Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz Teluk-Kryzys na własne życzenie

Trzeba to jasno powiedzieć: za drastyczny wzrost cen energii jest odpowiedzialna Unia Europejska. Nie Rosja, nie zielone ludziki, tylko brukselscy urzędnicy, którzy od lat próbują narzucać całemu światu rewolucję ekologiczną. Najpierw protokół z Kioto, następnie porozumienie paryskie.

Walka z globalnym ociepleniem trwa w najlepsze, przynajmniej na papierze. Potem system handlu pozwoleniami na emisje CO2, teraz Zielony Ład i Fit for 55. Ideologia zmian klimatu wywołanych przez człowieka wymusza zamykanie kopalń i elektrowni spalających węgiel. Tymczasem obecne, alternatywne technologie – fotowoltaika czy farmy wiatrowe – są na tyle niewydajne, a przede wszystkim niestabilne, że nie są w stanie pokryć wzrastającego zapotrzebowania na węgiel. Polityka Unii Europejskiej doprowadziła do tego, że ceny energii stale rosną, będą rosnąć, a energii wkrótce zacznie brakować. Konsumenci zapłacą coraz większe rachunki za prąd i będą musieli się przyzwyczaić do przerw w dostawach energii. Biurokraci w swoim ekologicznym fanatyzmie zapędzili się już za daleko. Czy pojawi się ktoś odważny, kto będzie w stanie powstrzymać to szaleństwo, zanim będzie za późno?

Tomasz Teluk

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.