, aby przez rok każdego 25 dnia miesiąca zabiły dzwony wzywające do modlitwy w intencji ochrony i obrony życia. Dzwony mają bić wolno – zaznaczył duchowny.

    „Wobec ustaw, które zostały przyjęte przez różne rządy naszego narodu i są wyraźnie sprzeczne z obroną życia ludzkiego od poczęcia do jego naturalnego końca, jesteśmy świadomi obowiązku, że jako lud Boży nie możemy pozostać obojętni na ciężkie ataki, jakie spotyka godność całego ludzkiego życia” – czytamy w dekrecie.

Dekretowi towarzyszy tekst modlitwy, której inspiracją jest encyklika „Evangelium vitae” Jana Pawła II oraz wideo z krótką refleksją na temat wartości życia.

    „Dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich wiernych diecezji Alcalá de Henares i tych, którzy zechcą posłuchać tego głosu, do modlitwy w intencji życia. Papież Jan Paweł II w encyklice ‘Ewangelia życia’ mówił: <<Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, która ogarnęłaby cały świat>>” – akcentował ks. bp Juan Antonio Reig Pla.

Ustawa o tzw. eutanazji została przyjęta bardzo szybko i bez konsultacji społecznych. Wątpliwości budzi jej zgodność z konstytucją oraz działanie komisji orzekających o jej zastosowaniu.

za:www.radiomaryja.pl

***

 I ty Hiszpanio?!?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.