Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tekieli: Polska to sól w oku światowej rewolucji

Polska jest solą w oku rewolucji światowej. Węgry, które były pierwsze w tym procesie, są małym krajem. Polska to coś innego – mówi publicysta Robert Tekieli.

Komentator odniósł się na antenie TV Trwam do zagrożenia, jakim jest marksizm kulturowy i nurty ideologiczne mające na celu zmianę konserwatywnego stylu życia: – Marksistowskie lewicowe centra wygrały na Zachodzie z tradycyjną kulturą i zmiażdżyły oddziaływanie Kościoła, atakując jednocześnie rodzinę. Nagle okazuje się, że Polska staje okoniem i jest krajem, który próbuje się bronić przed marksizmem kulturowym. 4 lata temu G. Soros poprzez różnorodne organizacje trzeciego sektora przeznaczył 20 miliardów dolarów na budowę społeczeństwa otwartego, a 2 lata temu Unia Europejska przeznaczyła kilkanaście miliardów euro na akcję, która ma zaowocować tym, że wartości europejskie wyprą w Polsce wartości tradycyjne. Widać wyraźnie, iż przy pomocy szkoły, uniwersytetu, popkultury udaje się przykładowo kompletnie wyprowadzić młode pokolenie z Kościoła.

Narzucanie ideologii

– Rewolucja już zwyciężyła na Zachodzie – zaakcentował gość "Rozmów niedokończonych". – Tam dokonał się przewrót społeczny i instytucje tradycyjne zostały zastąpione przez instytucje rewolucyjne. Gramsci, komunista, zobaczył, że marksizm leninowski czy stalinowski nie jest w stanie – poprzez użycie przemocy – doprowadzić do tego, że ludzie zaakceptują antywartości w sposób stały (…). On zauważył, iż najważniejsze są dwie formy artykulacji interesów warstw panujących. Pierwsze są instytucje publiczne: administracja czy rząd. Drugie stanowią instytucje komunikacji społecznej. Jeśli te dwie przestrzenie zostaną opanowane, wtedy społeczeństwu można narzucić dowolną ideologię.

Rola przesłania św. Faustyny

– Polska jest solą w oku rewolucji światowej. Węgry, które były pierwsze w tym procesie, są małym krajem. Polska to zupełnie coś innego. Jeśli się ostoimy, to jest szansa, że iskra, o której Pan Jezus mówił s. Faustynie, nie będzie tylko duchowa, ale stanie się iskrą cywilizacyjną i kulturową. Najlepszą bronią służącą do zwalczania kapitalizmu marksistowskiego jest silna gospodarka i siła państwa. W tej chwili mamy gospodarkę tylko 2,3 razy mniejszą od rosyjskiej. Jeśli będziemy mieli 5-7 proc. wzrost PKB, to nikt nam nie zrobi krzywdy, dlatego że wszyscy liczą się z silnymi. Polska musi wejść do grona 11-13 krajów "Alfa", które są suwerenne w polityce międzynarodowej – mówi red. Robert Tekieli.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.