Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Elity okupacyjne

Jednym z większych problemów wolnej Polski jest całkowite oderwanie się większości elit od społeczeństwa, od wspólnoty narodowej. Dla wielu ludzi znanych z działalności publicznej w dobrym tonie jest kpienie z patriotyzmu, barw narodowych, polskiego wojska czy atakowanie idei suwerenności Polski. Nie jest to przypadek, polskie elity od XVIII w., z krótką przerwą na okres międzywojenny, są kształtowane przez zaborców i okupantów. Efekty tego są opłakane.

To te środowiska są dziś najbardziej podatne na zdradę i działanie przeciwko własnemu społeczeństwu.
Niestety to się szybko nie zmieni.

Jednym z ważniejszych obowiązków obecnego obozu władzy jest kształtowanie elit.

Nie chodzi tylko o to, by powstały grupy zamożniejszych ludzi, które będą związane z ideą patriotyczną, ani też, by mieć swoich aktorów, publicystów czy naukowców.

Chodzi o to, żeby tworzyć wzorce odpowiedzialności za wspólnotę – polityczne, moralne, społeczne.
Nie będzie to proste przy tak obudowanych poparciem zagranicy i prywatnych ośrodków medialnych elitach dotychczasowych.
Na dłuższą metę, jeśli mamy przetrwać jako wspólnota narodowa, nie ma innego wyjścia.
 
Albo będziemy mieli elity narodowe, albo elity okupacyjne.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.