Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Galarowicz-O dobro rozumne

Cywilizacja zachodnia staje się coraz bardziej utylitarystyczna i hedonistyczna: liczą się przede wszystkim korzyść, wygoda, satysfakcja własna i przyjemność. Deprecjonowane zaś są wartości moralne. Zanika poczucie winy za grzechy.

Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata uświadamia nam, że cywilizacja ta znalazła się w ślepym zaułku. I przypomina, że dzień ostatni będzie dniem sądu – będziemy sądzeni za nasze czyny.

Wielki etyk, teolog i filozof Dietrich von Hildebrand pisze: „Wartości moralne są węzłowym problemem świata; brak moralnych wartości jest największym złem…”. A historyk sztuki i znawca Biblii Tadeusz Żychiewicz dopowiada: „Wielka chwała człowiecza przychodzi przez dobre sprawy codzienne”.

Dobro moralne nie polega jednak na sentymentalizmie, eksponowaniu swojej wrażliwości na biedę i na okazywaniu litości, lecz na odpowiedzialności – dawaniu adekwatnej odpowiedzi na powinności, które rodzi i przed nami stawia życie. A to znaczy, że polega na kierowaniu się sumieniem, rozumem i rozsądkiem.

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.