Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Organizacje rodzicielskie apelują do posłów o poparcie projektu "Stop LGBT"

W czwartek o godz. 20.30 zaplanowano w programie posiedzenia sejmu pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT".  "140 tysięcy obywateli sygnowało projekt mający na celu ochronę przed propagandą homoseksualną na ulicach polskich miast" – informuje Fundacja Życie i Rodzina, która zainicjowała projekt.

Główne założenia projektu to: zabezpieczenie przed profanacjami i atakami na Kościół katolicki poprzez doprecyzowanie przepisów; ochrona przestrzeni publicznej przed homopropagandą; realizacja zawartej w Konstytucji zasady ochrony rodziny; uniemożliwienie domagania się adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ochrona przed zgorszeniem na ulicach (negliż, gorsząca sceny w trakcie zgromadzeń aktywistów LGBT), a także ochrona przed wyśmiewaniem najważniejszych symboli związanych z historią Polski. "Doświadczenie wielu państw pokazuje, że homolobby najpierw prowadzi radykalną kampanię społeczną, a następnie przechodzi do realizacji swoich żądań w sferze prawa. Także w Polsce w trakcie parad tzw. «równości» aktywiści LGBT otwarcie przyznają, że chodzi im o to, by wkrótce zalegalizować śluby par jednopłciowych i homoadopcje" – informuje na swojej stronie Fundacja Życie i Rodzina.

Pozytywne opinie organizacji rodzinnych

Projekt uzyskał pozytywną opinię Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza, które podkreśla aspekt psychologiczny i społeczny zmian zaproponowanych w ustawie. Autorzy zwracają szczególną uwagę na fakt, że "ideologiczne cele środowisk LGBT opierają się na negowaniu faktów biologicznych, promowaniu programowej rozwiązłości seksualnej i obaleniu tożsamości seksualne co prowadzi do rozpowszechnienia na masową skalę zaburzonych tożsamości i zachowań seksualnych".

Oceniają też, że tzw. parady równości w swej istocie polegają na promocji "monstrualnej rozwiązłości" i obscenicznych zachowaniach. Wiążą się z tym profanacje symboli religijnych mające na celu poniżenie osób wierzących. Wedle autorów opinii proponowane w ustawie rozwiązania powstrzymują destrukcyjne zachowania nastawione na niszczenie norm moralnych i kulturowych.

Pozytywną opinię do projektu przesłało też Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci. Organizacja apeluje do parlamentarzystów, aby poparli ten projekt obywatelski. Sygnatariusze opinii podkreślają, że organizacje LGBTQ++ pod pozorami szczytnych idei tolerancji, miłości i przeciwdziałania dyskryminacji tak naprawdę forsują radykalne zmiany społeczne, które mają doprowadzić do zniesienia wszelkich norm moralnych. Dodatkowo autorzy przypominają fakt, że polityczny ruch LGBT promuje poglądy sprzeczne z wiedzą naukową – szczególnie w sferze płci i seksualności.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.