Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Będziecie płonąć”, „wasze miejsce jest w grobie”. Groźba detonacji bomby podczas konferencji Ordo Iuris

Członkowie zorganizowanej w siedzibie Collegium Intermarium konferencji naukowej otrzymali groźbę detonacji bomby. „Autor pełnej wulgaryzmów wiadomości odwoływał się wprost do naszego zaangażowania na rzecz obrony życia i groził, że „bomba wybuchnie na konferencji, która teraz odbywa się w sali w budynku”

– relacjonuje prezes Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski.

17 listopada na skrzynki mejlowe Collegium Intermarium przesłano wulgarną wiadomość z groźbą natychmiastowej detonacji bomby umieszczonej rzekomo w siedzibie uczelni. E-maila przesłano w trakcie trwania konferencji naukowej poświęconej zagrożeniom związanym z rozwojem nowoczesnych technologii – cyberprzestępczością i wojną hybrydową. Wydarzenie w trybie natychmiastowym przerwano i poinformowano odpowiednie służby, które w trosce o bezpieczeństwo uczestników i studentów Collegium zarządziły ewakuację i przeszukanie budynku oraz jego sąsiedztwa.

„Bomba wybuchnie na konferencji, która teraz odbywa się w sali w budynku… będziecie płonąć” – groził anonimowy autor, stwierdzający, że miejsce Ordo Iuris „jest w grobie, kilka metrów pod ziemią”.

Trwają czynności ustalające tożsamość twórcy gróźb. „Doprowadzimy sprawę do końca, wspierając prokuraturę w identyfikacji i doprowadzeniu do skazania sprawcy” – zaznacza mec. Kwaśniewski.

Autor wiadomości powielał fałszywe zarzuty rozpowszechniane przez skrajnie lewicowe media, które winą za śmierć 30-letniej pacjentki szpitala w Pszczynie obarczały Trybunał Konstytucyjny oraz obrońców życia, w tym Ordo Iuris. Zainspirowany manipulacjami nadawca mejla groził, że organizacja „zapłaci za zakaz aborcji i śmierć niewinnej Izy z Pszczyny” oraz że jej przedstawiciele „zginą szybko, a nie po długim procesie pokazowym”.

Warto przypomnieć, że po medialnym rozdmuchaniu sprawy z Pszczyny, nawet pełnomocnik rodziny pacjentki przyznała, że niemożliwe jest potwierdzenie prostego związku wyroku TK ze śmiercią pacjentki.

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele instytutu spotykają się nie tylko z agresją werbalną, ale groźbami karalnymi. Równo rok temu do spalenia Ordo Iuris nawoływano na portalu Twitter w związku z proaborcyjnymi manifestacjami pod naszą siedzibą. Autorem słów „trzeba było spalić” okazał się asesor komorniczy z Tarnowskich Gór. Autor już w styczniu poniósł odpowiedzialność dyscyplinarną, zapłacił grzywnę oraz skierował do instytutu publiczne przeprosiny.

za:pch24.pl

***

Jeżeli ktoś jeszcze miał wątpliwości co-a właściwie-kto-za tym stoi, powinien zrozumieć, iż Zło przybiera różne maski, ale w sumie prowadzi do śmierci.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.