Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Przegrana bitwa Bidena. Sąd apelacyjny przywrócił prawo pro-life w Teksasie

Niedługo trwała radość administracji Joe Bidena z przywrócenia „prawa” do zabijania nienarodzonych. Teksas wygrał w sądzie apelacyjnym.

Zaledwie dwa dni trwało świętowanie w Partii Demokratycznej z powodu zablokowania teksańskiej ustawy chroniącej życie dzieci nienarodzonych po wykryciu bicia serca. Prokurator generalny Teksasu natychmiast zaskarżył do sądu apelacyjnego środową decyzję mianowanego przez Baracka Obamę sędziego Roberta Pitmana. W piątek wieczorem 5. Okręgowy Sąd Apelacyjny, uchodzący za jeden z najbardziej konserwatywnych sądów w USA, przywrócił prawo pro-life.

„Wspaniała wiadomość dzisiejszego wieczoru, 5. Sąd Okręgowy przywrócił administracyjną ważność #SB8 [numer tzw. ustawy o biciu serca – red.]. Będę walczył z federalnymi nadużyciami za każdym razem” – napisał na Twitterze teksański prokurator generalny Ken Paxton.

Kolejne starcie w Sądzie Najwyższym

Należy się spodziewać, że w kolejnym etapie sporu Waszyngton zaskarży decyzję sądu apelacyjnego do Sądu Najwyższego, o czym mówią przedstawiciele organizacji pro-life, komentujący bieżące wydarzenia.

- [Wyrok sądu apelacyjnego] to odpowiedź na nasze modlitwy. Texas Heartbeat Act ratuje przed aborcją około 100 istnień ludzkich dziennie i jesteśmy wdzięczni, że ten ogromny środek będzie nadal w mocy. Oczekujemy, że administracja Bidena złoży apelację do Sądu Najwyższego USA i jesteśmy przekonani, że Teksas będzie nadal odpierał ataki na nasze wysiłki ratowania życia. Texas Right to Life kontynuuje współpracę z innymi stanami, aby powtórzyć nasz sukces w całym kraju” – zapewnia dyrektorka ds. mediów i komunikacji, Kimberlyn Schwartz, z organizacji Texas Right to Life.

„Stawką jest życie”

Piątkowe orzeczenie nie było zaskoczeniem dla prezesa organizacji Texas Values, który ufał w praworządność sądu wyższej instancji. „Nikt nie jest zaskoczony, że sędzia mianowany przez Obamę wymyślił fałszywe powody, by wmówić naszym sędziom i urzędnikom ze stanu Teksas, że nie mogą wykonywać swojej pracy. Wiemy, że zostanie to obalone, prawdopodobnie do końca tego tygodnia” – mówił Jonathan Saenz jeszcze przed ogłoszeniem decyzji sądu apelacyjnego. „Stawką jest życie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić dziecko z bijącym sercem” – zadeklarował.

Ustawę podobną do Texas Heartbeat Law wdraża właśnie rządzona przez katolickiego gubernatora, Rona DeSantis, Floryda.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.